fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Który obiektyw do pejzażu?
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
ollos
fotografia cyfrowa
2007-10-05 16:47:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Chciałabym poznać wasze zdanie na ten temat. Napiszcie mi proszę, który z obiektywów jest wg. waszej opinii najlepszy do pejzaży. Potrzebuję się troszkę lepiej zorientować w tej materii. Mówiąc pejzaż mam na myśli np.: długie naświetlanie o trudnej porze, proste, kilku elementowe kompozycje z naciskiem na przestrzeń, ale raczej nie panoramy. Bardzo proszę o poradę.
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-10-05 16:52:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dobry :)
fotografia cyfrowa
superfly
fotografia cyfrowa
2007-10-05 18:16:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ollos, a jaki system Cię interesuje? ja polecam Ci nikkora 18-70DX. albo nikkora 18-200mm VR, zakresy w obu są dobre do pejzazu a i swiatło nie najgorsze, spokojnie wystarczy f3.5 bo i przeciez zazwyczaj w pejzazach chcemy uzyskać sporą GO, jakość z tych szkieł spokojnie uznaje za dobrą, sam mam 18-70 a przymierzam się do kupna 18-200 więc smiało mogę polecić Tobie te szkła
fotografia cyfrowa
ollos
fotografia cyfrowa
2007-10-05 18:59:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dzięki Superfly. Powinnam od razu zaznaczyć, że używam Canona, a więc Nikkory odpadają, a szkoda.A obiektyw dobry to dla mnie taki:
-dobre ostrzenie
-małe winietowanie
-dobra optyka
Mógłby być manualny, mam nakładkę M42, więc starsze typy też wchodzą w rachubę. Cena-dowolna- tu chodzi o orientację.
Pozdrawaim
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2007-10-05 19:06:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tamron 17-50 2.8(?) sporo osob go używa i wszyscy bardzo sobie chwalą
fotografia cyfrowa
Konczako
fotografia cyfrowa
2007-10-05 19:16:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jak do pejzażu to warto się zastanowić [url=nad http://optyczne.pl/24.1-Test_obiektywu-Canon_EF-S_10-22_mm_f_3.5-4.5_USM.html]Canon EF-S 10-22 mm f/3.5-4.5 USM[/url]
Dsyponuje bardzo szerokim katem i ślicznie rysuje....
fotografia cyfrowa
Konczako
fotografia cyfrowa
2007-10-05 19:18:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jak do pejzażu to warto się zastanowić nad [url=http://optyczne.pl/24.1-Test_obiektywu-Canon_EF-S_10-22_mm_f_3.5-4.5_USM.html]Canon EF-S 10-22 mm f/3.5-4.5 USM[/url]
Dsyponuje bardzo szerokim katem i ślicznie rysuje....
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa