fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Olympus e-510 czy Canon d400
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
needle
fotografia cyfrowa
2008-02-04 23:01:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No to teraz pora kupić jakas slaba cyfre. Otorz rozwazam miedzy olympusem e510 a canonem d400. Jest tez mysl o sony alpha ale jakos sony mi sie zabardzo z telewizorami kojarzy :PP Pytanie brzmi czy canon d400 posiada stabilizacje matrycy nie moge nigdzie znalezc informacji o tym. Jezeli nie posiada do czy nadal nie jest lepszy od olympusa. Pomozcie doradzic ktory wybrac :) Odrazu mowie ze macrofotografia jak najbardziej mnie kreci :PP Wiec stabilizacja jest calkiem istotna. Prosze podajcie swoje opinie i uzasadnienia wybiore co dla mnie wazne :) Z gory dzieki :D
fotografia cyfrowa
emet_b
fotografia cyfrowa
2008-02-04 23:14:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
gdybym miał od nowa zaczynać to bym chyba w Pentaxa poszedł- K10D albo na K20D poczekał.
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2008-02-04 23:20:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
oly
fotografia cyfrowa
emet_b
fotografia cyfrowa
2008-02-04 23:35:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
oly, oly i crop x2 na matrycy... w życiu.
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2008-02-04 23:35:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zależy co fotografujesz.... mając 50 mm *2 przy świetle 1.4 i przy fakcie, że robię portrety dla mnie to świetny wybór ;)
fotografia cyfrowa
emet_b
fotografia cyfrowa
2008-02-04 23:38:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
fakt, w Twoim wypadku x2 to dar niebios ;D
fotografia cyfrowa
needle
fotografia cyfrowa
2008-02-04 23:43:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ej mowicie jak do czlowieka odciagnietego od roli prosze bo nicholery nie wiem co to jest crop x2 :D
fotografia cyfrowa
emzet
fotografia cyfrowa
2008-02-04 23:51:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
nigdzie nie znalazłeś informacji o stabilizacji matrycy w 400D, ponieważ żaden korpus Canona jej nie ma.
C produkuje stabilizowane obiektywy (IS).
Na polu makro E-510 wygrywa moim zdaniem funkcją Live Preview.
fotografia cyfrowa
needle
fotografia cyfrowa
2008-02-04 23:56:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Panie humbak mozna rozwinac temat pentaxa?? Uzywa pan moze ktorgos z nich?? Bardzo interesujaca opcja k10d bo k20d pewnie cenowo bedzie dla mnie niedostepne. Co mozna o nim wiecej powiedziec po podstawowe informacje producenta przyswoilem.
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2008-02-04 23:56:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jeżeli makro to i crop i stabilizacja i live preview wydają się być in plus
fotografia cyfrowa
filozof
fotografia cyfrowa
2008-02-05 06:54:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Gdybym nie wydał kasy na inne zakupy to miałbym ten sam dylemat. Działko kusi i Olek nęci. Cięzki wybór. Każde z tych dwóch rozwiązanie ma plusy i minusy. Najprościej będzie chyba rzucić monetą.
fotografia cyfrowa
UncleTom
fotografia cyfrowa
2008-02-05 07:27:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
...albo, po prostu, wziąć jednego i drugiego w łapki i zobaczyć, który lepiej leży, jak ma rozłożone sterowanie podstawowymi funkcjami itp. i wtedy dokonać wyboru ;-)
fotografia cyfrowa
Bernard
fotografia cyfrowa
2008-02-05 07:29:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Idź Pan do sklepu i pomacaj obydwa korpusy, wybierzesz co Ci w garści lepiej leży :)

Albo weź Pan sobie rozkmiń, gdzie lepszą optykę na starcie dostaniesz i jakie są stosunki cena/jakość w innych szkłach obydwu systemów.

A w ogóle, jest to pytanie typu Ford czy Toyota. Przyswoić trzeba, że obydwa jeżdżą, a wybór zależy od osobistych preferencji i planów związanych z fotografią.
Podpowiem, że w kwestii makro Olek faktycznie ma przewagę nad Canonem; jednak nie E-510, a E-330 z odchylanym wyświetlaczem, bo tutaj dopiero Live View ma sens. E-330 jednak nie ma stabilizacji, ale uważam, że jest to pikuś, gdy masz możliwość wygodnego ustawienia aparatu na ministatywie i kadrowania patrząc na wizjer z góry. Przy E-510 tak czy siak byś musiał przytulać się do trawy, gdybyś chciał mrówki podczas spaceru fotografować.
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2008-02-05 07:41:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A wszyscy i tak wiedza, ze nie ma porownania miedzy fordem a toyota, bo ford g**** wort ;)
fotografia cyfrowa
emet_b
fotografia cyfrowa
2008-02-05 08:54:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
W specyfikacje tych Pentaxów mocno nie wnikałem bo jak dla mnie już za późno, ale ogólnie K10D ma i stabilizacje i czyszczenie na matrycy, drogi nie jest ( chyba podobnie jak C 400D) i ogólnie przypadł mi do gustu. K20D to następca i widziałem gdzieś cenę koło 1500$.
Niektórzy zaraz zaczną marudzić- no tak ale przecież body to nie wszystko, liczy się cały system. Ja mam D80+ 4 szkła i żadne nie jest Nikkorowskie- za drogie dla mnie są, a producenci niezależni (Tamron, Sigma itd) robią swoje szkła także pod Pentaxa, poza tym Pentax ostatnio pokazał parę szklanych nowości.

http://optyczne.pl/778-nowo%B6%E6-Ofensywa_Pentaxa_trwa!.html
fotografia cyfrowa
needle
fotografia cyfrowa
2008-02-05 11:08:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No szczerze mowiac byłbym za tym pentaxem bo z tego co widzialem porzadny sprzecik, niepokojace sa tylko szumy ze wzgledu na matryce. W k20d ma juz byc CMOS, 14.6mpx, sumy dodatkowo redukowane. ALe nie bedzie kosztowac mniej niz 3000 zł czyli jak narazie dla mnie za duzo. Jest odpowiednik k10d u samsunga ale jezeli chodzi o te 2 aparaty ze wzgledu na dostepnosc szkielek lepiej wydac chyba 300zł wiecej i kupic pentaxa. Wiec teraz tylko zalezy za ile pojdzie moj olympus. I kupujemy albo olympus e-510 albo jak beda pieniazki to pentax k10d :) Bynajmniej dziekuje wszsystkim za pomoc :) Znajac zycie nie dowiedzial bym sie nigdy o tym pentaxie wiec. Dalej mysle ze jakos sobie poradze :D
fotografia cyfrowa
Szymon
fotografia cyfrowa
2008-02-05 13:16:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jak juz to brac Canona
fotografia cyfrowa
emzet
fotografia cyfrowa
2008-02-05 13:20:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a dlaczego?
fotografia cyfrowa
Szymon
fotografia cyfrowa
2008-02-05 13:35:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dlaczego?? Bo z tego co wiem to Canony sa bardziej dobracowane i daje znacznie lepszy obraz.
fotografia cyfrowa
emzet
fotografia cyfrowa
2008-02-05 13:37:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
serio?
fotografia cyfrowa
emzet
fotografia cyfrowa
2008-02-05 13:39:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
chcesz powiedzieć, że Canon to aparat, który robi ładne zdjęcia?
fotografia cyfrowa
galex
fotografia cyfrowa
2008-02-05 14:09:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@needle:
" Jest odpowiednik k10d u samsunga ale jezeli chodzi o te 2 aparaty ze wzgledu na dostepnosc szkielek lepiej wydac chyba 300zł wiecej i kupic pentaxa"

Dostępność szkieł jest dokładnie taka sama - oba aparaty mają ten sam bagnet K... I pamiętaj o 'wstecznej' kompatybilności tych obiektwów, z nieiwlkimi ograniczeniami możesz używać nawet tych wyprodukowanych nawet 40 lat temu...

"Znajac zycie nie dowiedzial bym sie nigdy o tym pentaxie"
Dziwne, to dobra i uznana, stara marka.



fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2008-02-05 15:01:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
emzet - nie prowokuj:)
fotografia cyfrowa
Szymon
fotografia cyfrowa
2008-02-05 15:14:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Emzet no wlasnie nie prowkuj. Ja nie mowie ze Canon to aparat ktory robi ladne zdjecia. Za ladne zdjecia odpowiedzialna jest osoba ktora stoi za aparatem. Chodzi mi o to ze Canon ma bardzo dobra matryce i bardzo dobry procesor do obrobki zdjec.Co daje w efekcie ładne, czyste i pozbawine szumów fotografie.
fotografia cyfrowa
wowa
fotografia cyfrowa
2008-02-05 15:18:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Mnie pan w sklepie powiedział, że ten aparat robi ładne zdjęcia i pokazał... xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx. Kryptoreklamie - nie!
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa