fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
PS - kolorystyka w stylu "cold steel"
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
jacko
fotografia cyfrowa
2008-01-07 10:12:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Predzej dowiesz sie czegos na forum Photoshopa.
fotografia cyfrowa
piotrrodzoch
fotografia cyfrowa
2008-01-07 16:58:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
odnośnie tego co zover na poczatku napisal... nauczyciel z ktorym teraz mam czesc wykladow z foto eksperymentowal kiedys ze swiatlem i robil zdjecia na kliszy przy czerwonym i niebieskim swietle mieszanym i na zmiane. w labie znali go juz i wiedzieli za nauczyciel i "zawodowiec" wiec starali sie robic jak najlepiej. jak przyszedl nastepnego dnia kobieta z labu prawie ze lzami w oczach do niego ze zostala do wieczora w labie na nadgodzinach i chciala doprowadzic film zeby bylo ok :) ot moze nie problem w odobce tylko w naswietleniu jak to zover powiedzial :)
fotografia cyfrowa
czekoludek
fotografia cyfrowa
2008-01-07 17:52:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Transparentny puder z perłowymi drobinkami, obficie nałożony grybym pędzlem + niebieskie światło.
(Uwaga! Przy nakładaniu wszelkich pudrów należy zwrócić uwagę nie tylko na równomierne pokrycie twarzy, ale również dekoltu, ramion, dłoni i wszystkich innych odsłoniętych części ciała.)
fotografia cyfrowa
lakai
fotografia cyfrowa
2008-01-08 14:26:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Czekoludek, prawie dobrze mowisz. Ale jesli chodzi o to konkretne zdjecie to jak opisalem wczesniej "Wizazysta wykorzystal tu mieszanine srodkow do opalania i lyszczyku, a takze kolorowe filtry." Tak mnie przynajmniej poinformowal autor tego zdjecia. Wiec mysle, ze wykorzystanie tradycyjnej technologii pozostawmy wizazystom. Ja stworzylem post, zeby sie dowiedziec, jakby "PSowcy" poradzili z takim zadaniem :) Pozdrawiam, lakai.
fotografia cyfrowa
shemo
fotografia cyfrowa
2008-01-11 01:25:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
PS owcy, - jak bardziej graficy, to mogliby malowac piksel po pikselu. jak bardziej foto niż graficy, zrobiliby pewnie zdjęcie odpowiedniej powierzchni i nałozyli jako warstwe na portret. a skoro przeczytałes tyle książek, to zapewne wiesz, jak powielić odpowiedni kolor... a jak nie to jest taka funkcja w ps - match color :) eye-dropper tool też moze sie przydać.
a zapewne efekt taki da się osiągnąć i samymi krzywymi, i color balance i hue-saturation itp itd - zakłądając, ze odpowiednio oświetlisz portretowaną osobę. a jak chcesz TAKI sam efekt - no to recepte już autor Ci podał - no i wydaje mi się, ze znacznie bardziej opłaca się wydać kilkadziesiąt pln na srodki do opalania i blyszczyk niż siedzieć kilka dni przy kompie.


pozdro!
fotografia cyfrowa
zover
fotografia cyfrowa
2008-01-11 08:06:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
to jako PSowiec powiem ci, że na 'zwykłe' zdjęcie, nałożyłbym puder (warstwa) - grubym pędzlem, następnie perłowe drobinki (warstwa), niebieskie światło (warstwa) i może jeszcze jakieś inne światło (warstwa) - odpowiednie ustawił suwaczki i na pewno wyszło by mniej więcej tak samo :) (to wydaje się tak proste, aż nie chce mi się próbować) dużo więcej frajdy sprawia uzyskanie takiego efektu w realu :) i zatrzymaniu go na matrycy. (+ minimalna obróbka w PS)
fotografia cyfrowa
1 | Strona 2
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa