fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Oceny. Jednak pogadajmy do czego nam ocena: 1.
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
piotrbuda
fotografia cyfrowa
2006-10-01 09:22:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Myślę, że skala 5-cio punktowa kojarzy się wielu osobom jeszcze ze skalą w szkołach... Chociażby podświadomie. Ocena 2, 1 kojarzą się z dwóją i lufą i są kojarzone jako złe oceny. Ciekawe zjawisko :) Ja również jestem za poszerzeniem tej skali. Sam mam czasem problemy jakby tu ocenić... bo większość fotografii na obiektywnych (i większość w moim portfolio) to dla mnie niezłe, wyróżniające się (2) oraz z czymś godnym uznania (1) zdjęcia... Ale przestawiłem się i mniej więcej oceniam jak większość. Trudno porównywać każde obejrzane tu zdjęcie do widzianych fantastycznych zdjęć profesjonalistów, amatorów, laureatów konkursów itd. :)
fotografia cyfrowa
on70
fotografia cyfrowa
2006-10-01 10:45:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
piotrbuda-trafne spostrzeżenie,wiele osób odbiera 2 jak dwóję w szkole,czyli ocenę złą,a przecież jej opis mówi coś innego,sam często podobnie to odbieram,myślę,że rzeczywiście przydało by się poszerzenie skali,albo zmiana opisu ocen,na bardziej arbitralny
fotografia cyfrowa
Bicki
fotografia cyfrowa
2006-10-01 13:16:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ba...wiele osób odbiera 1 jako ZŁĄ ocenę.

IMO to ostatnia pozytywna z ogólnie dostępnych na forum.

MZ "może być" ma raczej pozytywną konotację.
fotografia cyfrowa
on70
fotografia cyfrowa
2006-10-01 13:48:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
"+1 - Może być. Można powiedzieć, że w tej fotografii jest coś co zasługuje na uznanie.
+2 - Niezła fotografia. Wyróżnia się spośród innych. Przemyślana i ciekawa pod względem artystycznym. Technicznie też dobra.
+3 - Podoba mi się. Jest to fotografia, którą ogląda się z przyjemnością. Widać solidny warsztat techniczny i zmysł artystyczny autora. "
Jeżeli dokładnie zastanowić się nad sensem opisu jedynki i dwójki,to praktycznie nie ma różnic :)
"może być"-"niezła fota"- to przecież bardzo podobne znaczenie,spokojnie można powiedzieć,że te dwa zwroty są używane wymiennie(choćby w komentach pod zdjęciami:-)
A teraz na tapecie 2 i 3:" Przemyślana i ciekawa pod względem artystycznym. Technicznie też dobra."-to dwójka,a teraz trzy:"Widać solidny warsztat techniczny i zmysł artystyczny autora."-nie podobnie? :-)......a ludziska tak się obrażają na te jedynki i dwójki
fotografia cyfrowa
Bicki
fotografia cyfrowa
2006-10-01 13:54:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dla mnie 1 - to taka fota która nie jest zła, choć albo nie rusza mnie kompletnie, albo jest niegłupia, ale słaba trochę technicznie.

2 i 3 - to niemal to samo. Ale 2 daje jak praca jest przyzwoita - ale mi sie nie podoba. Przyzwoita i taka co mi sie podoba to 3.

4-ka to świetna praca

5 tki się prawie nie zdarzają :D
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-10-01 14:25:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
bicki, ale masz cyferkę !!!! :D

-M
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-10-01 14:26:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Pała do kwadratu hehe
fotografia cyfrowa
Bicki
fotografia cyfrowa
2006-10-01 14:33:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
pała do kwadratu to chyba 1 ?
fotografia cyfrowa
Bicki
fotografia cyfrowa
2006-10-01 14:34:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
aa...zapomniałem mrugnąć ;-)

I ten tego dziękuje ( ej Ty, dobrze wiesz że tobie "V") :D
fotografia cyfrowa
Glazer
fotografia cyfrowa
2006-10-05 18:14:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dla mnie najlepszy system ocen jest na fototoku, oddzielnie za art i technike, choc moglaby byc tez trzecia za caloksztalt.
fotografia cyfrowa
fotodziadek
fotografia cyfrowa
2006-10-05 21:57:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ocenianie dla jednych jest zabawą, dla innych chęcią pokazania swojej wyższoci, zaś dla części userów służy do przyciągnięcia komentarzy i ocen pod własne zdjęcia. Tego niestety nie da się zmienić. Sposób oceniania i średnia wysokość ocen zależą również od jakości zdjęć na portalu. Jeśli będzie wiele zdjęć naprawdę wybitnych to zdjęciu po prostu dobremu nie można postawić takiej samej oceny. Relatywizm występuje zarówno wśród oceniających jak i tworzy go poziom portalu. Rozszerzenie skali ocen nie zmienia postaci rzeczy. Pozostaję z szacunkiem dla administracji "Obiektywnych" za opis skali ocen widoszny na ekranie w czasie wytawiania oceny, jest to zwrócenie uwagi użytkowników na właściwe wartościowanie zdjęć i ocen. Jednak każdy ma własną interpretację tejże skali i własną skalę odniesienia oraz często cel w stawianiu takiej, a nie innej oceny. Nikt z nas nie jest obiektywną maszyną do oceniania, ponadto nie spodziewam się, żeby wielu z nas posiadało wiedzę upoważniającą do obiektywnej oceny zdjęcia. Nie jestem krytykiem sztuki, nie uważam się się za znawcę fotografii i łatwiej mi napisać, że zdjęcie mi się podoba niż, że jest dobre czy bardzo dobre. Czym kierują się oceniający w pisaniu autorytatywnych stwierdzeń pod czyimiś zdjęciami? Z jakiej racji czują się do tego upoważnieni? Każdy ma prawo mieć własną wizję, wielu zdjęć nie rozumiem, (nie piszę o prostych błędach technicznych), czy to oznacza, że w komentarzu mam je skrytykować? Może czasami lepiej wyciągnąć wnioski z czyjegoś sposobu patrzenia na świat i fotografię, choćby zdjęcie nie było doskonałe? Przyznaję, że moje oceny są subiektywne. Nieco inną skalę sosuję wobec autorów robiących świetne zdjęcia, jakby odejmują im punkty od oceny maksymalnej za pewne braki w zdjęciu, z drugiej zaś strony zdarza mi się dać dość wysoką ocenę zdjęcia autorowi o mniejszym doświadczeniu, dgy spodziewam się, że taka ocena będzie mobilizująca dla dalszego rozwoju. System oceniania jest uzewnętrznieniem własnego ja i nie das się go ująć w sztywne ramy.
fotografia cyfrowa
corazon
fotografia cyfrowa
2006-10-05 22:15:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
fotodziadek:święta racja,a większość ocen i tak jest zawyżana .jeśli dajemy 4 lub 5 to raczej kierujemy się względami estetycznymi foty niż jej wartością
fotografia cyfrowa
1 | Strona 2
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa