fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Oceny. Jednak pogadajmy do czego nam ocena: 1.
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
... . .. . .
fotografia cyfrowa
2006-09-29 15:08:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-62063.php

chciałbym wysłuchać więcej opinii, także tych, którzy nie chcą oceniać tego zdjęcia...

czy ocena 1: może być - nie jest tu adekwatna, nawet jeśli ktoś napatrzył się na tysiące ładniejszych zachodów?

czym się to różni od tysięcznego dachowca na portalu, który wygląda jak poprzednie a się dziwnie nie nudzi publice? ;)

czy mamy nie próbować robić niektórych typów zdjęć tylko dlatego, że na Jamajce albo po obróbce wyglądają znacznie lepiej???
fotografia cyfrowa
... . .. . .
fotografia cyfrowa
2006-09-29 15:25:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no co? nie ta godzina czy nikomu się nie chce?
tylko później mi nie marudzić później, że stawiam za niskie oceny 1-2 pod waszymi fotkami :)
hmmm... a może nie warto gadać... będę dawał tylko -1 albo 5... :D
fotografia cyfrowa
Bernard
fotografia cyfrowa
2006-09-29 15:49:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Vankert, olej to. Po prostu rob swoje. Tu nie ma o czym gadac, naprawde.
fotografia cyfrowa
quadros
fotografia cyfrowa
2006-09-29 16:35:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
co do ocen sam przed chwilą wystawiłem srogą ocene oceniającym.MZ z niektórymi ocenami przesadzacie inne nie są adekwatne do poziomu prac .zbyt mało jest obiektywizmu w ocenianiu.może dobrym przykładem jest niejaki TANIEC Z GWIAZDAMI(nie jestem zwolennikiem.) ale jury to profesjonalne ocenia taniec , wartość techniczną ,a jury nieprofesjonalne (wiecie o kim piszę) ocenia czy się im podoba czy nie ,a wiec ocenia wrażenia wizualne.
fotografia cyfrowa
... . .. . .
fotografia cyfrowa
2006-09-29 16:42:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
szkoda, że skasowałeś swoje, ciekawe jakie były... z obiektywizmem masz rację... ciężka sprawa, może opis oceny nalażałoby bardziej dopracować...
fotografia cyfrowa
quadros
fotografia cyfrowa
2006-09-29 16:46:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
swoje zdjęcia kasuje jeśli nie uzyskują odpowiednich ocen albo sam uznam ,że to jeszcze nie to(raptem miałem chyba dwie fotki)chcę po prostu wywołać dyskusję-myślę ,że rzeczową.
fotografia cyfrowa
mepooh
fotografia cyfrowa
2006-09-29 16:52:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Vankert: z tego co zrozumiałem to przy robieniu zdjęć kierujesz się potrzebą jak najdokładniejszego trafienia w gusta Obiektywnych (i zebrania maksymalnej ilości punktów) - trochę to chore:/ Przynajmniej tak zrozumiałem zdanie: „czy mamy nie próbować robić niektórych typów zdjęć ...” itd. Opinie innych są ważne - po to wystawia się tu zdjęcia - ale trochę dystansu by się przydało. Jeżeli czujesz potrzebę robienia zachodów słońca to rób i ciesz się z tego. I jeżeli z ocenami i komentarzami się nie zgadzasz to je po prostu olej - chociaż często gdy emocje nieco opadną może się okazać, że coś sensownego w nich było ;)
fotografia cyfrowa
mariush
fotografia cyfrowa
2006-09-29 17:01:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
vankert - napisałem ci pare słów pod zdjęciem
fotografia cyfrowa
ennio
fotografia cyfrowa
2006-09-29 17:01:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
oceny, oceny, oceny...... trzeba ogladać dużo dobrych zdjęć i z pewnością na amatorskich portalach wiele ich nie znajdziesz, kliknij sobie w googlach mistrzowie fotografii i tam szukaj inspiracji, poza tym musisz mieć najpierw dobrze opanowany warsztat by swoje wizje realizować, powtarzam: wizje, nie chodzi mi o fotograficzną rejestrację kolejnego milionowego zachodziku, fotografia to sztuka a sztuki jesli ktoś nie czuje to nie zrobi dobrego zdjęcia
fotografia cyfrowa
quadros
fotografia cyfrowa
2006-09-29 21:18:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@vankert masz okazję obejrzeć moja fotkę ,którą wstawiłem na potrzeby dalszej dyskusji o ocenianiu
fotografia cyfrowa
Trurl
fotografia cyfrowa
2006-09-29 23:59:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Vankert: można próbować robić wszystkie typy zdjęć, tyle że w przypadku wielu z nich otrzymywane oceny zawierają się w matematycznie pięknym przecież przedziale [-1, +1] ;-)
fotografia cyfrowa
Migawa
fotografia cyfrowa
2006-09-30 00:49:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a co powiecie na to arcydzielo? http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-62217.php Nalezy się 4 za to? Niedlugo trzeba będzie poprosić adminów o skalę ocen tak do 10, bo 4 już się dawno zdewaluowalo.
fotografia cyfrowa
keramodnor
fotografia cyfrowa
2006-09-30 02:26:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Rzeczone zdjęcie to katastrofa
fotografia cyfrowa
loki_p
fotografia cyfrowa
2006-09-30 06:02:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja sie wypowiedzialem. Napisalem to co uwazam a ze sie na fotografii nie znam wiec nie podchodz do moich ocen powaznie.
fotografia cyfrowa
ennio
fotografia cyfrowa
2006-09-30 10:22:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zgadzam się z keramodnorem, jak ktoś nie widzi tej katastrofy to już jest bardzo źle;)
fotografia cyfrowa
... . .. . .
fotografia cyfrowa
2006-09-30 15:47:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
mepooh - chyba źle mnie zrozumiałeś, raczej w "robieniu" chodziło mi o wystawianie na tym vortalu...

trurl - to faktycznie wstydliwe o zdjęciu, które widzimy, że jest kiepskie postawić 4.
nie chce mi się wierzyć, że stawiający tam 4 tego nie widzą.

Ale jeszcze raz, wracając do tematu. Starajmy się oceniać słabsze zdjęcia stawiając tam ocenę 1. 0 często wygląda tendencyjnie, więc je powinniśmy jednak uzasadniać. I powoduje kontrakcje. Nie omijajmy takich zdjęć, stawiając 1 wydaje się że nie musimy nawet komentować. A na pewno uspakaja to TWA. Jeśli zostawiamy takie zdjęcie to pojawi się tak tylko kilka ocen - właśnie od TWA jak pod tym zdjęciem, o którym pisze migawa.
fotografia cyfrowa
Trurl
fotografia cyfrowa
2006-09-30 16:33:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Vankert: pisałem o tym w wątku "Dewaluacja".
Musisz niestety uwierzyć w to, że stawający 4 pod kiepścizną naprawdę nie są świadomi, że stawiają 4 pod kiepścizną - dla nich to przecież doskonałe zdjęcie! Większość to początkujący (co nie ma nic wspólnego ze stażem tutaj), którzy wciąż jeszcze nie zdołali posiąść jakichkolwiek umiejętności wartościowania fotografii...
Podoba siem i to już wystarczy: "doskonała fotografia przyrodnicza" ;-))
fotografia cyfrowa
Trurl
fotografia cyfrowa
2006-09-30 16:35:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
PS. http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-62063.php tu też raczej postawiłbym 1 ("Może być")...
fotografia cyfrowa
soundchaser
fotografia cyfrowa
2006-09-30 16:51:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Vankerta zdjęcie to jeszcze pół biedy, choć faktycznie słabe,
ale czwóreczki pod tym, to dopiero nieporozumienie:
http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-62203.php

No pewne minimum wyczucia w ocenianiu chyba powinno się mieć,
a te oceny świadczą najprawdopodobniej o wyjątkowej sympatii do Autora,
bo chyba nie o niedostrzeżeniu niedoskonałości tego zdjęcia.
fotografia cyfrowa
KtoCieKocie
fotografia cyfrowa
2006-09-30 19:00:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie ma czegos takiego jak obiektywna ocena...piekna bylaby to utopia, choc dla niektorych pewnie bolesna;) Nazwa portalu zdecydowanie bardziej kojarzy mi sie z obiektywem niz obiektywizmem;) Kazdy ocenia wedlug wlasnych kryteriow - najczesciej estetycznych (stad np. piekne modelki nawet na kiepskim zdjeciu bede zauwazone i "docenione" - ale o tym byla juz mowa niejednokrotnie) Co wiecej (teraz mowie o sobie) oceny wystawiane poszczegolnym osobom sa stopniowane wedlug skali porownawczej dla tworczosci tej wlasnie osoby. Przykladowo - wiem,ze Komisarz (to tak z sympatii;))potrafi zrobic genialny portret (daje 4), ale kotki, ktore ostatnio zapodal w porownaniu z innymi pracami sa kiepsciutenkie:)- stawiam 1 , choc gdyby te same kotki wystawil ktos poczatkujacy zastanowialabym sie miedzy ocena 2, a 3;)

fotografia cyfrowa
on70
fotografia cyfrowa
2006-09-30 19:07:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ważne żeby umieć oddzielić subiektywizm od stronniczości
fotografia cyfrowa
quadros
fotografia cyfrowa
2006-09-30 19:08:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
i tu się zgadzam ,że ocena powinna być adekwatna do zasług ocenianego ale in minus,bo jeśli oceniamy np .magusa i dajemy mu 4 tylko dlatego ,że to jego zdjęcie to niedobrze.poprzeczka powinna iść w górę razem z ilościa pkt.(przepraszam magusa ,że dałem jego przykład ,ale doceniam jego fotografie)
fotografia cyfrowa
ennio
fotografia cyfrowa
2006-09-30 19:20:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
sound: racja!!!
fotografia cyfrowa
ennio
fotografia cyfrowa
2006-09-30 19:25:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
on70: tego nigdy nie da się zrobić, ja mam w opisie, że pomagam ale jak dotąd skorzystało z tej opcji 3 uzytkowników (pewnie jakiś promil wszystkich), poświęcam swój czas ale dla wielu nie jest istotne by robić lepsze zdjęcia (czytaj: fotografie), łatwiej jest stawiać naokoło 4 lub 5 i po sprawie;)
fotografia cyfrowa
abcd
fotografia cyfrowa
2006-10-01 00:32:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
znowu niedowartosciowany..... . . .. . . .. dlatego i juz
dlatego tak ocenili inni bo im tak pasowalo, i nie wiem czy to ma jakikolwiek wplyw na twoje samopoczucie i jak to napisales cyt:

czy mamy nie próbować robić niektórych typów zdjęć tylko dlatego, że na Jamajce albo po obróbce wyglądają znacznie lepiej???

nie wiem i nie widze uzasadnienia tego postu?!?!?!?! mozesz i masz probowac robić niektórych typów zdjęć tylko dlatego ze LUBISZ KOCHASZ UIELBIA I wolgole robic zdjecia dla SIEBIE a jezeli robisz dla publicznbosci (np obiektywni) no to inna sprawa...... bo zarobkowo to sie nie zdjeci arobi ale ladne obrazki. (ale do zarobkowej fotografi to jeszcze masz daleko....t\ak sdze...)

wiec dlaczego? bo tego
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa