fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
M42 ,a D80
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
gRim
fotografia cyfrowa
2008-02-25 00:01:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Mam pytanie do użytkowników: jak wygląda współpraca między systemem obiektywów M42 ,a w/w nikonem. Widziałem są przejściówki od 30 do 100zł te droższe mają soczewkę (wie ktoś co ona daje? Na koniec mam pytanie co myślicie o starych i zapewne niedrogich obiektywach m42 coś z nich będzie? warto zakładac je do d80?: (MIR 2.8/ 37, )( Jupiter 37A 3,5/135)( Helios-44M-4 2/58)
fotografia cyfrowa
emet_b
fotografia cyfrowa
2008-02-25 00:11:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
też się na taki zestaw napalałem, ale odpuściłem bo nie ma pomiaru światła, więc albo światłomierz zewnętrzny albo walisz w ciemno- można w tym podobno niezłej wprawy nabrać. Przejściówki z soczewką dają możliwość ostawienia ostrości na nieskończoność, a z tymi bez soczewki nie można. Ogólnie dobre szkłą M42 są często wykorzystywane- dużo z tego fajnych portretów wychodzi. Fajne też widziałem z tego makra.
fotografia cyfrowa
jurekk
fotografia cyfrowa
2008-02-25 00:16:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
M42 nie ostrzy nieskończoności w Nikonie. Dostępne na rynku przejściówki z soczewką mającą korygować tę wadę, pogarszają jakość optyki.
fotografia cyfrowa
gRim
fotografia cyfrowa
2008-02-25 00:28:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Humbak> powiem tak odpuścic nie moge bo już mam (znalazłem po starszym pokoleniu z zenitem 12xp- swoją drogą fajny sprzęt) mam do dego telekonwerter x2 , pierscienie pośrednie więc zabawa by była, kitowy Helios + pierscienie daje naprawde fajne makro, Jurekk> więc w tym wypadku polecasz te tansze
fotografia cyfrowa
jurekk
fotografia cyfrowa
2008-02-25 08:47:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
nic nie polecam; napisałem, że ten bez soczewki nie ostrzy nieskończoności a ten z soczewką nie ostrzy niczego. Wybór należy do ciebie... bo moim zdaniem nie wyboru. Jeśli potrzebujesz do makro lub do portretu to nie ma problemu, jesli do krajobrazu to kicha. :)
fotografia cyfrowa
TomiU
fotografia cyfrowa
2008-02-25 09:23:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tragedii nie ma, rewelacji też nie:

http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=11300&page=8

Pozdrawiam.
fotografia cyfrowa
gRim
fotografia cyfrowa
2008-02-25 12:31:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dzięki za link napewno przejrze, ok Jurekk wiem juz ocb dzieki
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa