fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Ignoruję jast40
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
kodek
fotografia cyfrowa
2008-02-17 08:40:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jast40 fotkę http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-268911.php jutro skasuję ale Ciebie dodałem do ignorowanych . Wiele osób stawia pod moimi fotkami zera i jedynki ale to są oceny za fotki i nie mam o to pretensji , każdemu podoba się co innego a ja nie jestem mistrzem makro tylko zwykłym amatorem .
A Ty zamiast oceniać fotkę oceniasz autora .
„za rozmiar i za mdłosci które mam ogladając to samo foto po
raz nie wiem który ... żadnych zmian! zmienia sie tylko nick
autora, który zakłada wciąż nowe konta „
Po pierwsze moje fotki są małe bo to stare fotki , robione pod rozdzielczość mojego monitora 800 \ 600 . Przy wyższej rozdzielczości słabo widzę litery . A wiadomo że fotka do oglądania na monitorze powinna być mniejsza niż ekran monitora , jak jest większa windows sam zmniejsza żeby nie trzeba było fotki przewijać , przy zmniejszaniu fotka traci na jakości .
Przy rozdzielczości monitora 800 / 600 maksymalna fotka powinna mieć wysokość 500 pikseli .Jak kupiłem aparat to nawet nie miałem pojęcia o istnieniu stron w Internecie gdzie można wstawiać fotki. Od roku robię dwie wielkości fotek o wysokości 500 dla siebie i o wysokości 600 do netu , większych nie mogę bo musiał bym zmienić rozdzielczość na większą a tego nigdy nie zrobię . Gdyby mój monitor popsuł się a były by w sprzedaży monitory o wyższej rozdzielczości zrezygnował bym w ogóle z komputera bo jaki jest sens mieć komputer i nie widzieć na nim liter .Mam jeszcze ok. 290 małych fotek a później będą same duże. Zresztą wielkość moich fotek jest zgodna z regulaminem Obiektywni.
„Zdjęcie powinno być w formacie jpg o szerokości maksymalnej od 300 do 910 pikseli i wysokości od 300 do 700 pikseli, a wielkość może wynosić maksymalnie 210 Kb. „
Moje nicki . Wstawiam od 4 lat do wszystkich galerii w Polsce . W każdej galerii mam inny Nick i co jest w tym złego to nie rozumiem . Jak mi się gdzieś znudzi to kasuję fotki i likwiduję konto , jak ? bardzo prosto zmieniam @ na nie istniejący i już konto trwale zablokowane . Czasami po roku lub dwóch wracam do tej samej galeri już na nowym koncie i na nowym nicku i też nie widzę nic w tym złego . dwa razy miałem przerwę w dostawie internetu i nie wiedząc czy będę miał Internet za miesiąc czy za rok zlikwidowałem wszystkie konta.
Ale wszystko to nie ma nic wspólnego z fotką pod którą napisałaś komentarz . To już nie pierwsza moja fotka na tej galerii gdzie Twój komentarz nie mam nic wspólnego z fotką .
Pisze to na forum bo masz zwyczaj pisać ludziom , nie tylko mnie bzdury a później wcale nie zaglądasz czy ktoś odpowiedział .
Moim zdaniem łamiesz regulamin :
„Obiektywni.pl otwartą stanowią społeczność ludzi zainteresowanych fotografią. Komentując pamiętaj o poszanowaniu innych użytkowników. Każdego obowiązują zasady użytkowania i regulamin. Za ich nieprzestrzeganie użytkownikowi redakcja może zablokować konto w serwisie. Dotyczy to zarówno ocen, jak i innych wypowiedzi. „
Wszystkich którzy doczytali do końca pozdrawiam i życzę udanej niedzieli . Andrzej.
fotografia cyfrowa
birdhunter
fotografia cyfrowa
2008-02-17 09:12:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
rewelacja !
ale mam pytanie , piszesz na swoim folio ,że masz jeszcze tych fotek ponad 200 , a później to będzie się działo! , nie znam jast40., ale może warto się nad jej słowami zastanowić , pokazywanie od lat tego samego , może wywołać mdłości , no chyba ,że masz misje od boga , brawo !
fotografia cyfrowa
kodek
fotografia cyfrowa
2008-02-17 09:28:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Moje fotki były : od pierwszej do czterdziestej na oPh , od pierwszej do setnej na Ploto i wszystkie 500 były na IK . Za każdym razem kasuję bezpowrotnie fotki najsłabsze . Od lipca zeszłego roku nie robię już fotek w ogóle i chyba nie będę robił nigdy , a tu na Obiektywnych wstawiam żeby po raz ostatni odsegregować i skasować bezpowrotnie najsłabsze fotki .
fotografia cyfrowa
kodek
fotografia cyfrowa
2008-02-17 10:02:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jeszcze kilkadziesiąt było na FM ale jakie to ma znaczenie , myślałem że na Obiektywnych oceniamy fotki a nie ludzi i nikogo nie obrażamy okazuje się że nie miałem racji :(
fotografia cyfrowa
jast40
fotografia cyfrowa
2008-02-17 12:19:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
... bo jak znam życie i ten "przypadek" jest to zapowiedź nowego konta i po raz kolejny 500 fot ... tych samych oczywiście ;D
fotografia cyfrowa
sapphire
fotografia cyfrowa
2008-02-17 12:27:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wystawiam fotki na róznych portalach - na każdym inne i na każdym mam inny nick - chodzi o to aby niczego nie sugerować odbiorcom. Nie widzę w tym nic złego. A ignoruję 1 osobę, której już nie ma na portalu (sprawa prywatna i osobista). Nikogo nie ignoruję za opinie o moich zdjęciach, nie stosuje odwetów. Powiem tak - doszedłem do wniosku, że to tylko wirtualny świat i nie warto się tym przejmować. Natomiast po komentarzach widzę, które opinie są naprawdę merytorycznie dobre - pozwalają one wychwycić czasami rzeczy, których sam nie zauważyłem albo przegapiłem. Wiosna idzie - trochę więcej optymizmu!
Natomiast zgadzam się, że powinniśmy oceniać fotki a nie ludzi. Dodatkowo anonimowość na portalu jest przywilejem, z którego powinniśmy korzystać z rozumem i umiarem tj. z poszanowaniem i tolerancją innych osób nie wspominając o elementarnej kulturze osobistej. Zwłaszcza jeżeli jesteśmy dorosłymi ludźmi...
fotografia cyfrowa
sapphire
fotografia cyfrowa
2008-02-17 12:31:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Kodek - Jast40 - podajcie sobie ręce jak gentelmeni i do focenia panowie!!!
fotografia cyfrowa
sapphire
fotografia cyfrowa
2008-02-17 12:37:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Przy okazji kodek - fotki mozesz robić w wyższej rozdzielczości - dobry program graficzny dostosuje podgląd fotki do rozdzielczości Twojego monitora. Dla netu możesz zawsze zmniejszyć rozdzielczość, czy zmienić format.
fotografia cyfrowa
kodek
fotografia cyfrowa
2008-02-17 12:58:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie będzie nowego konta bo już nie robie fotek. Mój Nikon to bardzo słaby sprzęt i do niczego poza makro się nie nadaje. A na nowy aparat mnie nie stać .
Jestem 100% amatorem . Robiłem tak : wstawiam fotkę – słaba kasuję bezpowrotnie , dobra – zostaje . Uzbierałem w galerii kilkadziesiąt , kasowałem konto , te same i nowe fotki wstawiałem na inną galerię pod innym Nickiem . Może to wygląda dziwnie ale nikomu nie robię tym krzywdy a segreguję sobie fotki . W ten sposób nie mając pojęcia o fotografii wyselekcjonuję sobie na pamiątkę na stare lata kilkadziesiąt lub może nawet kilkaset całkiem fajnych fotek.
Nie będzie już nowych galerii i nowych Nicków .
Jak chodzi o wielkość to od jakiegoś czasu zbieram oryginały i ostatnich 100 fotek mogę wstawić w maksymalnej dopuszczalnej wielkości . Ale chciałem po raz ostatni przetestować stare fotki a dyskusje pod fotką o wielkości fotki kiedy wstawiam zgodnie z regulaminem i o ilości moich Nicków uważam że nie mają nic wspólnego z fotką i są nie na miejscu . Jak ktoś chce może dowolnie oceniać moje fotki a dyskusje nie mające nic wspólnego z fotką ( np. ilość Nicków na innych galeriach ) powinny być kasowane przez moderatora jako niezgodne z zasadami użytkowania.
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa