fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
SZCZEGÓŁY ZDJĘCIA: APARAT
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Bicki
fotografia cyfrowa
2006-04-07 02:03:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja rozumiem, że nikogo do niczego nie zmuszę.

Ale proszę mi wytłumaczyć:

DLACZEGO KOCHANI USERZY, NIE CHCE WAM SIE WYPELNIC TEGO JEDNEGO POLA W SZCZEGOLACH ZDJECIA ?

Ja nie wiem: niechce mi się, tumiwisi, wstyd, skromność, mama nie pozwala, żona nie wie, pies sąsiada będzie nas omijać ? Cokolwiek ?

Dziękuję za odpowiedzi.

A po co mi to ? BO jestem czasem BARDZO CIEKAW, czy to co na zdjęciu to zasługa kompaktu, czy lustra, szkła kitowego, czy tele z serii L, czy użyto markokonwertera, czy odwróconego heliosa...

Bądzcie wspaniałomyślni...
fotografia cyfrowa
arkjus
fotografia cyfrowa
2006-04-07 07:32:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja sie chwalil nie bede, bo nie aparat zdjecia robi, tylko robi sie aparatem, ale jak ktos zapyta to ukrywal nie bede :)
fotografia cyfrowa
Bicki
fotografia cyfrowa
2006-04-07 07:40:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
przecie nie o chwalenie tu chodzi, a o informacje. To trzeba się pytać za KAŻDYM raze ? No luuudzie..
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-04-07 08:49:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dokladnie - nie przemeczycie sie jak podacie - no chyba, ze ktos sie obawia o sprzet za 100 kawalkow ;]]]]]
fotografia cyfrowa
vodek4791
fotografia cyfrowa
2006-04-07 09:07:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
u siebie staram sie to pole wypelniac....wcale nie jest to meczace
fotografia cyfrowa
norbert
fotografia cyfrowa
2006-04-14 18:23:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
za vodek
ale ja mam wszystkie pola wypełnione tak samo

Aparat: Fuji S5500

:)
fotografia cyfrowa
fotodziadek
fotografia cyfrowa
2006-10-12 22:19:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Widziałem piękne zdjęcia robione puszką po farbie (fakt). Niektórzy użytkownicy dobrego i drogiego sprzętu nie mają w swoim dorobku takich dobrych prac. Mogą czuć się skrępowani, że robią przeciętne zdjęcia super sprzętem. ;)
fotografia cyfrowa
PREZES_KGT
fotografia cyfrowa
2006-10-12 22:27:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dobra przyznaję się: Nkon F75, 90X, 100, NC 8700, Zenit 12 XP, teraz bedzie D200, Obiektywy: Nikkor 60 micro, 28-80, 70-300, 18-70DX, Helios i Mir 1B, SB600, Velbon Sherpa 600N, czapka z daszkiem i kanapka:)
fotografia cyfrowa
T_Pawel
fotografia cyfrowa
2006-10-12 22:49:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Popieram w 100%.

Przy okazji, możemy zrobić test, wybiorę się z kims, kto ma dobrą lustrzankę z teleobiektywem "na ptaki". Zrobimy zdjęcie o niemal identycznym kadrze, tych samych parametrach (przysłona, czas naświetlania, ISO), oraz drugą wersję przy użyciu ustawień automatycznych, porównamy efekty i wtedy wycofacie się z tych bzdur, że aparat nie ma znaczenia. Rozumiem, że można zrobić naprawdę ciekawe zdjęcia byle jakim aparatem, ale są pewne dziedziny, w których zrobienie dobrego zdjęcia np. moją KM Z10 jest niemożliwe.

@ PREZES_KGT - Bicki pisał, że nie chodzi o chwalenie się. ;P
fotografia cyfrowa
T_Pawel
fotografia cyfrowa
2006-10-12 22:50:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
PS.
A przecież na kanapkę nie każdego stać. :D
fotografia cyfrowa
piotrrodzoch
fotografia cyfrowa
2006-10-12 23:08:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Paweł...zrobic czy kupic? :)
fotografia cyfrowa
PREZES_KGT
fotografia cyfrowa
2006-10-13 13:57:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no tak, a wystarczyło w pewnym momencie podjąć trafną decyzję co do wyboru szkoły:)
fotografia cyfrowa
lilliwashere
fotografia cyfrowa
2006-10-13 14:16:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Bo są tacy, co potem mówią, że się chwalimy :)
fotografia cyfrowa
czarnobialykwadrat
fotografia cyfrowa
2006-10-13 16:19:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a jakie to ma znaczenie jaki aparat? :)
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-10-13 16:20:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Moze ktos robi spis sprzetu na OB :) a potem bedzie jak na forum opla ......
fotografia cyfrowa
Blann
fotografia cyfrowa
2006-10-13 19:36:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Prezes_KGT - nie tylko podjąć, ale i w niej wytrwać! =)
Uważam, że zdjęcie tak naprawdę powstaje w głowie - jest to kwestia umiejętności obserwacji, pomysłowości, inwencji, w końcu wprawy, wiedzy i doświadczenia - więc teoretycznie dobre zdjęcie można zrobić każdym sprzętem. Dobre - tak. Ale nie każde. Niestety uważam również, że aparat i sprzęt dodatkowy jednak mają znaczenie. Bo nie da się zrobić zdjęcia np. siatkówki oka muchy, czy dzięcioła na czubku drzewa gołym, prostym aparatem. Bez wględu na umiejętności fotografa. A podanie aparatu z przydatkami myślę, że nikomu nie przynosi ani ujmy, ani chwały, natomiast może być motywujące dla podziwiającego ("wow, taki kiepski sprzęt, a takie świetne zdjęcie - muszę się jeszcze wiele nauczyć!"), lub pocieszające ("ok, lepsze zbliżenie, lepsze kolory itp - po prostu lepszy sprzęt, nie przeskoczę"). Wcześniej wpadałam w kompleksy widząc, jak inni "wjeżdżają w gardło" motylkowi, a ja tak nie umiem. Aż w końcu "odkryłam" - bo była to zazdrośnie strzeżona tajemnica - że to kwestia sprzętu - i dokupiłam Raynoxa DCR 250 =)))
fotografia cyfrowa
corazon
fotografia cyfrowa
2006-10-13 19:59:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
aparat jako narzędzie pracy ,jest tylko narzędziem ,połączone z wiedzą operatora może dać dobry efekt(są wyjątki)dlatego narzędzie to powinno być jak najbardziej profesjonalne ,aby operator mógł się skupić nad tym co chce zrobić i pokazać.
fotografia cyfrowa
anton
fotografia cyfrowa
2006-10-13 21:03:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja tam zawsze pisze :) czym i jakim robilem
fotografia cyfrowa
chodak
fotografia cyfrowa
2006-10-13 21:36:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja przestałem podawać jakiego sprzętu używam gdy na jednym z forów ktoś skomentował moje zdjęci czymś w rodzaju "następny palant z drogim sprzętem co nic nie umie". Po takim komentarzu zastanawiam się czy naprawdę nic nie umiem, czy trafiłem na zazdrośnika. Przestałem podwać typ mojego podstawowego aparatu a podaje tylko nazwę kompaktu, którego czasem używam (tania zabawka) i starej lustrzanki filmowej. I więcej takich kłopotów nie mam. Poprostu wolę, żebyście oceniali zdjęcie a nie sprzęt czy zasobność portfela. :-)
fotografia cyfrowa
Bernard
fotografia cyfrowa
2006-10-13 21:45:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja piszę krótko - Czarny Olek. Krótko zwięźle i na temat.
Natomiast dokładne informacje na temat sprzętu przekazuję tylko wtedy, gdy pokazuję zdjęcia na forach konkurencyjnych producentów sprzętu ;)
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-10-13 21:48:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Kojarzy mi sie z "Nic smiesznego" ten czarny olek :) hehehhehehehe
fotografia cyfrowa
piotrrodzoch
fotografia cyfrowa
2006-10-19 01:03:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Calme.... a wziales pod uwage ze niektorzy sie najzwyczajniej wstydza przyznac :) hyhy
fotografia cyfrowa
hofman1989
fotografia cyfrowa
2006-10-19 08:10:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja tam sie niewstydze przyznac choc jak narazie wszystkie foty w moim pf sa wykonane aparatem firmy hp :) a dokladniej hp photosmart 945 :P
fotografia cyfrowa
Iness
fotografia cyfrowa
2006-10-19 09:45:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
hofman a ja to się nawet chwalę, że część fotek (w tym jedna najwyżej oceniona) zrobiona została HP PhotoSmart 318. Wie ktoś co to za "cudo"?

Rozdzielczość plików w pikselach:
- 1800 x 1200
Rozdzielczość CCD:
- 2,3 megapikseli, CCD
Dokładność kodowania kolorów:
- 30 bitowa
Format zapisu:
- JPEG
Obiektyw/Apertura:
- stała ogniskowa 6,79 mm, f/2,8 i f/8,0, przesłona f/2,8 – f/8,0
Zoom:
- cyfrowy 2x
Ogniskowanie:
- TTL (przez obiektyw), metoda wykrywania kontrastu, możliwość blokowania ustawienia ostrości
Kompensata czasu naświetlania:
- EV 4,5 – 15,5
Czas otwarcia przesłony:
- 1/700 - 1/3 s
Tryb pracy:
- automatyczny
Tryb wykonywania zdjęć:
- pojedyncze zdjęcia
Sterowanie czasem naświetlania:
- automatyczne
Ustawianie czułości:
- automatyczne, odpowiednik ISO 100
Pomiar odległości:
- system TTL
Balans bieli:
- automatyczny (auto, światło dzienne, żarowe i fluorescencyjne)
Kontrola barw:
- automatyczna

No... to jak się już uśmialiście to drugim aparatem (głównie wykorzystywanym z oszczędności) jest Kodak DX 7590- 5.36 MP, manualne nastawienia, programy tematyczne, max rozdzielczość 2576 x 1932, format zapisu JPEG.
Kosztownym hobby jest za to "miłość mojego życia" :D Canon EOS 300 KIT + negatywy (wymieniam ulubione) Fuji Reala 100, Fuji Press 400 i 800, Fuji Neopan, Fuji X-tra 200 i 400, Fuji Sensia, Illford Pan 200 i 400, Kodak Academy 400. Cena 36 klatek z Reali- 30 zł, cena 36 klatek z Sensii- 50 zł :-)))

fotografia cyfrowa
MAS
fotografia cyfrowa
2006-10-19 09:51:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
O.O
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa