fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Przeglądaj zdjęciapoprzedniefotografia cyfrowaPejzażfotografia cyfrowanastępnefotografia cyfrowapoprzedniefotografia cyfrowaAutorafotografia cyfrowanastępnefotografia cyfrowapoprzedniefotografia cyfrowaWszystkiefotografia cyfrowanastępne
fotografia cyfrowa
Kazkar / The Road to Hell
fotografia cyfrowa
zdjęcie
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Fotografia stanowi własność autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie fotografii bez jego zgody jest zabronione.
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Szczegóły zdjęcia
fotografia cyfrowa
Autor:Kazkar
Tytuł:The Road to Hell
Data publikacji:2022-08-24 21:00:07
Liczba wyświetleń:379
Ocena średnia:3
Liczba punktów:9
Liczba poleceń:0
Liczba komentarzy
i krytyk :
8
Kategoria:Pejzaż
Aparat:

Nikon Z5

Rodzaj fotografii:Fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
Komentarz autora
fotografia cyfrowa
Zapraszam na PE, jest dużo więcej i może dokładniej.
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Konstruktywna krytyka
bg
Pamiętaj. Krytyka to nie to samo co komentarze. Krytykując fotografię, powinieneś podać wskazówki, dzięki którym autor ma szanse ulepszyć swój warsztat. Za wartościową krytykę możesz zarobić dodatkowe punkty i powiększyć swój limit. Za każdą pozytywną ocenę dostajesz 1 punkt a przy krytyce pojawia się ikona plusa plus. Co więcej, jeśli Twoja krytyka jest jedną z trzech pierwszych pod zdjęciem, pozytywna ocena użytkownika oznacza dla Ciebie aż 3 punkty. Minus minus oznacza, że oceniający uznał krytykę za mało wartościową, za taką ocenę otrzymasz zero punktów. Nie należy jednaka stawiać znaku minus przy dobrych krytykach, z którymi po prostu się nie zgadzamy. Po kliknięciu na ikonki plusa lub minusa pojawi się okno z informacjami o oceniających krytykę. Więcej na temat konstruktywnej krytyki w FAQ.

Swoją opinię, czy zdjęcie ci się podoba lub nie i wszelkie inne uwagi zamieść w komentarzach.
fotografia cyfrowa
Glavo 2022-09-03 21:45:53
fotografia cyfrowa
Moim skromnym zdaniem ,należy próbować dalej . Co mi się nie podoba
1 Kadrowanie , nie dość że kadr jest podzielony w połowie ,to i na ziemi i na niebie nic ciekawego się nie dzieje (taki podział musi być uzasadniony )
2 Naświetlenie , należy tak na dobrać czas naświetlenia i zastosować odpowiednie filtry (lub możliwości aparatu ) aby nie powstawały nieczytelne elementy kadru (prześwietlenie lub niedoświetlenie )
3 Większośc telefonów potrafi lepiej to zrobić (HDR) ale nie o to tu chodzi , Bardziej o to żeby pokazać to tak jak widzi to ludzkie oko lub odrobinę gorzej ale nie tak :)
fotografia cyfrowa
Kazkar 2022-08-29 20:54:25
fotografia cyfrowa
Fotopan napisałeś mi, cytuję za wystawioną oceną, "niezła fotografia, wyróżnia się spośród innych, przemyślana i ciekawa pod względem artystycznym, technicznie też dobra" i zastanawiasz się mnie czy mnie nie uraziłeś? :) Chyba bardziej powinienem być urażony tym, że mogłeś mniemać, że urazisz mnie taką oceną :))) Jeszcze mi się nie zdarzyło tutaj, żebym był kiedykolwiek urażony jakąkolwiek oceną, choć zdarzyło się, że byłem onieśmielony niektórymi wysokimi ocenami. Pozostaje podziękować Ci za szczere uwagi i zachęcić do tego innych użytkowników, czemu ten portal miał służyć już z samej nazwy (tutaj gratuluję twórcom pięknej dwuznaczności w nazwie). Jeśli chodzi o samą refleksję to mam podobne odczucia, z tą różnicą, że mam świadomość zachodzących zmian i stale pamiętam cytat klasyka "...przeżytych kształtów żaden cud nie wróci do istnienia". To tyle o starych pięknych czasach, kiedy codziennie było kilka nowych stron z pracami do przeglądnięcia a i tak mieliśmy wówczas czas i chęć pisania kilkunastu komentarzy do wystawionych ocen. To se ne wrati, więc pozostaje to co jest. Teraz bezcenne staje się wystawienie, no i oczywiście otrzymanie, samej oceny, bo wiadomo przynajmniej, że ktoś nas zaszczycił swoją obecnością pod wstawionym zdjęciem, o co coraz trudniej. Oceny pełnią aktualnie rolę drugorzędną i funkcjonują na zasadzie nieszczęsnych "lajków", kciuk w górę i kciuk w dół. Może być to irytujące dla nas Dinozaurów portalu ale lepiej taka informacja niż żadna :( Za trud napisania krytyki i wstawienia do niej tylu pracochłonnych słów mogę tylko podziękować Ci swoim plusikiem, co też z przyjemnością czynię. Pozdrawiam Cię serdecznie.
fotografia cyfrowa
Fotopan 2022-08-29 18:24:36plus
fotografia cyfrowa
Mam nadzieję Kazkar, że Cię nie urażę oceną (jak niedawno jednego użytkownika, który odciął mnie od oceniania, bo uznaje tylko od trójki w góre) więc krótko uzasadnię ocenę. Byłoby fajnie, gdybyś nie zaniedbał tych bardzo ciemnych partii, z potencjałem, a to dostrzegalne mgiełki, czy widoczne światło, teraz przykryte czernią. Zdjęcie z tymi walorami dużo by zyskało, zwłaszcza, że jak sam piszesz masz mały niedosyt w stosunku do realu. Teraz refleksja do samego portalu. Pewnie zaglądają wszyscy do zdjęć z lat 2006-2015. Wtedy wszyscy, bez lęku, wykorzystywali pełną skalę ocen, od -1 do 5.Wystarczy spojrzeć na średnią wystawianych ocen. Teraz, praktycznie stawia się 3,4 nieraz5 i sporadycznie te niższe, w najlepszym przypadku zdjęcie pozostaje bez ocen i komentarzy. Przyczyna jest pewnie znana (np. przypadek opisany powyżej). I tak pławimy się w tych czwóreczkach i trójeczkach (choć w tych już mniej), w samozadowoleniu i to postępuje. Pewnie wielu innych użytkowników jest też zdegustowanych, wielu odeszło. Przeniosłem to do krytyk, żeby było dłużej widoczne
fotografia cyfrowa
Zaloguj się aby dodać krytykę.
fotografia cyfrowa
Komentarze & oceny
bg
fotografia cyfrowa
Możesz ocenić zdjęcie wg poniższej skali lub skomentować zdjęcie nie przyznając oceny.

-1 - Fatalna fotografia. Nie nadaje się do publikowania i powinna stąd zniknąć. Nie niesie żadnych walorów artystycznych ani technicznych. Autor wykazał się zupełnym brakiem samokrytycyzmu.
0 - Słabe, autor usiłował coś powiedzieć, ale nie za bardzo mu to wyszło.
+1 - Może być. Można powiedzieć, że w tej fotografii jest coś co zasługuje na uznanie.
+2 - Niezła fotografia. Wyróżnia się spośród innych. Przemyślana i ciekawa pod względem artystycznym. Technicznie też dobra.
+3 - Podoba mi się. Jest to fotografia, którą ogląda się z przyjemnością. Widać solidny warsztat techniczny i zmysł artystyczny autora.
+4 - Bardzo dobra fotografia. Zasłużyłaby na maksymalną ocenę, gdyby nie...
+5 - Doskonałe. Według mnie perfekcyjne dopracowanie w każdym calu. Nie zmieniałbym już niczego.

Przyznanie oceny -1 lub +5 wymaga napisania komentarza składającego się z co najmniej 10 słów.
fotografia cyfrowa
ajano212 2022-09-15 19:01:57 | ocena = brak oceny
fotografia cyfrowa
fajne to!
fotografia cyfrowa
Fotopan 2022-08-29 21:42:09 | ocena = brak oceny
fotografia cyfrowa
Kazkar, dzięki za odpowiedź, pewnie jest dużo więcej myślących podobnie, no więc oceniajmy krytycznie, ale sprawiedliwie, a swoją drogą powinna być, wg mnie, zlikwidowana możliwość blokowania innych jednym przyciskiem, bo to śmieszne zarazem i archaiczne
fotografia cyfrowa
Fotopan 2022-08-29 17:54:50 | ocena = 2
fotografia cyfrowa
Mam nadzieję Kazkar, że Cię nie urażę oceną (jak niedawno jednego użytkownika, który odciął mnie od oceniania, bo uznaje tylko od trójki w góre) więc krótko uzasadnię ocenę. Byłoby fajnie, gdybyś nie zaniedbał tych bardzo ciemnych partii, z potencjałem, a to dostrzegalne mgiełki, czy widoczne światło, teraz przykryte czernią. Zdjęcie z tymi walorami dużo by zyskało, zwłaszcza, że jak sam piszesz masz mały niedosyt w stosunku do realu. Teraz refleksja do samego portalu. Pewnie zaglądają wszyscy do zdjęć z lat 2006-2015. Wtedy wszyscy, bez lęku, wykorzystywali pełną skalę ocen, od -1 do 5.Wystarczy spojrzeć na średnią wystawianych ocen. Teraz, praktycznie stawia się 3,4 nieraz5 i sporadycznie te niższe, w najlepszym przypadku zdjęcie pozostaje bez ocen i komentarzy. Przyczyna jest pewnie znana (np. przypadek opisany powyżej). I tak pławimy się w tych czwóreczkach i trójeczkach (choć w tych już mniej), w samozadowoleniu i to postępuje. Pewnie wielu innych użytkowników jest też zdegustowanych, wielu odeszło.
fotografia cyfrowa
Kazkar 2022-08-28 22:24:48 | ocena = brak oceny
fotografia cyfrowa
To taki trochę niespodziewanie zastany obrazek po wyjściu ze sklepu u nas na wsi :) Zapaliło się tak tylko na kilkanaście minut po zachodzie i wcześniejszym deszczu. Nieco przypadkowy i trochę nietypowy, jak na krajobraz, bo miałem tylko do dyspozycji przypięty obiektyw macro 105 mm po spacerze za motylami a on nieszczególnie przepada za krajobrazami. Wykorzystałem chwilę na pstryk z parkingu pod sklepem i taki wyszedł efekt. Tutaj, w okienku, już niekoniecznie widzę to samo co w realu, poza drogą, która mnie głównie zainspirowała.
fotografia cyfrowa
Kobieta 2022-08-28 00:10:48 | ocena = 4
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
silhouette 2022-08-27 23:49:08 | ocena = 3
fotografia cyfrowa
...upraszam Autora o zrozumienie...lubię takie 'cukierki', ale czy PE 'pomaga', czy 'przeszkadza' jest również kwestią tego co pokazujemy, lub co warte jest pokazania i ocena powinna iść za tym mz, ale to temat 'morze', bo może również nie chcemy 'czegoś' pokazać lub 'nie potrafimy'...jest też kwestia publikacji 'mały/duży format' i skąd wziąć na to 'punkty'...regulamin też pomaga, ale 'zahacza' to o 'podwaliny' jak się to zaczęło...mnie się ten 'cukierek' podoba...
fotografia cyfrowa
Zaloguj się aby dodać komentarz.
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa