fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
porzadna przerobka zdjecia na czarno biale
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-04-12 19:38:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
photoM - do tego czasu to lustrzanki jak barszcz potanieja na wtornym :) pomysl ile na filmach zaoszczedzisz - imho wg mnie o wiele szybcie mozna sie na cyfrze nauczyc jak na analogu bo widisz odrazu wynik pracy - za darmo w dodatku
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-04-12 19:42:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Calme, ale ja myślę, że jeżeli chodzi o podstawy i złapanie bakcyla to naprawdę warto zaczynać od czarno-białych i ciemni (oczywiście wespół z kolorem i cyfrą)... co tu dużo gadać, próbowałem ;)
Jeżeli chodzi o filmy to mimo, że fotografuję niemało, za cenę lustrzanki cyfrowej mogę robić zdjęcia przez 3 lata na filmach.
-M
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-04-12 20:18:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
photoM - mamy inne podejscia na ten temat wiec nie zaczynam dalej drazyc bo wiem, ze nie dojdziemy do konsensusu :)
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-04-12 20:22:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Na pewno nie ;) ja dopiero zaczynam się przekonywać do cyfrówek, ale w grę zaczyna wchodzić średni format, więc...
-M
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-04-12 20:37:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No to w Mammamija albo Haskacza panie tylko :)
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-04-12 20:46:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
kiev 66 :)
-M
fotografia cyfrowa
barteq
fotografia cyfrowa
2006-04-12 21:39:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wracając do tematu - ktoś wspomniał o mieszaniu kanałów, ktoś o jakimś specjalnym programie do b&w, ktoś inny jeszcze o pluginie "Convert To B/W Pro firmy theimagingfactory". Ja od siebie dodam, że jest też bardzo dobry zestaw filtrów/pluginów do PS o nazwie 'Nik Color Efex Pro 2.0' w którym mamy świetne narzędzie do konwersji zdjęć kolorowych na czarno-białe 'BW Conversion' oraz dwa inne 'BW Dynamic Contrast' i 'BW Tonal Enhancer'. Stosując je mamy możliwość uzyskać bardzo ciekawe efekty i przyzwoite b&w.
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-04-12 21:41:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
hmm... ja się cały czas zastanawiam co to za filozofia... desaturacja + tonalność i z głowy ;)
-M
fotografia cyfrowa
barteq
fotografia cyfrowa
2006-04-12 22:16:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No w sumie żadna ;) ale skoro padło pytanie to dlaczego nie powiedzieć o wszystkich możliwych drogach dojścia do pożądanego efektu.
fotografia cyfrowa
mariush
fotografia cyfrowa
2006-04-13 08:16:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
attaboy, stąd http://www.theimagingfactory.com/ ściągniesz wersje 30-dniowe. Niestety, na stronie jest chyba tylko 3-ka...
fotografia cyfrowa
Grandand
fotografia cyfrowa
2006-04-18 04:34:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A co z Photoshop Elements? Mozna tym zrobic dobry B&W? Nie ma w nim Chanel Mixer.
fotografia cyfrowa
asot
fotografia cyfrowa
2006-04-18 10:14:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Grandand - ależ oczywiście ;)

Dajesz Nasycenie[Saturation] na -100% a następnie otwierasz okno Poziomów[Levels] i obrabiasz poszczególne kanały [ nie może być RGB - rozwijasz z zakładki tam gdzie pisze RGB i wybierasz poszczególny kanał ]

That' s all ;)
fotografia cyfrowa
asot
fotografia cyfrowa
2006-04-18 10:25:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ojej, sorry - pomyliłem się - nie możesz otworzyć bezpośrednio okienka Barwa/Nasycenie[Hue/Saturation] - musisz najpierw stworzyć warstwe dopasowania - na zakładce Warstwy klikasz na czarno-białe kółeczko i wybierasz Barwa/Nasycenie[Hue/Saturation] i dajesz Nasycenie na -100% potem przechodzisz do warstwy Tła [ wystarczy że klikniesz na nie ] i otwierasz okienko Poziomy i dopiero teraz obrabiasz poszczególne kanały ;)

Uff ;)
fotografia cyfrowa
asot
fotografia cyfrowa
2006-04-18 10:27:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dodam że to jest tutorial stworzony właśnie do Photoshop Elements i jest zaciągnięty z gazety Zoom ;)

Bynajmniej ja bym na takie coś nie wpadł ;)
fotografia cyfrowa
Grandand
fotografia cyfrowa
2006-04-19 03:12:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dzieki asot! Bede mial troche czasu to sie tym pobawie. Nie omieszkam zdac sprawe z moich postepow.
fotografia cyfrowa
lampart
fotografia cyfrowa
2006-04-30 22:58:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
photoM - Ja mam jeszcze starego BOXa Kodaka 6x9, takie to stare pudełko drewniane a jeszcze pachnie filmem!, wiecie o czym mówię. Tym zaczynałem psuć "rolki" na drewnianym trzpieniu i moczyć je w talerzach, bo kuwety i korexy nie były w handlu towarem pierwszej potrzeby. Teraz czasem odpinam zatrzaskę na skórzanym rzemyku i z brezentowego futerału wyjmuję magiczne pudełko i...
... nie mam filmu, robię tylko to co zawsze każdy robi: naciskam "spust" (kawałek wyprofilowanej blaszki niklowanej) no i właśnie! Clic, Clac! mówi do mnie mój pierwszy zastępca oka wszystko rejestrującego. Merci Kodak. Były to czarno (przeważnie) - białe (najczęściej) negatywy i papiery chlory i też talerze głębokie, ramka drewniana do "styków" z nieco ryśniętą szybką. Dawało się robic całkiem niezłe B&W. Dziś po całej masie modnych i lepszych lub gorszych 36x24 i większych nieco, mam tylko nowego (jaki on juz nowy) Olimpa E-500 (sprzedałem, by do niego dołożyć - OM 2 + nieco reszty jaka była do niego w komplecie) i uczę sie na nowo robić fotografie. Niby wszystko jest "po staremu" ale ta cholerna "łatwość" zabija normalne myślenie. Teg chyba trzeba się nauczyć ponownie. Masz rację, dzieci powinny zaczynać (nawet przez chwileczkę) ale filmem mokrym, bo to uczy dyscypliny. Pozdrawiam.
fotografia cyfrowa
1 | Strona 2
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa