fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Automatyczne przejście z AF na MF ?
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
NEOKaliPL
fotografia cyfrowa
2006-06-21 23:52:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Witam.
Posiadam dwa obiektywy EF-S USM do canona. Producent, u każdego z nich, zachwala niebywałe ułatwienie, jakim jest nieinwazyjne, natychmiastowe przechodzenie z trybu automatycznej ostrości do manual przez dotknięcie (?) pierścienia ostrości. Mam pytanie, a jednocześnie jest to moja prośba do Was o wytłumaczenie mi o co chodzi, jak do Matki Nendzy to działa! Bo jescze do tego nie doszedłem, chociaż używam obiektywów od 1,5 roku :|
Jeżeli ten cudny system ma polegać na tym, że mogę sobie kręcić ostrością gdy sama wcześniej się ustawi, to, przepraszam bardzo, ale na siłę da się robić w każdym innym obiektywie... Na czym to ma polegać, czy działa z określonymi ustawieniami AF one shot, serwo... Pomocy!
fotografia cyfrowa
stassad
fotografia cyfrowa
2006-06-22 00:53:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Może o to, że nie trzeba przesuwać tego prztyczka. Nikon ma taki półautomatyczny tryb podobno.
fotografia cyfrowa
leszekel
fotografia cyfrowa
2006-06-22 13:07:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Obiektywami, które nie maja tego urządzenia (system FT-M ) nie będziesz mógł ostrzyć ręcznie (manual), gdy obiektyw ustwiony jest na AF. Wtedy, aby ostrzyć ręcznie musisz przełaczyc na MF. Twoje obiektywy to mają więc możesz recznie ostrzyć nawet, gdy masz ustwione AF. Działa to na każdym ustwieniu AF.
fotografia cyfrowa
NEOKaliPL
fotografia cyfrowa
2006-06-22 13:54:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Leszku dzięki! Rozwiałeś moje wątpliwości, że to tak właśnie działa...
fotografia cyfrowa
Rollerskate
fotografia cyfrowa
2006-06-22 14:11:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
W moim 28-135 (FTM) Full Time Manual niespecjalnie wspolpracuje z AF-Servo. Jezeli obiekt sie ruszy po dostrojeniu manualnie ostrosci aparat wykona ponowne ostrzenie. W AF-one shot oczywiscie nie ma tego efektu.

Funkcja szczegolnie przydatna jezeli nie lubisz czesto koleczkiem wybierac punktu pomiaru AF.
Aparat ostrzy caly kadr a Ty manualnie decydujesz pierscieniem ostrosci, ktore miejsce Ciebie najbardziej interesuje i wyzwalasz migawke.

Roznica pomiedzy AF i MF jest taka. Ze MF nie zrobi nic aby wstepnie dobrac ostrosc na zdjeciu, przy AF caly czas panujesz manualnie nad ostroscia a aparat Tobie pomaga.

Jak sie przyzwyczaisz to czesto tego bedzie brakowalo po zmianie obiektywu na "zwykly"
fotografia cyfrowa
NEOKaliPL
fotografia cyfrowa
2006-06-23 19:34:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Rollerskate - niewątpliwie masz rację i dzięki za rady. Przy zoomach z długą ogniskową AF na pewno pomaga wstępnie i szybko złapać ostrość, gdzieś w okolicach płaszczyzny która mnie interesuje, później można doostrzyć ręcznie...
Z AF-serwo możliwości manualnego ostrzenia u mnie również nie ma (nieważne z jakim obiektywem) - aparat traktuje kręcenie pierścieniem jako zmianę położenia fotografowanego obiektu i automatycznie, ciągle powraca do "pierwotnego" ustawienia focusa... Dochodzę do wniosku że przy ustawieniu AF-servo jesteśmy zdani tylko na AF...
Do tej pory z przyzwyczajenia ostrzyłem tylko ręcznie, jednak chyba rzeczywiście skorzystam z Twojej rady i poćwiczę z pomocą auto, w ustawieniu na AF-one shot... Dzięki jeszcze raz i pozdrawiam
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa