fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Panasonic FZ7
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
fool
fotografia cyfrowa
2006-07-31 17:41:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Witam!
Od jakichs dwóch lat az do dzis miałem canon'a A400 3MPIX. Nigdy nie zajmowałem sie profesjonalnie fotografowniem tylko tak cykałem fotki pzy róznych okazjach - taka typowa amatorszczyzna bez zamiłowania do fotografowania widoków czy przedmiotów. Dzis dostałem w prezencie canon'a A610 5MPIX. Włozyłem akumulatorki, karte ze starego i poleciałem na dwór pocykac troche fotek - takie psiakowi czy wkoło domu. Wracam do chaty, zrzucam na kompa i oczom nie wierze....A400 to taniocha, kupiłem go wtedy z hurtowni za 400zł nówke, ma 3MPIX wiec nic od niego nie wymagałem - poprostu aparat do całkowitej zabawy a jak dzis zobaczyłem fotki z A610 za ok 1000zł to jakosc zdjec - a raczej jej brak mnie powaliła. Nie analizowalem i nie porównywałem dokładnie zdjec z obu aparatów ale spodziewałem sie ze fotki z A610 beda wyraznie lepsze i sie zawiodłem. Ostrość jest słaba, kolory mdłe i ogólnie tak jakbym widział fotki z A400. Zacząłem wiec szukac po necie i czytac troche o aparatach i moją uwage zwrócił panasonic fz7. Tak sobie policzyłem ze jakbym sprzedał oba canony to w zasadzie prawie bym na niego miał. Ogólnie mnóstwo ludzi chwali ten aparat, ze robi naprawde fajne fotki które są ostre i bardzo dobre jakościowo. Wiem ze nie mozna sie sugerowac wszystkimi recenzjami ludzi bo widziałem tez recenzje osób które były zachwycone jakością z A610..... Tak jak pisałem nie mam zajoba na punkcie fotografowania i wydanie ok 1460zł (bo za tyle kupie fz7) to bedzie spory wydatek tymbardziej ze wiekszosc czasu aparat lezy w szufladzie ale jakos tak chce miec aparat z którego bede zadowolony.
Prosiłbym wiec o pomoc - co sądzicie o tym panasonicu. Moze jest na forum ktos kto go ma i mógłby sie pochwalic fotkami. Wszystkie uwagi chetnie przeczytam i napewno dzieki Waszej pomocy nieco sie podszkole w tej dziedzinie :)
fotografia cyfrowa
papkin
fotografia cyfrowa
2006-07-31 18:20:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
http://www.pbase.com/cameras/canon/powershot_a610 foty z canona
http://www.pbase.com/cameras/panasonic/lumix_dmc_fz7 foty z PANASONIKA

Która firma ma większe dośwoadczenie w produkci aparatów foto nie wiem :)
Może poprostu coś masz nie tak z ustwieniam dlatego jesteś niezadowolony z Canona.
12-krotny zoom no cóż jeżeli taki chcesz mieć:)
fotografia cyfrowa
papkin
fotografia cyfrowa
2006-07-31 18:23:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dobrej jakości foty np.ptaków to raczej nie zrobisz Panasonikiem chyba że ktoś mnie o tym przekona:).Do focenia ot takiego sobie do fotografi rodzinnej Canon wystarczy.
fotografia cyfrowa
fool
fotografia cyfrowa
2006-07-31 19:02:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja zdaje sobie sprawe z tego że nie umiem robić zdjęć :) Dziś pierwszy raz odwiedziłem Wasze forum, zarejestrowałem sie i po napisaniu tematu zaczałem oglądać galerie z Waszymi zdjęciami i jestem pod ogromnym wrażeniem. Oczywiście nie robicie tych fotek kompaktami za 700-1000zł ale tu nie liczy sie sam aparat - fotki trzeba umieć robić i ktoś kto umie robić bardzo szybko udowodni mi ze taki A610 potrafi robić dobre zdjęcia. Jesli chodzi o ustawienia to robiłem w trybie custom ale raczej ze wszytskim ustawionym na auto - ISO na automatycznym ustawieniu, balans bieli także, bez zdanych efektów, rozdzielczosc maksymalna i jakość także. Czyli w zasadzie tak jakbym robił w trybie automatycznym. Tak sie zastanawiam teraz, ze przeciez nawet jak kupie tego panasonica i wywale tyle kasy to przez brak podstawowej wiedzy o fotografowaniu i to ze brakuje mi umiejętności fotki takze beda słabe - do takich wniosków doszedłem jak zobaczyłem fotki z linków które podałes. Porobie jutro jeszcze troche i byc moze uda mi sie pozyczyc do sprawdzenia tego fz7 - wtedy mysle ze na własnej skórze przekonałbym sie czy to wszystko kwestia wiedzy na temat fotografowania. Tak jeszcze przeglądałem i znalazłem sony dsc-h2. Cena w zasadzie taka sama jak panasonic'a, parametry tez w zasadzie jednakowe - widze ze róznią sie optyką bo sony ma carl'a zeiss'a. Czy w tej cenie jest jeszcze cos godnego uwagi o takich parametrach?Byc moze jest jeszcze jakas dobra marka której nie biore pod uwage???? Wiem ze kiedys nim kupiłem A400 to bawiłem sie mnóstwem kompaktów marek takich jak HP, canon, olympus. jakos wtedy najbardziej pod względem jakości i kolorów podobał mi sie olympus który miał obiektyw pentax'a - tyle ze A400 kupiłem za 400zł a za olympusa była 800zł wiec odpadł w przedbiegach.
fotografia cyfrowa
papkin
fotografia cyfrowa
2006-07-31 19:13:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Pewnie niebędą pocieszeni miłośnicy innych firm produkujących aparaty,ale ja uważam że szlak wytyczają dwie Nikon i Canon mają doświadczenie.
Cóż HP czy sony wiedz pewnie posiadają,ale czy technologiczne zbliżają się do dwóch potentatów.
Nie ufaj automatycznym ustawieniom aparatu kombinuj sam w Af,Av w M,ja w 95% przypadków korzystam z M-trybu manualnego,ale musisz bardzo dużo jak napisałem kombinować zanim dobrze poznasz swój aparat.
Pozdrawiam.
fotografia cyfrowa
sylwesterc70
fotografia cyfrowa
2006-07-31 20:57:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
popieram popkina i jeszcze dodam od siebie ze canonka polecam
fotografia cyfrowa
fool
fotografia cyfrowa
2006-07-31 23:47:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wiec który canon w cenie panasonica fz7 czy sony dsc-h2 bedzie według Was lepszy pod względem jakości zdjec od tych dwóch?
fotografia cyfrowa
vodek4791
fotografia cyfrowa
2006-07-31 23:53:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
fuji s5600 ;-) i jeszcze kasy na gadzety zostanie
fotografia cyfrowa
papkin
fotografia cyfrowa
2006-07-31 23:55:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Pod tym linkiem możesz trochę fot poogladać i ewentualne porównać,ale należy też troszkę z przymróżeniem oka na porównywanie w necie fot z aparatów patrzeć.Są osoby biegłe w Photoshopie np. dlatego nie jest to odzwierciedleniem stanu faktycznego danego typu aparatu.:
http://www.pbase.com

Nikt do końca trafnie Tobie nie poradzi musisz sam zadecydować.Ja zanim kupiłem 300D miałem dwa kompakty,zresztą jednego posiadam do dziś jest to Nikon Coolpix 4500 do zadań specjalnych:)
fotografia cyfrowa
fool
fotografia cyfrowa
2006-08-01 12:21:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dzieki @papkin za link z fotkami. W wyszukiwarce wpisałem A610 i troche ich obejrzałem i podobają mi się. Byc moze bede miał mozliwosc pobawienia sie fz7 lub sony dsc-h2 i wtedy sam ocenie jak to wypada, bo masz racje mówiąc ze nikt mi nie poradzi i musze sam zdecydować - kazdy ma jakies swoje upodobania, przyzwyczajenia do marki i pytanie co radzicie kupic bedzie tematem bez końca. To jeszcze takie pytanko - bo z tego co widze to aparaty wlasnie wyglądające jak fz7, dsc-h2 czy chociazby jak tam kolega wyzej napisał fuji s5600 to są tak zwane bardziej zaawansowane kompakty. Patrząc na paramtery to główna róznica jaka rzuca sie w oczy w porównaniu do tradycyjnych małych kompaktów to zoom optyczny który w tych zaawansowanych ma wartosci ok 10-12x. I tutaj mam pytanie - czy moze sie okazac - bądz czy moze tak wlasnie bedzie, ze jak ja totalny amator kupie mały dobry kompakcik za ok 1000zł to jakość zdjec bedzie w nim taka jak w takim zaawansowanym kopakcie za ok 1500zł - i róznica to bedzie tylko ten duzy zoom optyczny z którego i tak nie korzysta sie duzo?
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa