fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Zdjęcia w kościele...
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Kuma
fotografia cyfrowa
2006-05-05 08:46:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Witam...

Mam robić zdjęcia na komunii... chciałbym prosić o jakieś sugestie co do ustawien, światła, lampy, ogniskowych i takich tam jeszcze...
Zdjęcia robie dla znajomych i chciałbym zeby wyszły w miare dobre :)

Dziekuje i pozdrawiam
fotografia cyfrowa
Magus
fotografia cyfrowa
2006-05-05 08:57:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
KUMA WRÓCIŁ !!!!
Jupi !!
fotografia cyfrowa
barteq
fotografia cyfrowa
2006-05-05 09:44:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
możesz zapoznać się z tym wątkiem:

http://www.obiektywni.com.pl/forum/watek-479.php
fotografia cyfrowa
Kuma
fotografia cyfrowa
2006-05-05 11:05:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
przeczytałem... tyle ze tam wiecej pierdół jest niż porad :)
1/30 i duże ISO coś mi to w parze nie idzie :) tak na moje oko.... przysłona 4-5,6 jak najbardziej mi odpowiada...
ale może coś wiecej ??
fotografia cyfrowa
Kuma
fotografia cyfrowa
2006-05-05 11:07:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
nikt nie pisze o korekcie ekspozycji... nikt nie pisze jakie ISO... nikt nie pisze jak lampa ??? czy w oczy czy w góre...
ja coś tam wiem... ale w kościele nigdy nie robiłem więc jestem otwarty na propozycje
fotografia cyfrowa
Magus
fotografia cyfrowa
2006-05-05 11:38:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Kuma 1/30 to nie do tego bo będą poruszeni ludzie, z wysokim Iso też nie szalej bez potrzeby. Jeśli masz lamę i wolno Ci tam błyskac to błyskaj bezpośrednio bo od sufitu to w kościele zbyt wysoko, przydałby Ci się stofendyfuzor, ale nie opłaca się kupowac na jedną czy dwie okazje.
Korekcja ISo itd zalezy od kościoła, pory dnia itd, musisz sobie sam na miejscu dobrać.
PS. Ja bym nie schodził poniżej 1/60 sekundy.
fotografia cyfrowa
krim
fotografia cyfrowa
2006-05-05 14:57:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
z lampa nie mozna robic, ja na slubie robilem zdjecia z ISO 400, ewentualnie ISO 800

dobry jasny obiektyw - canon 50mm f/1.8 jakis bardzo szeroki tez sie przyda, pamietaj zeby nie stawac na schodach przy ołtarzu, bo mozna w czape dostac

czas od 1/100 do 1/60 sie zmiescisz
fotografia cyfrowa
Magus
fotografia cyfrowa
2006-05-05 15:00:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Z tą lampą to róznie bywa, u mnie na slubie fotograf robił wszystko z lampą.
Zresztą nie pamiętam ślubu by bez lampy robili fotografowie obecni.
fotografia cyfrowa
.. ... .....
fotografia cyfrowa
2006-05-05 15:03:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja ślub bez lampy robiłam. przy iso400 ale z przysłoną 3,5-5,6 zazwyczaj (inaczej za długie czasy wychodziły). to 'przejdzie' tylko przy nowoczesnych kościołach, gdzie dużo jasnych powierzchni jest i dobre światło.
jak zależy ci na sfotografowaniu konkretnego dzieciaka może się przydać długi (jasny i drogi) obiektyw
fotografia cyfrowa
noel
fotografia cyfrowa
2006-05-05 18:41:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jasny obiektyw... tak! Najlepiej ze swiatłem 1.0 lub 0.85 (sic!). Tylko małe pytanie, co z głebią ostrosci jeśli ruszysz sie choćby o centymetr? Ze szkłem 50mm musisz byc przy obiekcie zatem głebia musi być znaczna, nawet f/8 a minimum f/4 żeby wszystko grało. No pogratulować bystrości umysłu z tym f/1.8. Aż sie popłakałem ze śmiechu.
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-05-05 19:29:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
;)) smiech to zdrowie
fotografia cyfrowa
noel
fotografia cyfrowa
2006-05-05 19:42:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Osobiscie zawsze uzywałem 1/30 lub 1.45 przy przysłonie f/4 do f/5.6. Jeśli była potrzeba zaznaczenia drugiego planu (np. gości) dawałem f/8. Lampa i tak ma skutecznego zasiegu przy ISO100 czy ISO200 jakieś 10 metrów maks i to tez nie przy bardzo domknietym szkle (do f/5.6). Dobrze jest zmiekczyć (wystarczy zwykła nalepka z taśmy białej dostępnej w każdym papierniczym).
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa