fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Bardzo ważne - oceny
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Gonzales
fotografia cyfrowa
2006-06-11 23:24:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
W związku z tym co zaobserwowałem w ostatnim czasie, mam taką propozycję: Jeśli nie chcemy aby wszystkie prace były wybitne, a wszystcy userzy to geniusze fotografii, to należy koniecznie wprowadzić ograniczenie wstawiania ocen 5. MZ można to zrobić na 2 sposoby:
- oceny 5 mogliby wystawiać tylko ci userzy, którzy mają ponad np.1000 punktów,
- wprowadzić limit 5-tek, np. każdy user miał by do wykozystania 3 piątki tygodniowo
Osobiście byłbym za wprowadzeniem obydwóch. Ciekaw jestem co o tym myśli administracja, no i oczywiście my- obiektywni. Pytanie do adminów: nie znam się na informatyce, więc nie wiem czy to jest wogóle wykonalne ze strony technicznej? Pozdrawiam
fotografia cyfrowa
stassad
fotografia cyfrowa
2006-06-11 23:28:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Bez sensu. Jak dla mnie. Nie mam tysiąca punktów, ale piatki stawiam baaaardzo rzadko. Jak już je stawiam, to na ogół wiem za co. Na ogół też piszę. Mechanizm jest przewidziany odnośnie zawyżania ocen - można zgłaszać do moderacji. Kłopot tylko ze zgłaszaniem ocen pod własnym zdjęciem - no bo jak ktoś chciał to głupio odmówić, ale ja właśnie chyba taką jedną ocenę zgłoszę, dla przykładu. Pozdrawiam.
fotografia cyfrowa
Gonzales
fotografia cyfrowa
2006-06-11 23:32:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Stassad- ale to ty. Zobacz co się stało pod moją dzisiejszą fotką a zrozumiesz.
fotografia cyfrowa
Anna__W
fotografia cyfrowa
2006-06-12 00:06:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Witam, jestem tutaj nowa i pewnie dlatego mój głos nie jest specjalnie znaczący, ale co w przypadku, kiedy tygodniowo jest więcej niż trzy 5tki? Wybierać na siłę? Myslę, że chyba każdy uczciwie powinien sam w sobie się zastanowić i dokonać wyboru. Poza tym czy jeśli ktoś ma ponad 1000 punktów, to oznacza, że ma od razu lepsze doświadczenie / gust od kogoś kto dopiero tutaj zaczyna?
fotografia cyfrowa
bratek
fotografia cyfrowa
2006-06-12 00:50:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
postawie 5 "zajefajnym" pracom w poniedziałek, wtorek i srode... patrze a w czwartek ktos daje 10x lepsza prace i co wtedy?
Jest ograniczenie że od 50 pkt mozna dawać oceny.... w wiekszosci przypadków to wystarcza. Pozatym czy pkt sa tak ważne?
fotografia cyfrowa
lonely_wolf
fotografia cyfrowa
2006-06-12 01:18:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
to niemozlwe Gonzalez

zalozmy, ze wrzucasz dobra fote, wiesz ze jej wartosc to 4.9

po czym dostajesz za nia same 4ki bo sie akurat wszyscy userzy wypiatkowali w tym tygodniu...
fotografia cyfrowa
RAF
fotografia cyfrowa
2006-06-12 01:38:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Kolejny wątek "reformatorski" na podstawie jednego kazusu :?
fotografia cyfrowa
Karez
fotografia cyfrowa
2006-06-12 03:41:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Juz tak kiedys było na jednym serwisie. NOwośc pojawiła sie o 10 rano i znikneła o 23. Dlaczego ktos ma decydować o tym jaka chcę postawic ocene? Przecież to wolny wybór. Jesli uważam, ze należy się 5 to chcę to pieć wstawić. To wszystko zależy tylko od czystych sumieni oceniających i koniec. Jeśli uważam, ze praca szit - 0, jesli uważam, ze żenial 5 - proste. Każdy inaczej postrzega piekno, a skoro ma prawo do oceny ocenia według własnych wartości. This case is closed...
fotografia cyfrowa
Femea
fotografia cyfrowa
2006-06-12 09:24:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tu jest jakaś dziwna presja na "niedawanie" wysokich ocen. Często widzę rewelacyjne zdjęcia, pod którymi brakuje dobrych not. Rozumiem, że większość użytkowników chce uniknąć sytuacji jakie mają miejsce w innych portalach gdzie każdy dostaje piatkę ale nie popadajmy z jednej skrajności w drugą. Doceniajmy bardzo dobre prace.
fotografia cyfrowa
stassad
fotografia cyfrowa
2006-06-12 11:47:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Gonzales, o którą fotkę chodzi?
fotografia cyfrowa
Gonzales
fotografia cyfrowa
2006-06-12 12:09:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-32770.php
fotografia cyfrowa
Gonzales
fotografia cyfrowa
2006-06-12 12:28:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
To tylko taka propozycja, może niekoniecznie to rozwiązanie jest dobre, ale warto się zastanowić nad tym co zrobić, żeby się tu nie zrobiło jak na plfoto. Bardzo bym nie chciał, bo mi się tu podoba. Myślę że 5 należy się naprawdę wyjątkowym pracom, osobiście dałem może kilka takich ocen.
fotografia cyfrowa
Bernard
fotografia cyfrowa
2006-06-12 12:29:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Gonzales, co ma Twoje zdjęcie do piątek? Wydaje mi się, że to trochę bez sensu. Nie mówiąc już o tym, że pomysł faktycznie nietrafiony.
fotografia cyfrowa
iceman
fotografia cyfrowa
2006-06-12 15:04:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
pomysl absurdalny.
jestem na nie.
fotografia cyfrowa
arkjus
fotografia cyfrowa
2006-06-12 15:24:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja tez na nie ;)
fotografia cyfrowa
kasia1433
fotografia cyfrowa
2006-06-12 19:38:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
" Doskonałe. Według mnie perfekcyjne dopracowanie w każdym calu. Nie zmieniałbym już niczego. " to nie znaczy wybitne. Moim zdaniem do tej oceny łapie się każde dobrze pstryknięte makro i kazdy dobrze pstrykniety ptaszek. Ostrość tam gdzie ma być, kolorki zawsze przy makrach i ptaszkach są ładne, bo ślicznie rozmyte tło wiec praktycznie wszystko co tym tłem jest dobrze się prezentuje, kadr ok, nie ma sie o co przyczepić...stad te wysokie oceny.
Nie wiem, ale chyba najlepszym aczkolwiek niewykonalnym rozwiązaniem byłoby zróznicowanie kryteriów ocen , inne dla kazdego rodzaju fotografii. Co innego jest ważne przy makrach co innego pzy portretach a jeszcze co innego przy reportażu.
fotografia cyfrowa
wkg
fotografia cyfrowa
2006-06-12 19:55:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Opis skali ocen wogole jest tu dosyc kontrowersyjny. Tak jak i pomysl "obiektywnej" rozmowy o fotografii. A regulacje administracyjne stylu ocen uzytkownikow sa oczywiscie z gory skazane na porazke. Tak wogole nie przecenialbym roli ocen w serwisie foto. Kazda spolecznosc wytworzy sobie wlasny styl oceniania i nie wiem, z czym tu walczyc. Doskonale wyobrazam sobie tylko dwie oceny ... za i przeciw ... o odbiorze zdjecia swiadczylaby ilosc komentow oraz ilosc ocen za i ilosc ocen przeciw. pzdr.
fotografia cyfrowa
Kobieta
fotografia cyfrowa
2006-06-12 20:19:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
W świecie ludzkim nie ma tylko TAK lub NIE... dlatego, że człowiek z natury jest grzeszny...

Wkg nie bierzesz pod uwagę opcji "nie wiem" "trudno określić" "nie potrafię zdecydować" "coś jednak po środku" "takie ani tak, ani nie" itd...

Poza tym patrząc na średnią ocen - ocenianie na Obiektywnych nie jest najgorsze...
Są tacy, którzy oceniają za nisko (bo wiele nie podoba się im...) ale są i tacy, którzy oceniają za wysoko (bo wiele podoba się im...) i średnia jest zupełnie przyzwoita...
I jeszcze jedno: niektórzy komentują i oceniają tylko to czemu w/g nich należy poświęcić uwagę, co im podoba się... Inni przeciwnie lubią krytykować... tacy też są potrzebni... nawet bardzo... I znowu średnia przeciętna jest przyzwoita...

Myślę że jednak Obiektywni sami sobie poradzą z tym bardzo ważnym tematem... w końcu zawsze najlepsza jest naturalność... bo faktem jest, że niektóre serwisy poprzez chęć podniesienia poziomu stracił poziom zupełnie... pozostała garstka...

Pozdrawiam wszystkich i stąd zmykam
AnnaVeronika
fotografia cyfrowa
Karez
fotografia cyfrowa
2006-06-12 20:28:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ej a pomysleliście, że ludzie często nie odnosza oceny do jej definicji zawartej w regulaminie OB. Dla wielu 5 to po prostu jak w szkole - bardzo dobre, ocena na OB maksymalna i juz nie wiążąca się ściśle z jej opisem. Podoba mi się bardzo - pach! 5 proste i nie ma się co dziwić.
fotografia cyfrowa
wkg
fotografia cyfrowa
2006-06-12 20:29:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
W swiecie ludzkim mozna pozostawic komentarz bez oceny ; ) Moze byc dowolna skala ... jezeli oczywiscie wogole musi byc jakas skala.
Aniu - doczytaj uwaznie ... ja wlasnie pisalem, ze w sumie kazdy portal, kazda spolecznosc ocenia po swojemu ... podalem tylko przyklad jednego z mozliwych - rownie dobrych sposobow oceny. Byle tylko byl jednoznaczny i ogolnie uznany i stosowany w tej spolecznosci ; )

wkg
fotografia cyfrowa
wkg
fotografia cyfrowa
2006-06-12 20:33:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Karez ... ale i to trzeba zrozumiec; ) A definicja zawarta w regulaminie ... jest co najmniej dziwna imho.
fotografia cyfrowa
Kobieta
fotografia cyfrowa
2006-06-12 20:46:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Doczytałam WojtkuGie!
I zgadzam się... ale, dla mnie wybór pomiędzy "tak" lub "nie" jest w fotografii najtrudniejszy...
zupełnie świadomie wybierałabym "czyściec"... gdyby była tak opcja,
zwłaszcza, że nie można robić drobnych poprawek fotek...
Pozdrawiam AnnaVeronika
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa