fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
400D czy E-510?
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
esthom
fotografia cyfrowa
2008-01-29 16:13:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Mam, jest, uzbierałem na lustro:] teraz nalezy zadać sobie pytanie, które?
Skłaniałem sie zawsze ku olympusom, dlatego, że tańsze, daja dobre szkła kit'owe, i moga sie pochwalic mnogością funkcji...
z drugiej strony maja gorszy zakres dynamiczny (dynamic range), czyli, z mojego punktu widzenia, z rozpietością tonalną i ekspozycję, no i oczywiście rozwój w systemie 4/3 jest drogi i nie ma wyboru dużego w szkłach...
tam gdzie olek ma minusy canon nadrabie... idealne zdjęcia, duże możliwości rozwoju w systemie, ale z kolei tutaj kit jest beznadziejny, i brakuje kilku konkretnych mozliwości (ustawień)...
Zawsze chciałem rozwijać fotografię natury, ale ostatnio bardziej pociąga mnie portret i reportarz.
Proszę o wyważone opinie pozbawione sentymentów do marki.
Dzięki.
fotografia cyfrowa
piotrrodzoch
fotografia cyfrowa
2008-01-29 16:14:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
nie kupuj olympusów ... po pierwsze matryca z croopem x2 , a do tego popatrz sobie na ceny "fajnych" obiektywów na 4/3 a fajnych szkieł do canona
fotografia cyfrowa
piotrrodzoch
fotografia cyfrowa
2008-01-29 16:14:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
:D pierwszy raz chyba pisze zeby wybrac kanona... ale tylko dlatego ze w poscie autora nie wspomniano innej marki ;)
fotografia cyfrowa
piotrrodzoch
fotografia cyfrowa
2008-01-29 16:15:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
przepraszam.... firmy
fotografia cyfrowa
pepin
fotografia cyfrowa
2008-01-29 16:19:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
NIe to żebym chwalił swój sprzęt, ale przed rokiem też miałem podobny dylemat i wybrałem Pentaxa 100d - do dziś nie zamieniłbym się na nic innego tej klasy. Ale w sumie daj Boże wszystkim takie problemy. Pozdrawiam
fotografia cyfrowa
piotrrodzoch
fotografia cyfrowa
2008-01-29 16:20:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
pepin mialem kupowac pentka ale jakos nie bylo w sklepie wtedy ;)
fotografia cyfrowa
jan_nowakka
fotografia cyfrowa
2008-01-29 16:23:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zanim kupi, można go przekonać do Nikona myślę ;]
fotografia cyfrowa
piotrrodzoch
fotografia cyfrowa
2008-01-29 16:24:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a myslisz ze nie wystosowalem juz odpowiedniego listu manipulacyjnego na pw ? :D
fotografia cyfrowa
jan_nowakka
fotografia cyfrowa
2008-01-29 16:36:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
faktycznie, mogłeś to zrobić ;]
fotografia cyfrowa
espresso
fotografia cyfrowa
2008-01-29 17:11:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dla mnie na dziś jest oczywiste: nigdy więcej puszki bez stabilizacji (chyba ze stać Cie na obiektywy ze stabilizacją....) I tu masz do wyboru w zasadzie dwa systemy: Sony i Pentax. I w tym miejscu skłaniam się zdecydowanie bardziej ku temu drugiemu. Sonemu puki co najlepiej wychodzą josticki, chociaż idzie w dobrym kierunku. Niebawem nowe puszki K200D oraz K20D - która jak się zapowiada podnosi mocno poprzeczkę.
Lecz na teraz w dobrej cenie jest K10D - stabilizacja matrycy, sprzatanie matrycy, przyzwoita dynamika, szczelna puszk - z najlepszym chyba obiektywem kitowym w śród systemów. Do tego znakomite stałki za niewielka kaskę (potwierdzanie ostrości dla manuali).

Jednak cokolwiek kupisz, to robi zdjęcia, i to najważniejsze.
fotografia cyfrowa
Swistakolis
fotografia cyfrowa
2008-01-29 17:36:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Kup Olka;)
Do portretów lepszy bo masz mnożnik 2x. Znacznie porządniej wykonany. Problem ze szkłami? Jeśli nie zależy Ci na błyskawicznym łapaniu ostrości to kup adapter do obiektywów OM i kup stare obiektywy OM:) Są bardzo dobre, tyle że bez AF. No i w obecnych czasach trudniej je dostać...
Canon może i ma lepszą jakość zdjęć na wyższych czułościach i tańsze szkiełka, ale jednak... jak trzymałem w łapie 350d lub 400d to miałem wrażenie, że to zabawka;)
Olkowa dynamika jest całkiem dobra tak naprawdę. Mam od pół roku e-400 i na ten aspekt nie narzekam. Właściwie jedyne co przeszkadza to mocne szumy na wyższych czulościach i pojawianie się hot pixeli na czasach dłuższych niż 4sek...

Do portretów studyjnych/przygotowywanych bierz Olka i manualne szkiełka (na allegro kupisz za śmieszne pieniądze (od 1zł do 160zł z tego co pamiętam) a i ich wybór jest spory. Tyle, że teraz je trudniej dostać)
Jeśli reporterka to jednak Canon, bo lepsza jakość na wyższym ISO a to w reporterce dość przydatne... A i z manualnym szkłem reporterki sobie już nie bardzo wyobrażam;)
fotografia cyfrowa
pattom
fotografia cyfrowa
2008-01-29 17:36:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
i księgarni i wodotrysku i jubilera :D
fotografia cyfrowa
Majster
fotografia cyfrowa
2008-01-29 17:39:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja tam nigdy nie byłem za olkami ze względu na sentyment do proporcji 2:3 :)
fotografia cyfrowa
Bernard
fotografia cyfrowa
2008-01-29 20:59:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
"nie kupuj olympusów ... po pierwsze matryca z croopem x2 , a do tego popatrz sobie na ceny "fajnych" obiektywów na 4/3 a fajnych szkieł do canona"

Fajne szklo Olka to 14-54 - do szarpniecia za nie wiele ponad 1000 zlotych, 1500 juz na spokojnie.
Fajne szklo Olka to ZD 50/2.0 - ok 1500
ZD 40-150/3.5 - 4.5 - ok 500
ZD 35/3.5 - ok 600-700
Sigma 30/1.4 - ok 1200
Sigma 105/2,8 - ok 1600

I kilka jeszcze by sie znalazlo w cenach nie zabojczych, choc nie powiem, ze to tanizna. Jednak kazde z tych szkiel jest warte swoich pieniedzy i sa to naprawde zajebiste sloiki. Ile kosztuja porownywalnej jakosci szkla Canona?
fotografia cyfrowa
espresso
fotografia cyfrowa
2008-01-29 21:11:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
hobbes, idź pofoć ze stabilizacją, wróć z powrotem i przeczytaj co napisałeś....
ps
Nie wierzę, aby ktokolwiek przeszedł obojętnie focąc np. z 400mm i 1/30s z ręki... Ale to jedna z wielu zalet puszek z pentaxa, jeśli ktoś dojdzie do wniosku że stabilizacja mu nigdy nie będzie potrzebna
fotografia cyfrowa
piotrrodzoch
fotografia cyfrowa
2008-01-29 21:12:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
mi przydalby sie jeszcze w telefonie busola i kompas co bym na harcerskim szlaku sie nie pogubil
fotografia cyfrowa
piotrrodzoch
fotografia cyfrowa
2008-01-29 21:12:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
oj to znaczy w tym no.... aparacie :)
fotografia cyfrowa
piotrrodzoch
fotografia cyfrowa
2008-01-29 21:13:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
człowieku kawo :) tak czy siak autor tego wątku podał do dyskusji 2 konkretne modele aparatu :P :)
fotografia cyfrowa
piotrrodzoch
fotografia cyfrowa
2008-01-29 21:16:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
przeczytaj co napisal swistakolis :) widzisz ... olek to same wady :D
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa