fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
ZDJĘCIA SAMOCHODÓW
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
MM_3style
fotografia cyfrowa
2008-03-05 15:45:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Witam, niedługo będe miał okazje porobić troche zdjęć samochodów (rajdowych), będą to zdjęcia zarówno w salonie jak i w ruchu. Zastanawiam się jakie techniki można by wykorzystać aby zdjęcia były bardziej różnorodne i ciekawsze. Oto kilka moich pomysłów, czekam na opinie i własne doświadczenia lub podpowiedzi!

Statyczne: zdjęcia podejrzewam robione głównie we wnętrzach, myślałem o paru fotografiach detalu, felgi reflektory, wydaje mi się że dużo dałoby tu zastosowanie zewnętrznych lamp błyskowych ustawionych pod różnymi kątami aby uzyskać więcej blików i odbić w chromach, karoserii. Dodatkowo myślałem o użyciu podłużnych źródeł światła, np. świetlówek, aby uzyskać ciekawe odbicia w karoserii. Można by też starać się narysować auto światłem, w zaciemnionym pomieszczeniu, długi czas i doświetlać auto z różnych kątów ręcznie wyzwalając lampy, chciałbym też sprawdzić efekt gdy auto dośw. jest od tyłu.

W ruchu:

ŁADNA POGODA. fotki szerokim kątem w akcji z drugiego auta jadącego tuż przed fotografowanym, dłuższe czasy aby pomazać tło, dodatkowo zdjecia detali w ruchu zoomem.

panoramowanie długim obiektywem na torze.

Zdjęcia z bardzo niskiej perspektywy w terenie (oby mnie nikt nie najechał... ;))



Jakies pomysły, rady? Z góry dzięki!!
fotografia cyfrowa
wowa
fotografia cyfrowa
2008-03-05 15:52:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Pierwszy raz będziesz fotografowała auta rajdowe?
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2008-03-05 15:55:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ale po co? Przedstwiłeś szereg opcji na wykonanie ciekawych fotografii. Mało Ci jeszcze? :) Jeżeli zrealizujesz to tak jak opisałeś, sądzę, że kilka naprawdę dobrych fotografii będziesz miał.
Ja ze swojej strony mogę jeszcze zalecić mniej zaplanowane zdjęcia. Czyli te na czuja i refleks. ;) Przede wszystkim przy tych w czasie jazdy.
fotografia cyfrowa
Paprycjusz
fotografia cyfrowa
2008-03-05 16:58:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Rig ;)
Popatrz na zdjęcia użytkownika kanap4, on ma u siebie dużo rigów.
fotografia cyfrowa
MM_3style
fotografia cyfrowa
2008-03-05 19:33:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
RIG

coż to takiego?


dzieki za kanap4. to fakt ma wspaniałe auta w portfolio. Doskonałe zdjęcia. Troche co prawda mnie przeraża przyczepianie aparatu na wysięgniku... ale może warto spróbować? O wiele łatwiejsze wydaje mi się jednak fotografowanie z drugie auta jadącego z tą samą prędkością.

ps. wawa. FotorafowWAŁ ;) No i fotografował fakt, ale off-road i tam raczej nie ma problemu odbić w lakierze ;)

ps2. wydaje mi się że scenariusz i zestaw pomysłów w takim wypadku jest bardzo istotny.
fotografia cyfrowa
sylwesterc70
fotografia cyfrowa
2008-03-05 20:33:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zakrety przede wszystkim , auta beda w poslizg wpadac , swietne momenty wychodza :)
w salonie jak masz specjalna wejsciowke , to jest OK dasz rade lampy rozstawic , ale jako odwiedzajacy , to ci ludzie beda przeszkadzac :) w karoserii beda odbicia ludzi , co bedzie psuv zdjecie , pozatym z checia zobacze Twoje prace ,
czekam cierpliwie na roztawienie lamp :) moze czegos sie naucze :)
fotografia cyfrowa
MM_3style
fotografia cyfrowa
2008-03-05 21:58:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
z autami i pozwoleniami raczej bez problemu ale myślę o przeniesieniu się w plener albo w jakieś ciekawe wnętrze? Stary hangar czy coś... tylko jak taki znaleść... www.opuszczone.pl może ;) ???

Też mam nadzieję że się czegoś nauczę z tymi lampami bo nie mam w tym specjalnego pojęcia....

pozdrawiam!
fotografia cyfrowa
pablo3style
fotografia cyfrowa
2008-03-06 10:23:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
MM_ czym wiecej bedziesz mial przenosnych felsh'y tym lepiej - jakies zdalne odpalanie by sie przydalo - jakie masz lampy??
fotografia cyfrowa
wowa
fotografia cyfrowa
2008-03-06 10:48:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
MM -> przepraszam za pomyłkę! Przy okazji - nie wawa, a wowa... ;o)
Co się zaś tyczy łatwości fotografowania samochodów w ruchu, a szczególnie aut off-roadowych - scenariusz i założenia są jak najbardziej pożądane, ale... Próbowałeś kiedyś fotografować nieruchomy krajobraz z "pokładu" samochodu jadącego po asfalcie? Nie zawsze wychodzi dobrze... A z auta jadącego drogą polną? Jeszcze trudniej. A jeśli na dodatek obiekt zainteresowania porusza się i podskakuje? W rajdach tradycyjnych można ustawić się w dobrym miejscu i polować na konkretny strzał, bo z dużym prawdopodobieństwem możesz przewidzieć, którędy auto wyskoczy zza zakrętu, wystrzeli z tzw. hopy i gdzie spod kół sypnie szutrem lub bryźnie błotem. W rajdach off-roadowych (jak nazwa wskazuje) samochody przebijają się przez trasy w sposób - nazwijmy to - spontaniczny. Droga po przejechaniu kilku pojazdów zmienia się bowiem bardzo i kolejne auta muszą objeżdżać świeże dziury i góry. Efekty pracy fotografa zależą więc od jego refleksu i wyczucia, dobrania odpowiednich parametrów (nie wszyscy chcą mieć identyczne obrazki - jedni wolą więcej mazów, inni zamrożone nawet koła itd, itp), warunków oświetleniowych i możliwości sprzętu. No i od szczęścia... Czasem uciekając przed oszalałą rajdówką, można ustrzelić wyjątkowy kadr.
A fotografowanie stojących rajdówek? Osobiście uważam, że można je porównać do pisania wierszy o futbolu, tenisie czy siatkówce: można, ale chyba nie o to w tej zabawie chodzi. ;o) No, ale co kto lubi! Tak czy siak - życzę powodzenia!
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2008-03-06 12:58:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
oj tak, wawa i wowa to na pewno dwie różne osoby :-)
fotografia cyfrowa
MM_3style
fotografia cyfrowa
2008-03-06 17:25:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
WOWA również przepraszam ;) Jeśli chodzi o off-road to jest tak jak mówisz, dodatkowo trzeba mieć gumiaki czy inny specjalistyczny sprzęt fotograficzny ;) To już przeżyłem i mam za sobą. Fotki raczej amatorka - moi koledzy troche jeżdżą i się z nimi zabrałem. Jak będe już mógł wrzucać kolejne wrzuce te co już zrobiłem. A ta nowa sesja to coś zupełnie innego. Auta bardziej szosowe i zdecydowanie bardziej błyszczące ;) No i chciałym mniej spontanicznie a bardziej z planem! dzieki!
fotografia cyfrowa
wowa
fotografia cyfrowa
2008-03-06 19:59:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Powodzenia!
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2008-03-06 22:18:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Amen!:)
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2008-03-06 22:39:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa