fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
FED 5b
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
fiatlux
fotografia cyfrowa
2006-06-22 10:10:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
mam pytanie - czy ktoś miał z tym zabytkiem do czynienia? pierwszy analog jaki mam w ręku, więc jestem zupełnie zielona, ale strasznie on mi sie podoba. Znalazłam polską instrukcję do Feda 4, ale mam problemy z ustawieniem czasu migawki, i jeszcze nie wpadłam na to jak się film przewija:)
fotografia cyfrowa
miras44
fotografia cyfrowa
2006-06-23 16:37:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
czas ustawia się przy naciągniętej migawce, z prawej strony pokrętło wyciąga się delikatnie do góry i przesuwa na żądany czas (czarna kropka musi podtyć się z wybranym czasem) następnie opuścić pokrętło, robiąc ostatnie zdjęcia naciągaj delikatnie migawkę by nie zerwać perforacji lub filmu, przewijanie filmu z lewej strony tam gdzie dobiera się parametry ISO wcisnąć schowany guziczek i przekręcić w jedną ze stron nie pamiętam, w która wyskoczy pokrętło zwijania filmu ( oczywiście zwijanie jest ręczne) zwijasz przy wciśniętym spuście migawki podobnie jak w Zenicie, TYM APARATEM MOŻNA ZROBIĆ CAŁKIEM FAJNE FOTKI - to kopia Leic-ki
fotografia cyfrowa
miras44
fotografia cyfrowa
2006-06-23 16:45:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja właśnie odkopałem taki egzemplarz w szufladzie przeleżał ok. 20 lat, nówka z wadą fabryczną, zacina się dźwignia naciągu migawki-przesów filmu, futerał pachnie jeszcze świeżą skórą, to aparat siostry i pewnie nie zrobił więcej niż 5 filmów, dostałem go w prezencie i też mam zamiar go przetestować, pamiętam kolega miał za starych lat taki i zawsze zazdrościłem mu zdjęć zrobionych takim aparatem ( on miał f4). Pozdrawiam
fotografia cyfrowa
fiatlux
fotografia cyfrowa
2006-06-26 12:25:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
wielkie dzięki :))
pozdrawiam
fotografia cyfrowa
fiatlux
fotografia cyfrowa
2006-07-06 19:19:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no tak sierota wypstrykała całą kliszę, ale teraz nie może jej wyjąć - zacieło sie na maxa.
czy w labie mi to wyjmą ?
czy może ktoś wie co się dzieje, że tak się zacięło?
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-07-06 19:30:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
fiatlux - zaniesienie do laba to proste i wystarczające rozwiązanie, pod warunkiem, że w tym labie będziesz wołał film :D
-M
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa