fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Olympus - Przykładowy zestaw
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
asot
fotografia cyfrowa
2006-07-31 22:21:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wątek kieruje przedewszystkim do Magusa - specjalisty od Ole, Ole ;)
Nie chce wysyłać PW bo możliwe że będzie tu ciekawa kopalnia wiedzy ...


Otóż jak wiadomo - pan Asot się rozwija i jest zmuszony sprzedać swojego leciwego Canona A510, po to, by zasilić szeregi Onanistów sprzętowych ...
Wybór padł na Olympusa. Body to E330. Szkła - 14-45, 40-150 i ... no właśnie - i ...

90% zdjęć to makro - a LiveView - IMO będzie przydatny ...

Teraz pytanie - czy wybrać 35 f/3.5 czy 50 f/2 ?
Od razu mówie - 50 kusi mnie światłem i idealną ogniskową do portretów, a 35 - skalą odwzorowania i ... tylko tym.

Nie wiem jaką mam skale odwzorowania w moim Canonie w połączeniu z Raynoxem ale rozważałem ostatnio zakup 50 łącznie z DCR-250 - czy to dobry wybór ?

A może wogóle nie brać 50 i podpinać DCR-250 do 40-150 ?

Czy z 1:2 będe mógł poszaleć ?

Kto mi pomoże obliczyć wielkośc obiektu na matrycy. Mogę podać wymiary.

Tyle pytań, ło matko ...

Ale ja już to sobie wyobrażam - E330/LiveView + Zuiko 50 f/2 + Raynox DCR-250 | przesłona 16, 8MP, piękne szczegóły | Zdejmuje Raynoxa, robie portret Nawrotowi podczas pleneru - jego wielka głowa nie mieści się w GO - no cóż - trudno ;p
fotografia cyfrowa
Nawrot
fotografia cyfrowa
2006-07-31 23:07:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No też jestem ciekaw, bo sam już rozmawiałem o tym zestawiku z kilkoma osobami. Jedni mówią tak, drudzy inaczej i Nawrot mimo swojej wielkiej głowy troszke zgłupiał :P Wiec dołączam się do pytań :)
fotografia cyfrowa
mariush
fotografia cyfrowa
2006-07-31 23:15:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
asot, jeśli chcesz się skupić na makrofotografii - nie myśl o żadnych 35-kach - tylko 50-ka. Poza tym odpuść sobie na początek szkła 14-45 i 40-150 i kup lampę pierścieniową. A jeśli jeszcze będzie ci mało... jest jeszcze EX-25!!!
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-07-31 23:17:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No lampa pierscieniowa to juz jest wyzsza szkola :) ale i efekty swietne
fotografia cyfrowa
Bernard
fotografia cyfrowa
2006-08-01 09:14:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Asot, jesli zamierzasz robic nie tylko makro, to wspomnianych dwoch szkiel sobie nie odpuszczaj. Sa naprawde swietne w swojej klasie. Wiem co mowie, bo posiadam obydwa.
Jesli chodzi o 50tke, popatrz na Magusa zdjecia "makro" - odpowiedz widoczna jak na dloni :)
fotografia cyfrowa
mariush
fotografia cyfrowa
2006-08-01 11:22:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
BernArt, chodzi właśnie o to, że albo decdyujesz się na sprzęt uniwerslany, albo specjalistyczny (chyba że masz naprawde dużo kasy :-))
Z tego co pisał asot, chłopak chce się skupić na makro - więc niech skupia się na nim sprzętowo. :-)
fotografia cyfrowa
Bernard
fotografia cyfrowa
2006-08-01 11:28:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Mariush, nie wiem ile kosztuje wspomniana lampa, ale wydaje mi sie, ze zakupienie jej jest mniej klopotliwe niz zdobycie tych dwoch obiektywow, gdy za kazdy z nich trzeba zaplacic ok 1000 zlotych. Poza tym, posiadajac te dwa, gdy jednego nie bedzie potrzebowal, zawsze moze go spieniezyc, co z pewnoscia jest korzystne.
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-08-01 11:32:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Bern lampy nie sa tanie - mowilem, ze to wyzsza szkola jazdy

http://www.e-cyfrowe.pl/lustrzanki/olympus-lampa-blyskowa-fs-tf22-twin-flash-unit-p-1316.html
http://www.e-cyfrowe.pl/lustrzanki/olympus-lampa-blyskowa-fs-rf11-pierscieniowa-p-1315.html
http://www.e-cyfrowe.pl/lustrzanki/olympus-fs-stf22-zestaw-podwojnej-lampy-blysk-tf-22-p-1310.html
http://www.e-cyfrowe.pl/lustrzanki/olympus-fs-srf11-zestaw-z-piersc-lampa-blyskowa-rf-11-p-1309.html
fotografia cyfrowa
asot
fotografia cyfrowa
2006-08-01 11:40:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
mariush - odważne posunięcie ale nie zamierzam rezygnować z 14-45 i 40-150 ...

E330 w Dual Kicie kosztuje teraz ok. 4000 zł.

Na wiosne 2007' czyli wtedy, kiedy chce kupić lustro - myśle że spokojnie spadnie do 3000 zł - a body ile może kosztować ? 2000 ?

Myśle że 1000 zł w tą czy w tą różnicy mi nie zrobi - a będe miał 2 podstawowe szkiełka - które, zamierzam wykorzystywać - zwłaszcza że w Dual Kicie łącznie mnie wyniosą ok. 1000 zł

Lampa pierścieniowa - kurcze - przydała by się, ale myśle, że razem z Nawrotem wpadniemy na jakąś prowizorke czyli wykorzystamy lampe wbudowaną ;)

fotografia cyfrowa
mariush
fotografia cyfrowa
2006-08-01 11:46:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
asot, w takim układzie (jesli chcesz sprzęt uniwerslany) odradzam ci e330 bo poza LiveView korpus ten nie ma nic co uzasadniałoby jego zakup.
Jak wpadniesz kiedyś do Torunia to zapniemy twojego Raynoxa do ZD 14-54 i zobaczymy czy da się tym makrować :-) "Gołym" Zuikiem od biedy fotografuję owady, ale prawdopodobnie ty będziesz potrzebował lepszego powiększenia...
fotografia cyfrowa
asot
fotografia cyfrowa
2006-08-01 11:57:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
W tym cały sęk - nie mam bladego pojęcia jak się pracuje z obiektywami makro razem z wizjerem.

Nie wiem czy jest to wygodna praca. Nie wiem czy da się spokojnie ocenić ostrość.

Ten przycisk podglądu głębi trzeba trzymać ? Czy się go włącza ?

Już nie raz " składałem " zestawy typu: D70s + Tamron 90 - ale kurcze nie wiem jak ta praca z wizjerem i ten przycisk do GO ...
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-08-01 11:59:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Asot ja w Fuji np caly czas przez wizjer napieram choc gowniany i o wiele lepiej mi sie robi niz przez LCD - z racji tego, ze w sloneczny dzien latwiej mi sie pracuje
fotografia cyfrowa
asot
fotografia cyfrowa
2006-08-01 12:04:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No spoko - ale korci mnie ta GO - przez EVF chyba można ocenić, a przez wizjer ?
fotografia cyfrowa
mariush
fotografia cyfrowa
2006-08-01 12:06:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
asot, raczej musisz to robić "na czuja"... chyba że używasz caona 5D albo czegoś z wizerem podobnej wielkości :-)
W takim e-1 wizjer jest doś spory (jak na DSLR), ale podgląd GO jest praktycznie nieużywalny.
fotografia cyfrowa
Bernard
fotografia cyfrowa
2006-08-01 12:20:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Rety, te lampy faktycznie sa makabrycznie drogie. Mimo wszystko, jesli o mnie chodzi, szedlbym w te strone co Asot, znaczy, poszedlem juz w te strone :)
Z drugiej strony, mam ciekawy pomysl, ktory podsunal mi Magus. Te dwa szkielka polaczone pierscieniem odwrotnego mocowania. Co prawda ostrosc trzeba ustawiac recznie, do tego trzeba pilnowac, zeby tylniej soczewki szkla, ktore bedzie na froncie, nie porysowac, ale powiekszenie podobno jest takie, ze mozna pryszcze na dupie komara sfotografowac :)
fotografia cyfrowa
asot
fotografia cyfrowa
2006-08-01 19:57:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Da się wyrwać taniej Twin Flasha ...

http://allegro.pl/item118337002_super_twin_flash_olympusa_makro_bcm.html

Ale to nadal przekracza mój budżet - na 99% zrobie jakiś własnej roboty dyfuzor ...


Dodam że zamierzam wykorzystywać LiveView do pracy z manualnymi szkłami M42 - sądze że to o wiele lepsze wyjście aniżeli " męczarnia " z wizjerem i setki błędnych ujęć ...
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa