fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
fotografowanie szkła
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
arekzak
fotografia cyfrowa
2007-11-28 22:41:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Proszę o porady jak fotografować obrazy malowane na szkle aby uniknąć tych wszystkich plam odbitego światła i mnie z aparatem.
fotografia cyfrowa
gacek
fotografia cyfrowa
2007-11-28 22:57:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Filtr polaryzacyjny :)
fotografia cyfrowa
wowa
fotografia cyfrowa
2007-11-29 08:47:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
I pamietaj, że mozna nim sobie pokręcić, by uzyskać pożądany efekt, tzn. raz błyska, raz nie, innym razem błyska trochę... Fajna zabawa... ;o)
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2007-11-29 09:20:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Kręcenie? - faktycznie bywa zabawne;)
fotografia cyfrowa
shemo
fotografia cyfrowa
2007-11-29 10:35:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
kamera wielkoformatowa, ewentualnie obiektyw (tilt/shift) + filtr polaryzacyjny - robisz fote pod katem, tak, zeby nie było Cie widac, korygujesz perspektywe i dodatkowo redukujesz refleksy polarem - kolejna sprawa musisz tak dostosować swiatło, aby refleksy były jak najmniejsze - czyli raczej oswietlasz obraz pod katem a nie od przodu, swiatło raczej nie odbite (lampa na aparacie + swiatło odbite od sufitu raczej nie wchodzi w gre - no chyba, ze lubisz domalowywać fragmenty obrazu w photoshopie)

jak nie masz takiego sprzetu, moze wystarczy tylko ograniczyc swiatło z lamp tak, aby nie padało na fotografa ani elementy pomieszczenia w którym bedzie obraz(plastry miodu, czarne płachty,cokolwiek, w zalezności od tego, jakich lamp uzywasz) (tu im dalej stoisz od obrazu, tym lepiej, wiec dobrze mieć jakis teleobiektyw)

a jesli obraz jest namalowany NA szkle - mozesz próbowac oswiatlać go od tyłu - tylko nie wiem, jak kolory wyjda wtedy.

pozdr.

Przemo.
fotografia cyfrowa
gacek
fotografia cyfrowa
2007-11-29 12:41:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Kamera wielkoformatowa? No tak... Bez Hasselblada zdjęcia nie zrobisz ;)
Polar, trochę nim pokręcić i wystarczy. Jak masz warunki pobawić się światłem (nie jest to galeria z zakazem fotografowania) to się pobaw, bo tym jest fotografia. Ale sprzętowo nic więcej nie potrzeba.
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2007-11-29 12:50:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
tak jak pisze gacek.
światło - od niego wszystko zależy. :)
fotografia cyfrowa
arekzak
fotografia cyfrowa
2007-11-29 15:54:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dzięki wszystkim za rady.Popróbuje światłem coś uzyskać jak nie wyjdzie to kupie filtr polaryzacyjny-lepszy liniowy czy kołowy? a reszta sprzętu to już za wiele do takiego zastosowania,przerost formy nad treścią . Jeszcze raz dzięki.
fotografia cyfrowa
gacek
fotografia cyfrowa
2007-11-29 18:58:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Do cyfry, kołowy. Ponoć lepiej działa na AF, może ktoś, kto pamięta szczegóły, się wypowie. I im lepszy tym lepiej.
fotografia cyfrowa
piotrrodzoch
fotografia cyfrowa
2007-11-29 23:17:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ale pamietaj ze czasami odbicie w szybie moze byc glownym motywem w zdjeciu :)

jak np tu http://www.aparaty.tradycyjne.net/konkurs/1191008373.jpg

albo tu: http://b12.grono.net/154/16/gallery-35195331.jpg

ja lubie sie tak bawic odbiciami ;)
fotografia cyfrowa
arekzak
fotografia cyfrowa
2007-11-30 08:32:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
To prawda piotrrodzoch ale w tym przypadku liczy sie pokazanie tego co na obrazie.
fotografia cyfrowa
fotografix
fotografia cyfrowa
2007-11-30 08:42:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
podstawą jest zagwarantowanie mocno rozproszonego światła, nie błyskowego tylko stałego, musisz mieć spore pomieszczenie żeby stanąć odpowiednio daleko od 'celu' i robić fotkę pod kątem, tylko jak najmniejszym żeby nie tworzyć perspektywy, a na tyle dużym żeby sylwetka nie była widoczna na zdjęciu.
To nie jest trudne i powinieneś sobie poradzić bez problemu, fotografowałem kiedyś obrazy które były 'za szkłem' w ramach i też jakoś dało się zrobić ....
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa