fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
PSP - gaszenie wypalonych miejsc
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
thaven
fotografia cyfrowa
2006-06-13 15:56:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Witam!

Mam pytanie - używam PSP (X i 8). Jakoż że dopiero zaczynam, chciałbym się was spytać, jakim narzędziem można nieco przygasić przeaplone miejsca na zdięciu.

Z góry dzięki
Thaven
fotografia cyfrowa
Rex_XIII
fotografia cyfrowa
2006-06-13 16:56:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
hmmmmmm wygasić nieco przepalone miejsca nie jest łatwo... jeszcze zależy od wielkośći przepaleń. Raczej same z siebie się nie wygaszą musisz klonować (Clone tool), albo stemplować - to jedno i to samo, tylko nie wiem jak się nazywa w PSP, w każdym bądź razie, jeśli przepalenie masz na czole, to pobierz skórę nieprzzepaloną ustaw miękkość krawędzi pędzla na dość dużą, przezroczystość na jakieś 60% i delikatnie nakładaj na przepalone miejsce. Pozdr.
fotografia cyfrowa
superfly
fotografia cyfrowa
2006-06-13 22:50:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
mozna tez zrobić kilka ujęć tego samego kadru ( 3 ujęcia- jedno lekko niedoswietlone, jedno normalne i jedno przeswietlone, o 1EV) i nałożyć te 3 fotki warstwami w PS, jak to sie odnosi do PSP niewiem, ja proponuje w PSa sie zaopatrzyć
fotografia cyfrowa
Magus
fotografia cyfrowa
2006-06-14 09:00:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zastosuj technikę HDR

W CS2 już jest. Można używać także wiele programów niezależnych od PS.


Co to jes HDR?? Pogoogluj sobie :)
fotografia cyfrowa
Magus
fotografia cyfrowa
2006-06-14 09:46:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
hobbes - masz 100% racji.
Jednak są w cyfrze momenty kiedy 7,4 EV rozpiętości matrycy nie wystarczy, trzeba się ratowac wtedy HDRem.
Z analoga jesteś w stanie, przy dobrej obróbce 10 EV wyciagnąć myślę.
fotografia cyfrowa
dazz
fotografia cyfrowa
2006-06-14 10:07:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a takich momentów jest baaaardzo dużo...HDR to cudowny wynalazek
fotografia cyfrowa
Magus
fotografia cyfrowa
2006-06-14 10:14:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Masz rację, z tym zastrzeżeniem, że zamiast "jak widzę że sobie nie poradzę z rozpiętością kontrastu to po prostu nie robię fotki.. no po co" lepiej zrobić HDR :)
fotografia cyfrowa
superfly
fotografia cyfrowa
2006-06-14 11:04:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ale są równiez takie kontrasty gdzie zadna matryca i film sobie nie poradzi, wtedy dobry jest HDR ale również mozna filtrami sie ratować,
fotografia cyfrowa
superfly
fotografia cyfrowa
2006-06-14 11:09:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a ja sie nie zgodze z hobbesem, jezeli wiem ze matryca nie da rady to sie ratuje filtrami, jezeli jest piekny widok i wysokimi kontrastami to czemu miałbym nie zrobić dobrego zdjęcia? podchodząc do tematu jak hobbes to raczej wiekszosc pejzażystów nie zrobiła by tylu fotek ile prezentuje w swoich PF. poza tym photoshop jest bardzo pomocny bo nie ma co sciemniać, i kazdy to wie ze 100% fotek jest obrabiane w programach graficznych.
fotografia cyfrowa
superfly
fotografia cyfrowa
2006-06-14 12:00:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
hobbes a na jakiej podstawie uwazasz ze moje prace to grafika komputerowa? przeciez nie widziałes oryginałów, a wszystkie RAWy przechowuje na kompie
wydaje mi sie ze Twoje spekulacje są wyciągniete zbyt pochopnie
fotografia cyfrowa
wkg
fotografia cyfrowa
2006-06-14 12:48:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
superfly ... 100% powiadasz :)
fotografia cyfrowa
superfly
fotografia cyfrowa
2006-06-14 13:20:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a nie 100%? kazda fotka zeby mozna było ją umiescić najpierw polega obróbce, mówie nieprawde?
fotografia cyfrowa
superfly
fotografia cyfrowa
2006-06-19 15:44:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
czyli uwazasz ze moje prace to grafika komputerowa, hobbes przestań ublizać ludziom i zajmij sie fotografią albo usuń konto jak masz zamiar truć innym,
nie wiesz ile jest fotografii w moich zdjęciach a ile obróbki wiec prosze nie wypowiadaj sie na ten temat
fotografia cyfrowa
superfly
fotografia cyfrowa
2006-06-19 15:55:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
napisałes pod jednym z moich zdjęc ze obróbkę graficzną dopracowałem do perfekcji, to samo mowi za siebie,
poza tym blokując mnie ograniczasz siebie, i tak cie nie odwiedzam, nie wiem o co tobie chodzi,

twoje zachowanie jest dosc dziecinne, jesli moje fotki uwazasz za grafikę to co powiesz na temat fotek wilka?
fotografia cyfrowa
superfly
fotografia cyfrowa
2006-06-19 15:56:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
hobbes, kazdy jeden uzywa programów graficznym, ty równiez wiec skończ z tymi głupotami
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-06-19 16:12:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dokladnie
fotografia cyfrowa
Chrup
fotografia cyfrowa
2006-06-19 17:06:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tyle już o tym było... Ciemnia jest elementem procesu obróbki fotografi klasycznej, PS - cyfrowej. A że w PSie jest więcej możliwości, więc - co paradoksalne - jest trudniej, bo łatwiej o nadużycia... :) Ale celowe i uzasadnione wykorzystanie nie jest grzechem fotografia pozostaje fotografią...
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-06-19 17:11:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
praktycznie wszędzie i każdym sprzętem można zrobić każdy rodzaj fotografii, ale trzeba zastosować różne podejścia do tematu
-M
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-06-19 17:23:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
hobbes - właśnie owo myślenie przed zrobieniem zdjęcia jest podstawą tego co napisałem.
-M
fotografia cyfrowa
superfly
fotografia cyfrowa
2006-06-19 17:40:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
hobbes. jesli uwazasz ze pstrykam co popadnie a potem w PS to poprawiam to jestes w błedzie, musze chyba powiedzieć Ci w prost, PS uzywam do zmiejszania, wyostrzania, ewentualnie usuwania syfów z matrycy, reszta jest taka jak zaraz po zwolnieniu spustu migawki,
pisałem juz ze mam oryginalne RAWy do wglądu, wystarczy zapytać to podesle a nie wysnuwać jakies dziwne historie wyssane z palca

ale jesli wiesz lepiej ile PSa jest w moich zdjęciach to chyba nie mamy o czym rozmawiac,

poza tym jesli uwazasz ze posiadanie filtrów to gadzeciartstwo to sory, podam sie do dymisji,
brakuje mi słow na ciebie bo najpierw oskarzasz kogos o cos a potem sie wszystkimi dostepnymi srodkami wybielasz, załosne
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-06-19 17:49:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dokladnie ;)
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa