fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Zmiana systemu
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
on70
fotografia cyfrowa
2008-01-10 22:42:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ponieważ nie jestem jakimś systemowym onanistą :),więc zmiana takowego nie jest dla mnie zdradą,niewiadomo jakich wartości.
Ale do rzeczy.Otóż jako użytkownik poczciwego czołgu,czyli dziadziusia E-1,poczułem się,nazwijmy to,lekko znudzony i zniesmaczony tym na co czekalem,czyli E-3.A może nawet nie samym E-3,ale szybkością z jaką Olympus wprowadza na rynek swoje puszki i szkła.No jakiś taki dziwny ten Olympus...
Zacząłem rozważać zmianę systemu...i chciałbym żebyście mnie przekonali do tych,które kochacie :)))
Oczywiście nie chodzi mi tu o komenty w stylu "weź kolejne puszki w rękę", "każdy ma coś w sobie",itd....mam to już za sobą :))
I całe to czytanie niekończących się wątków na wszystkich możliwych forach....wszystko to znam.
Teraz zupełnie konkretnie....po odnalezieniu się w czymś takim jak E-1(chłopa kawał ze mnie,łapki też wielkie:),szukałbym coś,nazwijmy to bardziej solidnego :))).Miałem w rękach K10D,D80,30D,E-510,coś tam jeszcze ze starszych, D70,....niby się różnią,ale jakieś takie małe to wszystko,delikatne,plastikowe,trzeszczące....no nie wiem,może kwestia przyzwyczajenia się...nie wiem jak się sprawa ma z D200(D300?),A 700?
Szukałbym czegoś do 5-6 tys.,ale w tej cenie z jakimś niezłym pierwszym szkłem(może jakaś stałka,ale z tych szerszych :),albo coś z szerokiego kąta?No i jak już zmienie ten system,to na taki,żeby był,jaki taki wybór w tych szkłach....
Pytanie dodatkowe,tak na przyszłość :)))Ponieważ zupełnie jestem zielony w te klocki(a być może chciałbym kiedyś popróbować:),czy jest sens zawracać sobie głowe,jakimś tele do fotografowania ptaków,w cenie do 3-3,5 tys.?Któraś Sigma?Ciemne to chyba?W takiej fotografii to już "brzytwa" potrzebna,więc chyba i kasa większa?Pozdrawiam i czekam na SYSTEMOWE OFERTY ....:)
fotografia cyfrowa
Dundee
fotografia cyfrowa
2008-01-10 22:53:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no tak, wątek fotograficzny, więc nie dziwota, że cisza i brak porad ;)
fotografia cyfrowa
diZaster
fotografia cyfrowa
2008-01-10 22:54:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
otworzyles puszke pandory... ;p
fotografia cyfrowa
on70
fotografia cyfrowa
2008-01-10 22:57:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
...ale tak spokojnie ją otwieram,mam dystans do tego technicznego prania mózgu :)))
fotografia cyfrowa
on70
fotografia cyfrowa
2008-01-10 23:00:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
...dopiszę jeszcze,że pejzaż troszkę mnie już "wyjałowił",chciałby poszukać kolejnych,nowych możliwości kreacji,twórczego spojrzenia :))),może te ptaki,albo coś zupełnie innego...foty miejskie,też jakoś tam mnie to pociąga...co wobec tego w tych szkłach????
fotografia cyfrowa
on70
fotografia cyfrowa
2008-01-10 23:02:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
...oj cisza!maniacy SYSTEMÓW poszli spać...:)
fotografia cyfrowa
Dundee
fotografia cyfrowa
2008-01-10 23:02:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
foty wiejskie proponuję... ;)
fotografia cyfrowa
on70
fotografia cyfrowa
2008-01-10 23:06:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
...ja ze wsi jestem...więc takiego wsioka,zawsze do miasta raczej ciągnie....:),blichtr,splendor,salony,słoma z butów,tylko często wpuścić nie chcą,na te salony :)
fotografia cyfrowa
Dundee
fotografia cyfrowa
2008-01-10 23:08:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja salony znam, tam słomy najwięcej... wyprowadzam się powoli do lasu, mam nadzieję, ze na stałe
fotografia cyfrowa
on70
fotografia cyfrowa
2008-01-10 23:08:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
....ale poważnie...czekam na jakieś sugestie...
fotografia cyfrowa
jurekk
fotografia cyfrowa
2008-01-10 23:30:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nikon D300 + Tamron 17-50/2,8 - na pewno nie trzeszczy i jest co złapać.
Średnie tele to 100-300/4 Sigmy polecam - ma od lat b.dobre notowania i przystępną cenę a do cropa da 450 na długim, więc może pticę jakąś ucylujesz. :)
fotografia cyfrowa
emet_b
fotografia cyfrowa
2008-01-10 23:30:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Co do systemu to się wypowiadał nie będę, ale jeśli chodzi o szkło to mam takie same założenia jak Ty (ptaki itp) i mój wybór padł na Sigmę 100-300/4. Fajne szkło- nie będę się rozpisywał o jej zaletach bo sam możesz sobie znaleźć np. zapraszam forum Nikona:) Mieści się w podanej przez Ciebie cenie a na dodatek można potem dokupić TCx1.4 i masz 420mm na długim końcu przy f/5.6
fotografia cyfrowa
lelon
fotografia cyfrowa
2008-01-10 23:33:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
doradzam fuji s 5700 lub s 6500, na upartego to jakieś kaczki sfotografujesz, pozatym sporo szkieł do niego..
fotografia cyfrowa
on70
fotografia cyfrowa
2008-01-10 23:41:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
420-450mm na długim,to chyba rzeczywiście takie minimum,żeby z ptakami powalczyć?chociaż,jest zacny artykuł w czytelni,z którego wynika,że z zasiadki i skromniej wystarczy...
fotografia cyfrowa
on70
fotografia cyfrowa
2008-01-10 23:44:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
...tylko ten D300 to jeszcze drogi troszkę,ciekawe czy jeszcze poleci w dół?tylko kiedy?chyba jak się nowy 5D pojawi,bo wtedy stary stanieje...
fotografia cyfrowa
jurekk
fotografia cyfrowa
2008-01-10 23:46:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ehhh, z zasiadek to najbardziej lubię te w knajpce jakiejś :)
fotografia cyfrowa
emet_b
fotografia cyfrowa
2008-01-10 23:47:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
D300 dopiero wszedł więc trochę jeszcze cenę potrzyma, ale za to d200 ładnie spadł...
fotografia cyfrowa
jurekk
fotografia cyfrowa
2008-01-10 23:48:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
byle szybko, bo sam chcę go kupić. Dystrybutor twierdzi, że to jakieś dwa, trzy miesiące i Nikon "mięknie".
fotografia cyfrowa
jurekk
fotografia cyfrowa
2008-01-10 23:50:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ale D200, oprócz korpusu (świetnego zresztą) z D300 niewiele ma wspólnego!
fotografia cyfrowa
on70
fotografia cyfrowa
2008-01-10 23:53:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
...właśnie,D200 kusi ceną,ale tak sobie myślę...ze swojego dziadka E-1,to raczej bym wolał na coś na topie bardziej wskoczyć :)))....a jak to z tym canonem 40D???...jedni marudzą,że powinien być lepszy,jeszcze bardziej się różnić od 30D...że brak uszczelnień,itp...inni znowu,że solidny,że jakość zdjęć dobra,szumy niskie(jak to u canona)...sam nie wiem co o tym myśleć..
fotografia cyfrowa
emet_b
fotografia cyfrowa
2008-01-10 23:58:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A Sigma?? Jeśli się nie mylę wypuściła jakąś puchę- nic o niej nie czytałem, wiem tylko, że jest.
fotografia cyfrowa
on70
fotografia cyfrowa
2008-01-10 23:59:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
na fotopolis w takim mini teście pojechana bardzo...
fotografia cyfrowa
jurekk
fotografia cyfrowa
2008-01-11 00:00:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
szumy istotne są tylko w fotografii sportowo/reportażowej. W krajobrazie to parametr bez znaczenia. Istotne jest natomiast to, czy możesz spokojnie skończyć sesję w mglisto-dżdżysty dzień.
fotografia cyfrowa
on70
fotografia cyfrowa
2008-01-11 00:00:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
....przy wyższych iso jakieś zielone plamy masakryczne wyskakują....
fotografia cyfrowa
on70
fotografia cyfrowa
2008-01-11 00:04:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no tak,ale jak takie wczesno-poranne,a robię sporo takich,to już przy ciemniejszym szkle,ze statywem,trza się tarabanić,bo iso wyższe w olku,to też była masakra...więc teraz chciałbym od tego troszkę odejść :)
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2 | 3
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa