fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Canon już tylko na cyfrowo
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-05-27 17:36:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Za 4Press.pl

"Znany producent aparatów, firma Canon zapowiedziała całkowite wycofanie się z rynku fotografii analogowej na rzecz produktów cyfrowych. Laboratoria japońskiego koncernu przestaną prowadzić prace nad dalszym rozwojem aparatów kompaktowych, lustrzanek oraz nowych wersji kliszy fotograficznych.
Rzecznik firmy Canon przyznał, że producent nie porzuca swoich dotychczasowych klientów i nadal będzie produkował, a także prowadził sprzedaż filmów do aparatów. Po pewnym czasie działalność ta również zostanie zakończona, jednakże firma nie podała przybliżonej daty tego wydarzenia.

Na rynku aparatów fotograficznych można od początku tego roku zaobserwować dynamiczne i niekiedy zaskakujące zmiany, czego najlepszym przykładem była marcowa decyzja koncernu Konica Minolta o zaprzestaniu jakichkolwiek działań, zarówno w segmencie analogowym, jak i cyfrowym."
fotografia cyfrowa
Bicki
fotografia cyfrowa
2006-05-27 17:47:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tia..........................................................klisza schodzi do podziemia.
fotografia cyfrowa
Aradia
fotografia cyfrowa
2006-05-27 17:51:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
nooo nieeee... moze mi ktos powiedziec czemu dobre firmy znikaja z rynku? hmmm... a ja niby studiuje marketing i zarzadzanie...:]
fotografia cyfrowa
Aradia
fotografia cyfrowa
2006-05-27 17:53:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
albo przynajmniej czesc dzialalnosci znika bez sladu... no fakt innowacyjnosci sie przydaja bo w koncu dostosowanie do rynku i potrzeb klientow jest wazne... ale majac prestiz i zaprzestanie dzialalnosci... hmmm kloci sie to z logika...:]
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-05-27 18:51:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ida na latwizne - prawa rynku
fotografia cyfrowa
Aradia
fotografia cyfrowa
2006-05-27 18:53:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ech... a ja tak bardzo lubie moj analogowy canona:/ pora przerzucic sie chyba na cyfrowy...:]
fotografia cyfrowa
dazz
fotografia cyfrowa
2006-05-27 20:18:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie wierzę, myślę, że będzie jak w przypadku innego znanego producenta i z analoga zostaną topowe modele.
PS: Ja właśnie przechodzę z cyfry na analoga:-)
fotografia cyfrowa
slipio
fotografia cyfrowa
2006-05-27 20:20:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Z cyfrą będzie tak, jak z CD audio, niby swiat przeszedł na kompakty, a dobre, analogowe gramofony sprzedają się b.dobrze. Moda wróci, ale dla koneserów wyłącznie. Szary, niedzielny pstrykacz pozostanie przy cyfrowej małpce.
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-05-27 20:21:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zlote slowa
fotografia cyfrowa
teodork
fotografia cyfrowa
2006-05-27 20:55:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dazz: zbieraj kase na scianke cyfrowa ;)
fotografia cyfrowa
iceman
fotografia cyfrowa
2006-05-27 21:19:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
trzeba teraz zaczac zbierac analogi - w koncu na czyms trzeba bedzie uczyc dzieci robic zdjecia :-))
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-05-27 21:24:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Droga nauka... ;')
fotografia cyfrowa
iceman
fotografia cyfrowa
2006-05-27 21:28:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
eeee tam ;-)

przeciez nie bede ich od razu uczyl robic fotek w podczerwieni (jeden film - 65zl) :-)
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-05-27 21:29:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Heheh no tak :)
fotografia cyfrowa
dazz
fotografia cyfrowa
2006-05-27 21:32:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
teodork, na razie myślę tylko o zamianie dSLRa na SLRa, ale sredni format tez kusi :-)
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-05-27 22:30:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A z czego na co ?
fotografia cyfrowa
piotrbuda
fotografia cyfrowa
2006-05-28 09:49:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A jak myślicie/wiecie, w jakim kierunku podąża produkcja obiektywów? Mam na myśli porównanie obiektywów cyfrowych i analogowych. Promocja jest głównie tych pierwszych, niektóre firmy jak np. Olympus całkowicie przeszły na system w pełni cyfrowy.
Dla mnie największym argumentom przeciw lustrzankom cyfrowym jest ten mnożnik ogniskowych... Canon wyprodukował mnóstwo świetnych jakościowo "elek" (i nie tylko) szerokokątnych, które b.wiele tracą przy zamontowaniu do cyfry.
I nasuwa się kolejne pytanie - czy produkcja cyfrowych lustrzanek będzie dążyć w kierunku aparatów fullframe (mój wymarzony 5D :) i tym samym "starych" obiektywów" czy "niefullframe" i obiektywów w pełni cyfrowych.
fotografia cyfrowa
Chrup
fotografia cyfrowa
2006-05-28 16:01:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Gdzieś czytałem, że profesjonaliści już dawno przesiedli sie na technikę cyfrową, analog pozostawiając hobbystom i pasjonatom - koszty, koszty, koszty...
fotografia cyfrowa
piotrbuda
fotografia cyfrowa
2006-05-28 16:13:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Chrup, racja, ale to się tyczy głównie aparatów, oni nadal używają do nich starych obiektywów (ery analoga :)
fotografia cyfrowa
Chrup
fotografia cyfrowa
2006-05-28 16:19:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Bo dobry obiektyw niespecjalnie wie, czy z cyfrą czy z analogiem robi :)
fotografia cyfrowa
dazz
fotografia cyfrowa
2006-05-28 16:20:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Myślę, że za 2 lata FF będzie standardem w cyfrze i skończą się podstawowe problemy z obiektywami używanymi z dSLR
fotografia cyfrowa
Chrup
fotografia cyfrowa
2006-05-28 16:28:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tego akurat nie byłbym pewien... Wydaje mi się, że jednak powstał nowy standard, a nawet dwa - 4/3 i APS-C. Czas pokaże...
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa