fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
kradzież zdjęć - prośba o wyjaśnienie
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
MiguelAngelo
fotografia cyfrowa
2007-12-04 13:25:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
droga administracjo.
chciałem dowiedzieć się dlaczego na portalu tolerowane jest wystawianie kradzionych zdjęć?
przykład?
portfolio nor102:
http://www.obiektywni.pl/autorzy/autor-13020-0-0-0-0.php
oraz
portfolio IKSMEN:
http://www.obiektywni.pl/autorzy/autor-11148-0-0-0-0.php

w portfoliach obu userów znalazły się kradzione zdjęcia. i poza tym, że zostały usunięte, nic więcej się nie stało.

powołując się na regulamin:

'Użytkownik ma prawo do publikowania zdjęć w Serwisie, które są jego autorstwa oraz nie naruszają przepisów prawa polskiego, norm społecznych, uczuć religijnych, oraz dóbr osób trzecich, jak również praw innych użytkowników. Użytkownik publikując pracę oświadcza, że posiada pełne prawa autorskie do zdjęcia.'

' Administrator może zablokować Konto Użytkownikowi w wypadku naruszenia przez Użytkownika Regulaminu, zasad użytkowania serwisu, prawa polskiego, norm społecznych, dóbr osób trzecich oraz uczuć religijnych. Konto użytkownika może zostać zablokowane w szczególności w wypadku publikowania przez użytkownika treści prowokacyjnych, treści wpływających negatywnie na atmosferę Serwisu, obraźliwych, niezgodnych z prawem i normami społecznymi, ujawnianie bez zgody nadawcy prywatnej korespondecji na stronach Serwisu. Administrator może zablokować Konto Użytkownikowi bez podania przyczyny.'

skoro więc publikacja zdjęcia którego nie jesteśmy autorem jest naruszeniem polskiego prawa oraz regulaminu serwisu, konta powinny zostać zablokowane.

proszę o wyjaśnienie.
fotografia cyfrowa
epos
fotografia cyfrowa
2007-12-04 13:28:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
MiguelAngelo - dokładnie to samo miałem na myśli pisząc swój komentarz pod tym wątkiem......pozdrawiam
fotografia cyfrowa
emzet
fotografia cyfrowa
2007-12-04 13:29:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
podpisuję się pod tym postem.
liczę na wyjaśnienie.
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2007-12-04 13:34:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Cześć Miguel. ;)
No i niestety jest tam takie słowo: "może" - czyli nie musi. :/

Oczywiście słowo "może" powinno zostać podmienione na "będzie" - natychmiast, bez gadania, dożywotnie, w celi 2x2. ;)
fotografia cyfrowa
MiguelAngelo
fotografia cyfrowa
2007-12-04 13:37:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
kradzież to kradzież. nie podoba mi się tolerowanie złodziejstwa. i będę z tym walczył do momentu gdy kogoś wywalą. albo ludzi publikujących kradzione zdjęcia, albo mnie jako niewygodnego...
nie chcę tutaj kradzionych zdjęć.
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2007-12-04 13:43:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Już wcześniej pisałem.
Tak jak gdzieś tam jeszcze obcinają ręce złodziejom, tak w przypadku zdjęć powinno się wydłubywać oczy. A oczodoły na świeżo posypywać solą i pieprzem. :))
fotografia cyfrowa
MiguelAngelo
fotografia cyfrowa
2007-12-04 13:45:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
bez litości! nie powinno tolerować się kradzieży...
fotografia cyfrowa
sh
fotografia cyfrowa
2007-12-04 14:06:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
O ile pamiętam, podczas wysyłania zdjęcia należy zaznaczyć pozycję, że jest się posiadaczem praw autorskich tegoż. Jeżeli ktoś to czyni nie posiadając ich, popełnia wykroczenie wobec zasad, które obowiązują na tej witrynie i to powinno rodzić konkretne konsekwencje.
Może ktoś dla takich osobników założy nową witrynę, gdzie w regulaminie będzie obowiązującą zasadą ...... brak jakichkolwiek zasad ?!
fotografia cyfrowa
MiguelAngelo
fotografia cyfrowa
2007-12-04 14:12:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
formułka brzmi tak:
Oświadczam, że posiadam pełne prawa autorskie do zamieszczonego zdjęcia oraz, że w wypadku prezentowania na nim wizerunków osób, posiadam ich zgodę na publikację fotografii (zgodnie z ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83 wraz z późniejszymi zmianami).

zatwierdzenie tej klauzuli w przypadku kradzionego zdjęcia powoduje wykroczenie wobec zasad tego serwisu oraz wobec polskiego prawa.
fotografia cyfrowa
Canthi
fotografia cyfrowa
2007-12-04 14:48:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Podpisuję się obiema rękami i nadal wytrwale oczekuję na wyjaśnienie sytuacji, czy to w odpowiedzi na moje PW, czy w tymże wątku, oraz ostrej reakcji w obu przypadkach wymienionych przez MA, jak i następnych przypadkach złodziejstwa. W tym kraju w ostatnim czasie wiele rzeczy stawało na głowie, ale kradzież pozostała i pozostanie kradzieżą, czynem, który ma być karany.

Krótko mówiąc, zero tolerancji, jak powiedział jeden taki... :)
fotografia cyfrowa
MiguelAngelo
fotografia cyfrowa
2007-12-04 14:54:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
i jeszcze tanie państwo zróbmy i balcerowicz musi odejść ;)

a tak na poważnie:
Canthi - święte słowa! zero tolerancji dla kradzieży!
fotografia cyfrowa
jan_nowakka
fotografia cyfrowa
2007-12-04 15:19:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a odpowiedzi na konkretnie zadane pytanie brak ....
fotografia cyfrowa
MiguelAngelo
fotografia cyfrowa
2007-12-04 15:23:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
niestety. mam nadzieję, że pojawi się odpowiedź. posłałem adminowi adres tego wątku.
potraktujmy go jako petycję. przy dużym zainteresowaniu userów jest szansa że i admini się zainteresują...
fotografia cyfrowa
wowa
fotografia cyfrowa
2007-12-04 15:27:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Podpisuję się pod żądaniami wyjaśnień.
fotografia cyfrowa
jan_nowakka
fotografia cyfrowa
2007-12-04 15:35:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a właśnie, zapomniałem się podpisać, rencamy i nogamy siem podpisuje
fotografia cyfrowa
MiguelAngelo
fotografia cyfrowa
2007-12-04 15:47:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
emzet
fotografia cyfrowa
2007-12-04 17:25:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
podbijam na główną
fotografia cyfrowa
PoulN
fotografia cyfrowa
2007-12-04 17:36:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
:(
fotografia cyfrowa
gacek
fotografia cyfrowa
2007-12-04 18:05:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Pooczytałem sobie trochę wypowiedzi nor. Czy to nie jest bezczelność? Obciąć rękę to jedno, mz takim ucinanie powinno się zacząć od praw obywatelskich (Ale ja tyran jestem i despota :P ). A już napewno uciąć dostęp do internetu. Można zacząć od OB.
fotografia cyfrowa
MiguelAngelo
fotografia cyfrowa
2007-12-04 18:08:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
trzeba zacząć od ob. kradzież nie może być tu tolerowana. nigdzie nie powinna, ale tutaj szczególnie należy z tym walczyć...
fotografia cyfrowa
monia.wer
fotografia cyfrowa
2007-12-04 18:26:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Potrzeba było takiego wątku. nor102 w pewnym momencie pisze, że "jesteście w błędzie bo na setkach stron w necie są te fotki ale wam tylko tyle przyszło do głowy by wyszukać u jakiegoś chińczyka (...) i przyznajcie szczerze,kto z was ma wszystkie tylko własne fotografie?" - co świadczy, że nie ma zupełnie świadomości, co jest w tym złego, ani jaka jest różnica pomiędzy ściągnięciem sobie zdjęcia na tapetę (również nielegalnego, ale trudno w necie o kontrolę), a podpisywaniem się pod czyjąś pracą jako swoją. Pomijając nawet kwestie moralne - jest coraz więcej firm prawniczych specjalizujących się w dochodzeniu roszczeń z praw autorskich od utworów publikowanych w internecie. Na jednym z moich lokalnych for administrator dostał żądanie zapłaty kilkudziesięciu tysięcy złotych za opublikowanie bez zgody kawałka mapy regionu, który właśnie tak sobie bez zgody ściągnął, pod rygorem skierowania sprawy na drogę sądową. Może to będzie jakąś większą przestrogą, niż zbanowanie przez administrację.
Miałam też kiedyś podejrzenia do jednego z użytkowników, że publikuje nieswoje zdjęcia, ale niestety już je wykasował, a mnie brakło czasu na bawienie się w detektywa. W każdym razie on też kiedyś napisał pod czyjąś fotografią: "nie wierzę, aby to było twoje zdjęcie". Póki co, dowodów nie ma, więc zachowam sobie jego nicka dla siebie ;)
fotografia cyfrowa
... . .. . .
fotografia cyfrowa
2007-12-04 18:52:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
"administrator dostał żądanie zapłaty kilkudziesięciu tysięcy złotych za opublikowanie bez zgody kawałka mapy regionu" - jeśli ją zeskanował i udostępnił w sieci to mają rację...
jeśli to ściągnął z ich jakiejś stronki to duża przesada...

co do samego wątku - popieram autora... zbanować, jeśli jest PEWNE, że zdjęcia kradziono...
fotografia cyfrowa
pablo3style
fotografia cyfrowa
2007-12-04 18:52:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
konta nadal aktywne - czy admini wypowiedza sie w tej sprawie - dziwi mnie ze bany za jakies liche sprawy mozna dostac tak latwo a na portalu nie reaguje sie natychmiast w takich sytuacjach...
fotografia cyfrowa
emzet
fotografia cyfrowa
2007-12-04 18:59:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
IKSMEN ma wykasowane komentarze i przynajmniej się nie udziela.
Ale to co wyprawia nor102 to granda.
fotografia cyfrowa
pablo3style
fotografia cyfrowa
2007-12-04 19:26:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
.
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa