fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Przeglądaj zdjęciapoprzedniefotografia cyfrowaPejzażfotografia cyfrowanastępnefotografia cyfrowapoprzedniefotografia cyfrowaAutorafotografia cyfrowanastępnefotografia cyfrowapoprzedniefotografia cyfrowaWszystkiefotografia cyfrowanastępne
fotografia cyfrowa
Superzero / (...)
fotografia cyfrowa
zdjęcie
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Fotografia stanowi własność autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie fotografii bez jego zgody jest zabronione.
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Szczegóły zdjęcia
fotografia cyfrowa
Autor:Superzero
Tytuł:
Data publikacji:2007-09-08 21:27:05
Liczba wyświetleń:784
Ocena średnia:0
Liczba punktów:0
Liczba poleceń:0
Liczba komentarzy
i krytyk :
3
Kategoria:Pejzaż
Aparat:

Powershot

Rodzaj fotografii:Fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
Komentarz autora
fotografia cyfrowa
Moje pierwsze pierwszym aparatem.
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Konstruktywna krytyka
bg
Pamiętaj. Krytyka to nie to samo co komentarze. Krytykując fotografię, powinieneś podać wskazówki, dzięki którym autor ma szanse ulepszyć swój warsztat. Za wartościową krytykę możesz zarobić dodatkowe punkty i powiększyć swój limit. Za każdą pozytywną ocenę dostajesz 1 punkt a przy krytyce pojawia się ikona plusa plus. Co więcej, jeśli Twoja krytyka jest jedną z trzech pierwszych pod zdjęciem, pozytywna ocena użytkownika oznacza dla Ciebie aż 3 punkty. Minus minus oznacza, że oceniający uznał krytykę za mało wartościową, za taką ocenę otrzymasz zero punktów. Nie należy jednaka stawiać znaku minus przy dobrych krytykach, z którymi po prostu się nie zgadzamy. Po kliknięciu na ikonki plusa lub minusa pojawi się okno z informacjami o oceniających krytykę. Więcej na temat konstruktywnej krytyki w FAQ.

Swoją opinię, czy zdjęcie ci się podoba lub nie i wszelkie inne uwagi zamieść w komentarzach.
fotografia cyfrowa
Grzybu 2007-09-08 23:09:37plusplus
fotografia cyfrowa
Rozumiem, że pierwsze opublikowane zdjęcie przysparza wiele emocji. Podejrzewam też, że zdjęcie to raczej wystawiłeś bardziej ze względów szkoleniowych niż estetycznych i raczej nie spodziewasz się ochów i achów, lecz konstruktywnych krytyk oraz wskazówek. Postaram się co nieco podpowiedzieć co robić, by było lepiej.

Po pierwsze, ze względu na dosyć obszerny temat, polecam sięgnięcie do książek o podstawach fotografii. Nie piszę tutaj tego ze złośliwości, ale sądząc po prezentowanym zdjęciu, nie bardzo jeszcze radzisz sobie z opanowywaniem światła, oraz wskazaniami światłomierza. Pomijam tutaj fakt, że w zasadzie warunki oświetleniowe miałeś bardzo trudne. Jak już opanujesz aparat i co najważniejsze światło, to zorientujesz się szybko, że do większego panowania nad nim potrzebne będą filtry fotograficzne. Prezentowane przez Ciebie zdjęcie jest idealnym przykładem na stosowanie filtru połówkowego szarego. Powoduje on przyciemnienie tylko połowy kadru, pozostawiając nienaruszoną drugą połowę. Zwróć uwagę, że gdybyś miał ciemniejszą górną część zdjęcia, niebo nie byłoby prześwietlone,a gdybyś jeszcze miał jaśniejszą dolną część, widać by było tam więcej szczegółów i zdjęcie byłoby znacznie ciekawsze. Temat filtrów też jest dosyć obszerny, ale dobra książka fotograficzna, na pewno go nie ominie. Następna sprawa, to kadrowanie. Tutaj sytuacja jest o tyle trudniejsza, że książka nauczy Cię tylko podstawowych jego zasad, ale kadrować niestety się nie nauczysz. Tutaj pomocna właśnie staje się galeria. Podpatruj najlepszych, staraj się naśladować, publikuj zdjęcia i zbieraj wskazówki.
To tyle ode mnie. Pozdrawiam i życzę powodzenia, a przede wszystkim satysfakcji z tego hobby.
fotografia cyfrowa
Zaloguj się aby dodać krytykę.
fotografia cyfrowa
Komentarze & oceny
bg
fotografia cyfrowa
Możesz ocenić zdjęcie wg poniższej skali lub skomentować zdjęcie nie przyznając oceny.

-1 - Fatalna fotografia. Nie nadaje się do publikowania i powinna stąd zniknąć. Nie niesie żadnych walorów artystycznych ani technicznych. Autor wykazał się zupełnym brakiem samokrytycyzmu.
0 - Słabe, autor usiłował coś powiedzieć, ale nie za bardzo mu to wyszło.
+1 - Może być. Można powiedzieć, że w tej fotografii jest coś co zasługuje na uznanie.
+2 - Niezła fotografia. Wyróżnia się spośród innych. Przemyślana i ciekawa pod względem artystycznym. Technicznie też dobra.
+3 - Podoba mi się. Jest to fotografia, którą ogląda się z przyjemnością. Widać solidny warsztat techniczny i zmysł artystyczny autora.
+4 - Bardzo dobra fotografia. Zasłużyłaby na maksymalną ocenę, gdyby nie...
+5 - Doskonałe. Według mnie perfekcyjne dopracowanie w każdym calu. Nie zmieniałbym już niczego.

Przyznanie oceny -1 lub +5 wymaga napisania komentarza składającego się z co najmniej 10 słów.
fotografia cyfrowa
Grzybu 2007-09-09 19:30:38 | ocena = brak oceny
fotografia cyfrowa
Da się! Jest metoda zwana HDR'em. Polega ona na zrobieniu 3 razy tego samego kadru. Z tym że jedno zdjęcie robi się niedoświetlone (w tym wypadku tak, aby niebo nie było tak prześwietlone) drugie zdjęcie to naświetlenie pośrednie (można by przyjąć że prezentowane przez Ciebie zdjęcie właśnie naświetlone jest tak "pośrodku", czyli ciemny dół i prześwietlone niebo), ostatnia klatka powinna być trochę prześwietlona, tak aby dół był jasny. W aparacie powinna być funkcja Autobracketingu, która właśnie naświetla 3 klatki w opisany sposób. Tak powstałe 3 zdjęcia łączy się wtedy w programie (np Photomatix) Niestety, do tego rodzaju fotografii niezbędny jest statyw, bo przy składaniu 3 zdjęć mogą pojawić się przesunięcia kadru. O technice HDR można poczytać w sieci. Nawet na tym portalu jest artykuł jednego użytkownika o HDR'rze
fotografia cyfrowa
Superzero 2007-09-09 18:13:53 | ocena = brak oceny
fotografia cyfrowa
Super! Właśnie tego oczekiwałam, konstruktywnej krytyki i porad. Czy da się opanować takie światło i nie przepalić zdjęcia bez filtru?
fotografia cyfrowa
Zaloguj się aby dodać komentarz.
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa