fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Zmiany administracyjne
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
admin
fotografia cyfrowa
2006-06-23 12:51:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Po wcześniejszych analizach oraz na podstawie sugestii wielu z Was wprowadzamy następujące zmiany:

Publikacja zdjęć co 48 godzin

Minimalny okres pomiędzy publikacją kolejnych zdjęć zostaje wydłużony do 48 godzin. Niestety, okres 24-godzinny zbyt często powodował traktowanie serwisu jako miejsca, w którym można opublikować wszystko w myśl zasady, skoro dzisiaj nie wyjdzie, to jutro też będę mógł i tak kolejnego dnia... Ponadto, dla większości użytkowników 48 godzin jest okresem, który w minimalnym stopniu ograniczy ich aktywność w zakresie publikowania prac. Nawet najaktywniejsi użytkownicy nie publikują fotografii codziennie. Nie jest to jednak ostateczne rozwiązanie – w przyszłości zostanie wprowadzony system pozwalający na publikowanie X zdjęć na Y dni, co w jeszcze większym stopniu usprawni użyteczność serwisu. Tego typu rozwiązanie wymaga jednak sporych zmian programistycznych, nad którymi już pracujemy.


Bieżąca moderacja zdjęć

W przyszłym tygodniu zmianie ulegną również zasady moderacji. Zdjęcia zgłoszone przez co najmniej dwóch moderatorów będą przesuwane do portfolio autorów na bieżąco, bez okresu karencji. Autor przesuniętego zdjęcia będzie otrzymywał uzasadnienie decyzji moderatorów. Jednocześnie prosimy o niepublikowanie zdjęć kwiatów, zdjęć rodzinnych, fotografii zachodów i wschodów słońca, zdjęć zwierząt domowych, zdjęć owadów itp wątpliwej wartości (i nie chodzi ty jedynie o wartość techniczną). Nie wypowiadamy wojny żadnym tematom w fotografii, jednak ostatnio zbyt często właśnie w wymienionych kategoriach pojawiają się zdjęcia, których autorzy wykazują się brakiem samokrytyki i rzetelnego spojrzenia na własne prace.
fotografia cyfrowa
Kuma
fotografia cyfrowa
2006-06-23 12:53:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
oj bedzie wojna.. :(

pod pierwszym sie podpisuje wszystkimi członkami...

ale to drugie to.... ubezwłasnowolnienie..... moim zdaniem... choć w sumie nikt na siłe nikogo tu nie trzyma...
fotografia cyfrowa
Bernard
fotografia cyfrowa
2006-06-23 12:58:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Drugie brzydko mi pachnie... Co oznacza pojecie "watpliwa wartosc"? Czy w takim razie opublikowane przeze mnie wczoraj zdjecie nie powinno sie tu znalezc? Czy zdjecie kolorowej pszczoly na kwiecie ma watpliwa wartosc, jesli zostalo skadrowane tradycyjnie, bez wiekszych wygibasow? Co z tradycyjnymi portretami, ktore nie niosa ze soba nic poza ladna twarza?
fotografia cyfrowa
krim
fotografia cyfrowa
2006-06-23 13:03:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zmiany są ok, poziom galerii się podniesie, a o to przecież chodzi

ile mozna centralne kwiatki oglądać itp. jak na mnie super rozwiazanie
fotografia cyfrowa
Robertus
fotografia cyfrowa
2006-06-23 13:03:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a ja sie zastanawiam czemu zegar mi dodal kolejne 24h do wrzutki :)

popieram zmiany jak najbardziej.

Robertus/
fotografia cyfrowa
Bicki
fotografia cyfrowa
2006-06-23 13:04:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jak będzie wojna, to będzie się coś działo.

Grunt to dobra rozrywka i urozmaicenie.

Ja jestem za :D
fotografia cyfrowa
norbert
fotografia cyfrowa
2006-06-23 13:06:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
w drugim czlonie zgadzam sie tylko z uzasadnieniem moderacji zdjec, ale reszta.....
mi nie pasuje

kuma napisal "ubezwłasnowolnienie"
zgadzam sie z nim w 100%
fotografia cyfrowa
agatek
fotografia cyfrowa
2006-06-23 13:07:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Też jestem za. Co do drugiego punktu chyba rozumiem zamysł adminów. W tych kategoriach najwięcej "takich sobie" zdjęć się pojawia...
fotografia cyfrowa
tadam
fotografia cyfrowa
2006-06-23 13:07:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a ja bym z checia zapoznal sie ze skladem moderow
fotografia cyfrowa
Bernard
fotografia cyfrowa
2006-06-23 13:08:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Krim, jesli chcesz tu zrobic serwis dla "debesciakow" i elity, ogolnie dla bardzo ograniczonego grona. Ludzie fotografuja rozne rzeczy i nie mozna ich zmuszac do zmiany tematu, gdy czuja sie dobrze w jednym i to ich pasjonuje. Taki krok wprowadzi spore zamieszanie i konsternacje. "Czy takie zdjecie moge wstawic? Co prawda daleko mu do Kleofasa, Magusa czy Lonely_Wolfa, nawet bardzo daleko, ale na obecne moje mozliwosci jest niezle. Ciekawe co pomysla o nim inni uzytkownicy?" - ja na swoje zdjecia patrze w taki wlasnie sposob. Mowie "Hej, zrobilem kilka fajnych zdjec, mi sie podobaja, a Wam?", a nie "Patrzcie jakie zaj.biste zdjecie trzasnalem, kto jest lepszy?".
fotografia cyfrowa
galex
fotografia cyfrowa
2006-06-23 13:08:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jagienka rzuciła Zbyszkowi na głowę białą chustę ("mój ci on") ratując go w ten spoób z niemałej opresji.

Może by tak dać wymoderowanym 'drugą szansę", poprzez stworzenie 'salonu odrzuconych'? I dać możliwość (dodatkowy przycisk) 'uratowania' zdjęcia?
Jeśli np. 20 Obiektwych uzna, że nie zgadza się z decycją moda, zdjęcie wraca na swoje miejsce?
fotografia cyfrowa
kolosm
fotografia cyfrowa
2006-06-23 13:09:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
również popieram w 100%, poziom wzrośnie!
fotografia cyfrowa
fotografix
fotografia cyfrowa
2006-06-23 13:09:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ojoj!!!! - szanowny adminie zdjęcia co 48 godzin, czemu nie, bo było tak że jedno moje zdjęcie na pierwszej stronie galerii było niecałą godzinę a po tej zmianie napewno byłoby dłużej, notomiast co znaczy ta druga wypowiedź, jak będę miał zdjęcie ze studia modelki kiepskiej jakości i bez wartości to moge go publikować, a jak będe miał wschód słońca to nie. Lepiej to jakoś porządnie ujmijcie bo dla nowych użytkowników, szczególnie takich którzy dopiero co zaczeli zabawę z fotografią może to być zamknięcie drogi do portalu. Kto ma im powiedzieć że zdjęcie które chcą wystawić jest odpowiednie czy nie, jeżeli nie mają obok siebie osoby która już jakieś doświadczenie w foceniu ma.
fotografia cyfrowa
Kuma
fotografia cyfrowa
2006-06-23 13:11:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
nie zebym sie czepiał... bo ja kwiatków nie robie ani robaczków, ale zwróciłem tylko na to uwage.
szczerze powiedziawszy to nawet nie lubie tej kategorii foto, no ale... to ze ja nie lubie to nie znaczy ze ktoś ich nie moze robić :)
rzadko bo rzadko, ale zdarzy mi sie ocenić jakies macro...
rozumiem ze ustalenia zostały podane do publicznej wiadomosci ale zmian juz nie bedzie :)


@tadam... o składzie była mowa 20 postów wczesniej... proponuje jednak zaposnac sie z historią forum...

fotografia cyfrowa
Bernard
fotografia cyfrowa
2006-06-23 13:13:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tak jak Fix napisal, dobrze by bylo dostac pojecie "watpliwej wartosci" sprecyzowane troche bardziej, bo osobiscie mam watpliwosci dosc spore.
fotografia cyfrowa
Kuma
fotografia cyfrowa
2006-06-23 13:15:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a wartościowe masz te watpliwości ? :)
fotografia cyfrowa
czarna_mamba
fotografia cyfrowa
2006-06-23 13:15:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Oj, zbyt łagodne te zmiany. Dla mnie to kwiatków, żuczków, niemowlaczków w becikach i motylków na pręcikach mogłoby w ogóle tu nie być. Tak trochę w pół kroku stajecie, panowie admini.
fotografia cyfrowa
fotografix
fotografia cyfrowa
2006-06-23 13:16:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@czarna_mamba a jakie zdjęcia mają być????????????????????????????????
fotografia cyfrowa
Nawrot
fotografia cyfrowa
2006-06-23 13:16:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja jestem całkowicie ZA. Wszystko mi pasuje ;) Nie mam żalu, ani pytań.

Pozdrawiam
Nawrot
fotografia cyfrowa
norbert
fotografia cyfrowa
2006-06-23 13:17:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
czarna_mamba - "Dla mnie to kwiatków, żuczków, niemowlaczków w becikach i motylków na pręcikach mogłoby w ogóle tu nie być."

kazdy ma prawo wystawiac to w czym czuje sie dobrze i jest zadowolony ze swoich prac

usuniecie tych kategorii to jest dyskryminacja
fotografia cyfrowa
adminjk
fotografia cyfrowa
2006-06-23 13:18:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Na razie nikt kategorii nie usuwa, a każdy może swoje zdanie przedstawić.
fotografia cyfrowa
fotografix
fotografia cyfrowa
2006-06-23 13:19:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja też nie mam żalu, tylko może w regulaminie jakieś mocne ramki co zdjęć napisać, jężeli jest dział makrofotografia to jakie zdjęcia tam umieszczać, zdjęcia podkładek pod nakrętki, mam ich całą masę tylko kto to będzie oglądał.......
fotografia cyfrowa
galex
fotografia cyfrowa
2006-06-23 13:20:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Admini - szkoda, że nie daliście 'vacatio legis'...
fotografia cyfrowa
Kuma
fotografia cyfrowa
2006-06-23 13:21:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja bym tylko chciał zwrócić uwagę na jedną rzecz....

spójrzcie na samą góre portalu po lewej stronie....

OBIEKTYWNI.pl - o fotografii rzeczowo i z kulturą
galeria fotograficzna

to albo dodać trzeba.... z boku "z wyłączeniem macro, roślin, zwierząt, dzieci"


albo zlikwidować jeszcze galerie

architektura (ja osobiście nie widze nic cennego w tej galerii)
abstrakcja - tego to nie rozumiem wogóle
smieszne zdjęcia (te to już na bank są wątpliwej wartości)
akty - bo moja zona mi zabrania patrzec na inne nagie kobiety :D (na nagich facetów ja sam sobie nie pozwalam :D
fotografia cyfrowa
Kuma
fotografia cyfrowa
2006-06-23 13:22:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
i napisać

obiektywni.pl - elitarna galeria fotograficzna

fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa