fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Zamoczone lustro...
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
iceman
fotografia cyfrowa
2006-05-27 21:14:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jak w temacie ;-)

Wczoraj robilem zdjecia na placu Pilsudskiego podczas mszy z udzialem papieza - niespodziewalem sie az takiego deszczu.
Chronilem sie jak tylko umialem, ale jednak aparaty troche sie zmoczyly i zaparowaly.

Mialem ze soba dwa aparaty - D70s i 350D. Po powrocie do domu okazalo sie, ze Canon sie "nie odpala", za to Nikon ruszyl od razu.
Pomyslalem, ze wystarczy wysuszyc i bedzie dobrze, ale jego stan sie nie poprawil i nadal jest krytyczny ;-)

Oczywiscie rozkrecilem co sie dalo, wyjalem baterie, karty, itp.

Mieliscie podobne problemy?
Da sie to rozwiazac domowym sposobem, czy pozostaje juz tylko serwis?


Pozdrowka,
Ice

PS. temat nie ma na celu pokazania ze Nikon "gut", a Canon "kaput"...
wszelkie uwagi na temat wyzszosci jednych nad drugimi prosze zostawic dla siebie ;-)
fotografia cyfrowa
fotografix
fotografia cyfrowa
2006-05-28 00:06:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie staraj się suszyć zbyt ciepłym powietrzem bo to elektronice też nie służy. Jeżeli po włożeniu nowych baterii nie ma żadnego efektu, to pewnie pozostaje tylko serwis. Jak aparat jest na gwarancji mogą próbować wmawiać że wleciał do wody. Tak próbowali mnie z Nikonem analogiem.
fotografia cyfrowa
iceman
fotografia cyfrowa
2006-05-28 15:41:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dzieki chlopaki :-)

dzisiaj Eosik ruszyl i ma sie juz dobrze.
nie wiem czy jest tam zamontowany jakis czujnik wilgotnosci (?), czy cos innego sie tam stalo... w kazdym razie teraz dziala i na zdjeciach nie widze zadnej roznicy.

mam nadzieje, ze nie bedzie to mialo zadnych skutkow ubocznych w przyszlosci :-)


pozdrawiam,
Ice.
fotografia cyfrowa
Chrup
fotografia cyfrowa
2006-05-28 16:31:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Elektronika zamokła i tyle... Jeżeli woda była czysta (a jak widać była) to aparat to może przeżyć - i przeżył ! A na przyszłość - trzeba uważać :)
fotografia cyfrowa
Robertus
fotografia cyfrowa
2006-05-28 16:47:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no wlasnie, sama woda (czysta) nie jest szkodliwa dla takiej elektroniki . gorzej jesli sa w niej syfy ktore np. moga zaschnac na elementach itd. dobrze ze wszystk ok :)
fotografia cyfrowa
iceman
fotografia cyfrowa
2006-05-28 21:24:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
oj, tez sie ciesze :-)
fotografia cyfrowa
mariush
fotografia cyfrowa
2006-05-29 09:17:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
lolom, woda jest przewodnikiem? Ciepła tak, ale nie prądu...
fotografia cyfrowa
.. ... .....
fotografia cyfrowa
2006-05-29 09:26:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
to wrzuć sobie suszarkę do wanny ;)
fotografia cyfrowa
mariush
fotografia cyfrowa
2006-05-29 09:28:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
maniaszewska, w wannie nie masz wody ale roztwór wody i rozmaitych związków chemicznych...
Czysta woda nie przewodzi prądu...
fotografia cyfrowa
.. ... .....
fotografia cyfrowa
2006-05-29 09:30:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a deszcz pada destylowany?
fotografia cyfrowa
galex
fotografia cyfrowa
2006-05-29 09:37:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
mania: oczywiście! ;-)
fotografia cyfrowa
voro
fotografia cyfrowa
2006-06-01 11:36:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dobra dobra, woda demineralizowana nie przewodzi prądu prawie wogle. A jeśli chodzi o Twój aparacik ICE to ja bym się nie cieszył tak szybko, bowiem korozja elementów montowanych powierzchniowo (SMD) tudzież na kulkach (BGA) może się ujawnić za tydzień, miesiąc, itp. Także ja bym koniecznie oddał aparat do serwisu, z tym że z praktyki serwisanta powiem Ci że serwis nie czyści takich urządzeń i ich nie naprawia :), bo żaden serwis (autoryzowany) nie weźmie odpowiedzialności za to, czy aparat pochodzi tydzień czy miesiąc. Naprawiałem już bardzo zalane urządzenia, ale aparat chyba jest bardziej skomplikowany. Ja bym aparat przesuszył długo, ale delikatnie suszarką, żeby ewentualna wilgoć pozostała w obudowie czy na obwodach drukowanych odparowała. Ale muszisz to robić z głową, i niezbyt gorącym powietrzem - raczej suchym niż gorącym.
Pozdrawiam
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa