fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Zenit 12XP
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
bottom69
fotografia cyfrowa
2006-07-04 10:24:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Bo właśnie taki posiadam aparat. Dopiero zaczynam swoją przygodę z fotografią i chciałem zapytać co sądzicie na temat tego .... 20 letniego aparatu. Obiektyw standardowy Helios 44. Aparat w stanie dobrym w 100 % sprawny ... Narazie jestem zainteresowany 3 rodzajami zdjęc ... makro, portretówki i widokowe ... te ostatnie to naj mniej ... no i teraz pojawia sie pytanie co bym musiał dokupić do mojego sprzętu żeby móc robić (narazie amatorsko) takie zdjęcia i żeby nie były ... tragiczne ...
POMOCY
fotografia cyfrowa
krzychu
fotografia cyfrowa
2006-07-04 10:37:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Kiedys ktos powiedzial: To nie aparat robi zdjecia tylko fotograf.

"i żeby nie były ... tragiczne ..."

Focic, focic,focic. Po trzykroc focic.
fotografia cyfrowa
hofman1989
fotografia cyfrowa
2006-07-04 10:48:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja posiadam zenita 312m jest bardzo podobny a nawet taki sam jesli chodzi o mozliwosci tylko wygladem sie troche rozni i wogule plastikowy jest, do zdjec portretowych polecam zakupic jakis obiektyw do portretow czyli okolo 135mm, do widokow powinien byc nieco szerszy kat niz ten w heliosie 44 np 37mm ale oczywiscie mozna ladne widoki swocic heliosem 44 50mm a d o makro to niewiem ;)
fotografia cyfrowa
Magus
fotografia cyfrowa
2006-07-04 10:57:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Do portretów to najlepiej 85 mm do 100mm bo nie trzeba odchodzic od modela na kilometr ;)
fotografia cyfrowa
hofman1989
fotografia cyfrowa
2006-07-04 11:02:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
szczerze mowiac to ja tylko taka teorie mam a w praktyce z takim obiektywem niepracowalem tylko 50mm i zoom w kompakcie ;)
fotografia cyfrowa
Magus
fotografia cyfrowa
2006-07-04 11:11:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Całe lata iegałem z Analogiem i 85 f 1,8 - to ył mój ulubiony zestaw.

Teraz moim ulubionym jest E-1 i zuiko 50mm f2 (to tak jak 100mm w analogu)



PS.
W sferze marzeń mam analogowego Olympusa OM 4ti ze szkłem Zuiko 85 f2 ;)

A totalnym odlotem było by dorać choć na jeden dzień prototyp (nie wszedł do produkcji) Zuiko 85 f 1,4 z taką dziwna soczewką w środku układu optycznego, która składała się z .... kilku rodzajów szkła ;)
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-07-04 11:39:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Magus: o tym ostatnim nie słyszałem, jeżeli chodzi o sprzęt wspomniany na początku to idealnie zgrywa się z czarno-białym filmem i ciemnią ;)
To naprawdę świetny sprzęt, można nim zrobić jakieś 90% zdjęć, które mam w pf ;D
-M
fotografia cyfrowa
bottom69
fotografia cyfrowa
2006-07-04 12:17:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a jaka jestróżnica techniczna między pierścieniami makro i soczewkami ?? co lepiej posiadać ... co daje lepszy efekt ??
fotografia cyfrowa
Magus
fotografia cyfrowa
2006-07-04 12:19:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Różnica techniczna jest taka jak między oponami a kierownicą :)
Co lepiej posiadać?


A tak bardziej serio to zalezy do jakiego obiektywu, jakie pierścienie, jakie soczewki i za ile.
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-07-04 12:32:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Z reguły im mniej szkła między elementem światłoczułym (chciałem napisać filmem ;)) a fotografowanym obiektem, tym lepiej.

-M
fotografia cyfrowa
maly1977
fotografia cyfrowa
2006-07-04 12:40:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zogdzę się z ?M im mniej szkła tym lepiej (nie dość że każde zabiera światło to jeszcze wprowadza niepotrzebne zniekształcenia)
do fotografii makro najlepszym chyba rozwiązaniem (do Zenita) jest zakup mieszka (za względu na płynną regulacje punktu ogniskowania) aczkolwiek pierścienie pośrednie też nie są złe tylko się trzeba trochę ?okręcić? zanim wybierze się optymalną kombinację w danej sytuacji ;)
fotografia cyfrowa
maly1977
fotografia cyfrowa
2006-07-04 12:43:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a swoją drogą też zaczynałem od zenita z TTL - em - bardzo fajny aparat...
teraz niestety się uwsteczniłem... :(
a zabawa w ciemni to czysta (i mokra) przyjemność... ;))
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-07-04 12:53:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
I w dodatku ten zapach ;D
-M
fotografia cyfrowa
Magus
fotografia cyfrowa
2006-07-04 13:05:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja bym się raz w łazience udusił bo pozatykałem wszystkie wywietrzniku mokrymi ręcznikami by mi swiatło nie wpadało i tak w 3 godzinie zabawy to miałem takie haaaalo w głowie, że ledwo co wyszedłem z łazienki ;D

Photoshop i Olympusstudio są zdecydowanie bezpieczniejsze :)
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-07-04 13:06:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
To ja mam bezpiecznie, po kilku godzinach tylko się głodny robię od zapachu chemii ;)
-M
fotografia cyfrowa
Magus
fotografia cyfrowa
2006-07-04 13:11:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Troszke mi brakuje tej atmosfery, czerwonego światła i "smrodku", ale coż - zamiast babrac się chemią siedze sobie wygodnie w fotelu z piórkeim w ręku i "myziam" tablet :)

nie uwierzyłbym w to jeszcze 5 lat temu. Byeł slepy na analoga i wyśmiewałem cyfrę.
Gdzieś w sieci napisałem, że nie ma bata by cyfra wyparła analoga przed 2050 rokiem, bo cyfra to wynalazek dla japońskich turystów - po 4 latach kupiłem cyfrę ;)
fotografia cyfrowa
. ... ... .
fotografia cyfrowa
2006-07-04 13:18:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
nie jesteś sam -udowodniłem kiedyś przed 30 osobową publiką że cyfra nie jest w żadnym stopniu konkurencją do analoga -najgorsze że chyba sam w to uwierzyłem -ot siła persfazji... :)
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-07-04 13:32:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
To po prostu inne podejście do fotografii, w analogu nie liczy się tylko jakość, ale właśnie pewien specyficzny klimat.

-M
fotografia cyfrowa
hofman1989
fotografia cyfrowa
2006-07-04 13:39:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dlatego kupilem zenita bo zawsze ciagnelo mnie do takich aparatow heh i musialem to zrobic czyli zakupic go ;)
fotografia cyfrowa
krzychu
fotografia cyfrowa
2006-07-04 15:45:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
I ja miałem Zenita. Zenit ET - moje pierwsze lustro.
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa