fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Wybór aparatu - mam kryteria!
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
piotrbuda
fotografia cyfrowa
2007-10-14 12:33:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Cześć Obiektywni,

Zwracam się do Was z prośbą o pomoc w wyborze aparatu. Moje kryteria są zawężone, więc mam nadzieję, że łatwiej będzie doradzić.

- aparat ma być dla osoby, która dopiero zaczyna fotografować (a nie chce tylko pstrykać), tematyka przyrodnicza

- budżet - ok. 1000zł

Pomyślałem, że tym przypadku najlepiej będzie zapronować hybrydę. Wg mnie cechy jakie powinien posiadać aparat to:

- tryby preselekcji przysłony, czasu i manual
- matryca min. 8mln pix
- ISO od 100 (im niżej tym lepiej)
- migawka 1/4000 + B
- podgląd głebi ostrości (możliwe?)
- wybór punktów AF oraz ręczne ustawianie ostrości (obowiązkowo!)
- gwint na obiektywie do filtrów (obowiązkowo!)

Generalnie cechy "naśladujące" lustrzankę.
Jak na razie w gazetach upatrzylem olympusa sp-510UZ oraz fujifinepix s5700. Do Olympusa mam większe zaufanie jako do firmy.
Ktoś z Was zna te aparaty?
Macie może jeszcze jakieś typy godne polecenia?

Pewnie mi lustrzankę zaproponujecie, ale ok. 1000zł to tylko używana wchodzi w rachubę, a to raczej odpada. Na początek hybryda jest dobrym rozwiązaniem myślę.

Pozdrawiam,

Piotrek
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2007-10-14 12:48:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Co do wymagań:
- S5700 nie ma preselekcji czasu i przysłony,
- żaden z nich nie ma 8 Mpix (a tak w ogóle, to po co Ci to potrzebne???),
- oba mają migawkę do 1/1000,
- ręczne ustawianie ostrości guzikami to jest tak, jakby go nie było w ogóle,
- gwint nie jest na obiektywie, tylko na dodatkowej tulei.

Dołóż troszeczkę i kup Fuji S6500fd, jedyne odstępstwo od Twoich wymagań to 6 Mpix, tak jak wiele lustrzanek. Ustawianie ostrości i zoomowanie ręcznymi pierścieniami na obiektywie, obiektyw stały, tzn. podczas włączania nie wysuwa się i nie zasysa kurzu do środka. Bagnet do tulipanowej osłony przeciwsłonecznej (jest w zestawie), gwint do filtrów 58 mm. Na szerokim końcu zooma odpowiednik 28 mm, przy krajobrazie absolutnie nizbędne. Dużo większa matryca od podanych przez Ciebie modeli daje znacznie niższe szumy przy wysokich ISO.

Tu masz porównanie:
http://www.dpreview.com/reviews/compare_post.asp?method=sidebyside&cameras=fuji_finepixs6000%2Cfuji_finepixs5700%2Coly_sp510uz&show=all
fotografia cyfrowa
piotrbuda
fotografia cyfrowa
2007-10-14 13:05:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jpk, dzięki ! Rzeczywiście porównanie jest na korzyść nowego Fuji. Cena też kusząca. Nie jestem tylko przekonany co do jakości obiektywu. Np. w porównaniu z Canonem, Nikonem, Olympusem. Mam wrażenie, że już kompakty tych firm lepiej rysują niż bardziej zaawansowana hybryda firmy mniej znaczącej. Konkretów nie znam (bo doświadczenia z takimi aparatami nie mam), może to tylko moje wrażenie, ale po prostu wolałbym polecić komuś firmę znaną z dobrej jakości. Co za uogólnienie :)
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2007-10-14 13:22:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Napisz priva do UncleTom'a, on robi S6500fd i na pewno udzieli Ci wielu informacji z pierwszej ręki, a jak będziesz chciał sample, to pewnie też nie odmówi.
fotografia cyfrowa
piotrbuda
fotografia cyfrowa
2007-10-14 13:31:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ok, dzięki.
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa