fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
HELP !!
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2006-04-20 16:34:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
otóż znajomy któremu jestem winien przysługę poprosił mnie o pomoc... mam pewne pomysły ale nie do końca jestem pewien czy wyjdą.
Mianowicie ów znajomy otwiera na sezon bar. potrzebuje wykonać zdjęcia 8 koktajli do cennika. No i teraz proszę jak ktoś ma jakiekolwiek wskazówki to podzielcie się nimi... Ponieważ jest to przysługa to nie chciałbym inwestowac w nmiot bezcieniowy, i pomyślałem że zrobię w ten sposób że postawie koktajl na arkuszu brystolu, dam blendy po bokach postaram się doświetlić lampkami za obiektem i walnę światłem z lampy z założonym dyfuzorem. Jednakże nie wiem czy wogóle takie coś zda egzamin??
Inną sprawą jest jaki kadr powinienem dac?? od przodu?? delikatnie z góry?? na jakim szkle najlepiej jest takie zdjęcie zrobić?? do wyboru kitowy Canon18-55, sigma 70-300Apo DG Macro i sigma 70-200.
z góry dziękuję za pomoc
pozdrawiam
Andres

p.s. o tym że szkło musi byc idealnie wypolerowane już mu mówiłem jak równiez o tym że koktajle mają miec wyraźne kolory (a może to błąd??)
fotografia cyfrowa
arkjus
fotografia cyfrowa
2006-04-20 16:37:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no w twoim interesie jest zeby bylo jak najwiecej prob
a co za tym idzie duza ilosc przygotowanych drinkow
wiec nie obawiaj sie exprymentowac :D
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2006-04-20 16:39:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Drinki za darmo to i tak u niego mam bez tego:) ale chciałbym żeby był zadowolony, wierzy w moje możliwości a nie powiem schlebia mi to:)
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2006-04-20 16:40:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
pozatym.. ilość prób nie musi się przekładać na ilośc drinków gdyż drinki mogą pozotac te same przy każdej próbie...:P:P:P
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-04-20 16:40:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
anders - wiem tylko tyle, że przy fotografii szkła stosuje się czarny brystol poza zasięgiem kadru - który "rysuje" krawędzie... Może dało by radę wspomóc w ten sposób fotografię papierami w kolorze drinków?
-M
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2006-04-20 16:51:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
czarny brystol?? ale jako co?? jak ustawiony?? hmmm... i co masz na myśli pisząc o papierach w kolorze drinków??
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-04-20 16:53:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
To się wykorzystuje przy fotografowaniu szkła, spróbuj ustawić szklankę na białej kartce, dać białe tło i białe boki, a później wymień jeden z boków i zobacz jak się zmieniają szczegóły światła na szkle (krawędzie powinny się zrobić wyraźniejsze - czarne).
-M
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2006-04-20 16:57:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
teraz rozumiem:) a co miałeś na myśli pisząc o kartkach??
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-04-20 17:04:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
żeby zrobić taki sześcian do którego można wstawić szklankę...
-M
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2006-04-20 17:09:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
oki tyle że nie do końca wiem jak wtedy doświetlić tło?
fotografia cyfrowa
tomay
fotografia cyfrowa
2006-04-20 17:11:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
karton powyklejac bialymi/szarymi/czarnymi/kolorowymi kartkami i probowac, sam dojdziesz gdzie jaki kartki dadza ci pozadany efekt...
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-04-20 17:12:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja bym popróbował z podświetleniem tła od tyłu, albo w ogóle różne kolory, w końcu te zdjęcia mogą być dosyć fantazyjne.
Zawsze masz do wykorzystania światło świeczek, diody telefonicznej (cudowny niebieski), lamki, halogeny, czasami wystarczy poprzekręcać żarówki, a domowym sposobem można całkiem ciakwe efekty uzyskać.
-M
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2006-04-20 17:19:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
hmmm to jest myśl... różnokolorowe tła podświetlone od tyłu...
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-04-20 17:34:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
tylko pamiętaj efekty pokazać ;)
-M
fotografia cyfrowa
tomay
fotografia cyfrowa
2006-04-20 17:51:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
andres: zobacz tu: http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-18942.php - bardzo ladnie zrobiony drink...
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-04-20 17:54:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
I ten czarny kontur prawdopodobnie jest od kartek papieru po bokach drinka - szkoda tylko, że nie widać szkła w miejscu, gdzie jest napój.
-M
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-04-20 18:58:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Andres nie wiem czy to Ci pomoze ale znalazlem taki mikroporadnik na CF :) "Fotografowanie szkła - światło odbite"

http://www.cyberfoto.pl/szko-a-fotografowania-ksi-ka-on/36778-fotografowanie-szk-a-wiat-o-odbite.htm

fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2006-04-20 19:51:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
pomoze, pomoże.. każda rada jest cenna THNX
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2006-04-20 22:03:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a oto rada aką otrzymałe od mat_naw-a na gg.. może się przydac jeżeli ktoś będzie chciał to powtórzyć:)
oczywiście rada zamieszczona za zgodą Nawrota:)

Nawrot (21:57)
jezeli nie chcesz inwestowac to poprostu zrob sobie namiot z cienkiego białego przescieradła - mianowicie z lewej i prawej strony obiektu powieś (ale tak zeby były w miare naciągnięte) prześcieradła, na dole i z tyłu białe kartki papieru, 2 lampki po lewej i po prawej za przescieradłem (lub innym maksymalnie białym cienkim materialem). Włącz wszystko. Ustaw lampki tak, aby były w jednej prostej z obiektem fotografowanym. (lub dowolnie inaczej, byleby stworzyc jak najmniejszy cien). Ustaw manualnie balans bieli na stworzonej konstrukcji. I dopiero machaj zdjęcia. Przy tej konstrukcji unikaj światła zewnętrznego. Za obiektywem aparatu lekko pod kątem umieść czarną, lub w kolorze drinka kartke żeby uzyskać ciekawsze krawędzie szkła. Oczywiscie kartke już po zmierzeniu balansu bieli. Wybierz sigme 70-300. Ustaw przesłonę tak, żeby uzyskac najmniejsza głębie ostrosci, ale obejmującą cały obiekt fotografowany. Po zrobieniu zdjęcia zrzuc na kompa i używając pędzla korygującego usun wszelkie niedogodnosci (załamania kartek, czy ewentualne widoczne cienie czy załamania na przescieradle.obrazek|dopasuj|barwa kontrast i ustaw jasnosc tak, aby tło było całkiem białe, obrazek|dopasuj|cień/światło i ustaw wartość cienia na 5%. Póżniej oszum ładnie w neat image (automatem). Znów włącz w PS - filtr|wyostrzanie|maska wyostrzająca i ustaw tak żeby obiekt był ostry. Proponuje cos koło wartości 400% promienia 0,2 i progu 2
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-04-20 22:05:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No to sie nazywa fachowa porada !!! przyda sie !!!
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-04-20 22:07:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
czarna kartka, dobrze kombinowałem ;)
-M
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2006-04-20 22:26:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
szacunek za ta poradę:)
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2006-04-26 12:14:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-20695.php

a oto efekt po poradach
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa