fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
co przyciąga uwagę?
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
bratek
fotografia cyfrowa
2006-07-14 00:51:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
laferty, świetne i.. prawdziwe
Hobbes, tak lubie piwo :) Ale tylko zimne :)
fotografia cyfrowa
bratek
fotografia cyfrowa
2006-07-14 00:52:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie hobbes tylko Hya, sorx :P
fotografia cyfrowa
laferty
fotografia cyfrowa
2006-07-14 15:54:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zastanawialiście się kiedyś nad tym, czy gdyby człowiek zechciał, to mógłby zrobić fotkę pod publikę?
tzn. na Obiektywnych, bo tak patrzę i patrzę i wyciągam jakieś wnioski:
1. ludzie chętniej oceniają pewne tematy od innych,
2. pewne tematy od innych są oceniane z większą pobłażliwością (i na pewno nie są to portrety:),
3. dla pewnych tematów łatwiej jest wystawić ocenę ( dzisiaj czytałem u kogoś w galerii coś w stylu: " unikając stanowczych komentarzy trudniej jest wyjść na idiotę"), gdyż odbiór nie jest tak zróżnicowany w zależności od charakteru i indywidualnych cech odbiorcy.

jak wy widzicie taką wirtualną fotkę "komercyjną" ?

ps. nie mam zamiaru obrazić żadnej z grup pasjonujących się tylko jedną tematyką zdjęć
ps2. brzydzę się tym o czym piszę i nie wierzę, żeby ktokolwiek był w stanie coś takiego zrobić ale pogdybać zawsze można, nie?

żeby nie było, że pytam o dupę Maryny, to się wytłumaczę. interesuje mnie to dlatego, bo mój kumpel kiedyś mi powiedział, że nie wystawia wszystkich swoich zdjęć, bo niektóre nie spotkałyby się z dobrym przyjęciem na Obiektywnych (pomimo tego, że jemu się podobają)

moje zdanie jest takie, że wystawiamy fotki po to, by je sprawdzić i pies zwąchał to wszystko o czym piszę wyżej
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-07-14 15:55:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Na bank uwage przyciaga golizna :)
fotografia cyfrowa
.. ... .....
fotografia cyfrowa
2006-07-14 16:36:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
fakt, nieczęsto w takim chociażby vox populi pojawiają się zdjęcia które zmuszają do myślenia. zazwyczaj są to po prostu ładne obrazki. kolorowe, bez większych błędów... i co tu dużo gadać - bez treści. bez przekazu.
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-07-15 11:32:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Manka ale powiedz mi w jaki sposob landszaft makro czy zdjecia przyrodnicze maja zmusic do myslenia ? Tzn nie chce aby mnie zle zrozumiano - ale w zasadzie myslac tym tokiem to do myslenia zmusza tylko reporterka czy porzadny portret z emocjami - czy oznacza to, ze wszystkie pozostale kategorie zasluguja tylko na 3 ? czy 2 bo sa dobrze wykonane technicznie czy cos w tym stylu ???
fotografia cyfrowa
laferty
fotografia cyfrowa
2006-07-15 13:38:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
hmm... ja postawię moją rację chyba bliżej hobbesa niż Calme. dobrze to wyraził.
ale w końcu fotografujemy różne rzeczy, bo sprawia nam to przyjemność, no nie? i o to chodzi:) nic na siłę
fotografia cyfrowa
albeit
fotografia cyfrowa
2006-07-15 15:55:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja za hobbsem jestem... i nie trzeba daleko szukać... nawet w naszej galerii w każdej kategorii można znaleźć oba te bieguny - wspaniałe, znakomicie skadrowane, przemyślane kadry pokazujące ten jeden, szczególny magiczny moment, a obok niby poprawne, prawidłowo naświetlone (przez automatyczny aparat) obrazki o niczym... (notabene nie mam nic przeciwko automatycznym aparatom)... a jeśli nadal nie jest jasne o czym mówię, to mam na myśli poruszające krajobrazy w opozycji do bezpostaciowych czerwonych chmur o zachodzie, portrety zwierząt w przeciwieństwie do psa cykniętego na kanapie na tle kaloryfera, przejmujące obrazy ludzi w opozycji do zdjątek z fotka.pl.... a także niebywałe zdjęcia owadów w kontraście z centralnie złapaną muchą (która i tak dostanie kupę punktów, bo ktoś wpadł na ten niespotykanie nowatorski pomysł założenia na obiektyw dodatkowego szkiełka)... a jaka jest między nimi różnica?? To pierwsze przemyślał, "przeczuł", uchwycił i dopracował fotograf... to drugie zrobił aparat, a "fotograf" zamieścił je w galerii... W fotografii nie chodzi o "rejestrację" rzeczywistości (chyba że mówimy o fotografii sądowej), a chodzi o umiejętnośc pokazania jej własnego widzenia... bez tej umiejętności uzyskuje się właśnie bezmyślne fotki... pozdrawiam (i to nie jest żadna osobista wycieczka, żeby nie było nieporozumień)...
fotografia cyfrowa
1 | 2 | Strona 3
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa