fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
USTAWKA 2/2009
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2009-03-11 10:35:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
skimi i kilka innych osób!!!

Popełniacie jeden podstawowy błąd. Dla Was cała ustawka ma wyłonić tego NAJ.... a właściwie powinno być całkowicie inne podejście.... Niech ona pomaga w rozszerzaniu horyzontów fotograficznych. Ja nie robię ani streeta, ani macro ale z chęcią wezmę udział w ustawce i zrobię macro? Dlaczego? Bo uważam że w macro jestem słabszy i będzie to większym wyzwaniem dla mnie. Drugą sprawą jest to że przecież do macro nie trzeba wcale robali. Można zrobić macro wielu innych rzeczy co zmusi uczestników do jeszcze większego wysiłku żeby wymyślić temat i go zrealizować.
Co za różnica czy w grupach streeta będzie 3osoby a w grupie macro pierdyliony innych?? TO MA BYĆ ZABAWA I NAUKA!!!!!
fotografia cyfrowa
buddabar1
fotografia cyfrowa
2009-03-11 10:52:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Andres - znów dla Ciebie bravo !
Ustawka ma na celu pokazania że jest się fotografem który nie boi sie wyzwań i jest w stanie podjąć rękawice również w tematach których nigdy nie robił.
Ja sie nie mogę doczekać na akt :))))))))))
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2009-03-11 12:07:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Myślę, że kolejna niech będzie już street vs macro. Tematyka o tyle ciekawa, że obie grupy wydają się być bardzo hermetyczne ( z nielicznymi wyjątkami) a i dla fanów innej fotografii może to się okazać ciekawym wyzwaniem.
Liczę Budda, że mając jakieś tam doświadczenie z ludźmi, samemu podobnie jak ja zapiszesz się do grupy macro :))))
fotografia cyfrowa
buddabar1
fotografia cyfrowa
2009-03-11 12:09:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
kupiłem sobie pierscienie więc chętnie podejme kazde wyzwanie.
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2009-03-11 21:37:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no dobra, to gdzie jest to podsumowanie ?

Budda !!!
fotografia cyfrowa
DesireVivian
fotografia cyfrowa
2009-03-11 21:38:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
anonimy wyszły...zobaczymy teraz kto jest kto:-)
fotografia cyfrowa
UncleTom
fotografia cyfrowa
2009-03-11 22:48:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tak jest, Buddabar, bardzo prosimy o podsumowanie!... ;-)))
fotografia cyfrowa
keramodnor
fotografia cyfrowa
2009-03-11 22:52:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
13. kremator
;-)
fotografia cyfrowa
KLi
fotografia cyfrowa
2009-03-11 23:18:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
hehehe ;)
fotografia cyfrowa
barteq
fotografia cyfrowa
2009-03-11 23:41:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Andres i buddabar - dla Was bez brawa!

powiem tak: pięknie piszecie ale zamknięci na swoje zdanie. Wasza propozycja ustawki wprowadza element klasyfikowania ludzi a więcej zabawy jest w zabawie gdy jest zadany temat i każdy może go zrealizować na swój sposób. Wiem co pomyślicie - w ustawce "street vs. macro" też każdy może zrobić foto ale skoro tak to po co w ogóle ten podział??? JEDEN temat, wiele prób jego pokazania, bez względu na przynależność do określonej grupy lub na takiej przynależności brak. Moim zdaniem bardzo sztuczne to "pojedynkowanie".
fotografia cyfrowa
buddabar1
fotografia cyfrowa
2009-03-12 08:12:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
barteq - widzisz pomysł USTAWKI wpadł mi kiedy to wielcy krzykacze fotografii cyfrowej jak: corazon, blexen i inni - komentowali złosliwie zdjęcia analogowe. Niestety kiedy pomysł padł - jak widac panowie nic nie maja do zaoferowania. A szkoda.
Jak to sama nazwa mowi, USTAWKA ma się kojarzyć z rywalizacją dwóch grup, kibiców tych grup jak również fanów tych grup.
A tak prawdziwie to chyba TWA kontra TWA gdzie w trakcie ustawki każde TWA może nowych zyskac fanów.
Oczywiście w trakcie ustawki powastaje nowe TWA które jest na anty, przeciw ustawce i robi wiele innych złosliwych posunięć w tym kierunku jak np złosliwe wystawianie zdjęć o treści USTAFKA jak równiez pozostali którzy na to głosują - bo oczywiście każdego urzekło jak dziecko ma palca w nosie.
Ta grupę mógłbym smiało nazwać PISowcy - nie wiem czemu tak ale jakoś mi się skojarzyło.

W związku z tym że zaproponowałem 1 Ustawkę - to pozwolę sobie zaproponować proste zasady:

1. Każdą kolejną edycje ustawki ustalamy poprzez wybór tematu.

2. Nie robimy podziału na grupy

- bo uważam że każdy jest fotografem - gorszym, lepszym - bez znaczenia czym robi zdjęcia - i wcale fotografia analogowa o niczym nie przesądza - pozwole sobie zacytować pewny komentarz corazona pod moim zdjęciem : - budda + płatek + kiev = sukces - odpisze - gucio prawda.

- bo uważam że jeśli jest ktos dobry - podejmie rywalizacje w każdym temacie. A jeśli ktos Wam bruździ pod zdjęciem - możecie go grzecznie zaprosić na USTAWKĘ skoro jest taki mocny.

3. zdjęcia wystawiamy o jednej porze jako USTAWKA oraz jako ANONIMY.

4. zgodnie z obietnicą Administracji - zdjęcia z ustawki mają mieć swoja kategorię jak również ANONIMY znikają po 48 godzinach.

5. osoby biorące udział w ustawce nie komentują zdjęć innych uczestników - pozostajemy anonimowi do końca

6. o najlepszym zdjęciu decyduje ilość poleceń

- dużo osób krytykuje to ale ja uważam że każdy kto jest wstanie podjać wyzwanie i zrobić specjalnie coś na ustawkę zasługuje na wyróżnienie - a i tak sa to wiele lepsze zdjęcia niż ostatnie wystawione zdjęcia kolegów @blexen oraz @studiozz - bez urazy ale te zdjęcia zdecydowanie nie zasługiwały na VD.

7. najlepsi dostają nagrody od administracji.

8. USTAWKA jest organizowana co miesiąc.

To są moje propozycje i sugestie - nic nikomu nie narzucam ale uważam że trzeba to uprościć. Pozdrawiam serdecznie.
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2009-03-12 10:03:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
buddabar (08:12:53) - ~"Oczywiście w trakcie ustawki powstaje nowe TWA które jest na anty, przeciw ustawce i robi wiele innych złośliwych posunięć w tym kierunku ..."
Ta grupę mogłabym śmiało nazwać POpaprańcy - nie wiem czemu tak ale jakoś mi się skojarzyło. ;D ;D ;D
fotografia cyfrowa
KrisBe
fotografia cyfrowa
2009-03-12 10:17:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a mi nie wiem czemu ale zaczyna powoli ta wymiana zdań coraz bardziej odzwierciedlać oryginalną definicje słowa "Ustawka" ;D
fotografia cyfrowa
buddabar1
fotografia cyfrowa
2009-03-12 10:32:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
To juz wiem Mordecai jakiej jestes orientacji. Stąd ten złosliwy komentarz pod moim zdjecie "ale jaja" - MartaW szkoda że zniżasz sie do takiego poziomu moherowego. Masz u mnie ignora - tzn - ignoruje Cie za twój niski poziom komentarza.
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2009-03-12 11:20:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
buddabar (10:32:58) - be my guest :D :D :D
fotografia cyfrowa
vodek4791
fotografia cyfrowa
2009-03-12 16:29:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a jakies podsumowanie bedzie??
fotografia cyfrowa
UncleTom
fotografia cyfrowa
2009-03-12 16:59:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No, właśnie, może oficjalne wyniki?... Bardzo prosimy... ;-)
fotografia cyfrowa
mimosa
fotografia cyfrowa
2009-03-12 17:18:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
"Oczywiście w trakcie ustawki powastaje nowe TWA które jest na anty, przeciw ustawce i robi wiele innych złosliwych posunięć w tym kierunku jak np złosliwe wystawianie zdjęć o treści USTAFKA jak równiez pozostali którzy na to głosują - bo oczywiście każdego urzekło jak dziecko ma palca w nosie.
Ta grupę mógłbym smiało nazwać PISowcy - nie wiem czemu tak ale jakoś mi się skojarzyło"

wyszło szydełko z dużego worka-budda chciał być na pierwszej stronie a nie był i teraz tak trudno stanąć mu przed faktem dokonanym.

Martusia gratuluje zwycięstwa, ja nie brałem udziału w czymś co z nazwy przypomina pranie sztachetami zawodników z sąsiednich wsi. wy nawet nazwę potraficie sp...
fotografia cyfrowa
mimosa
fotografia cyfrowa
2009-03-12 17:21:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ustawka - patologiczne zjawisko społeczne polegające na z góry umówionej bijatyce dwóch grup ludzi, deklarujących przynależność do zwaśnionych grup kibicowskich identyfikujących się głównie z klubami piłkarskimi, żużlowymi a także innych dyscyplin sportowych. Bywa, że w walce biorą udział osobnicy zainteresowani wyłącznie przemocą. Zjawisko pojawiło się w Polsce w drugiej połowie lat dziewięćdziesiątych XX wieku, kiedy policja wspólnie z organizatorami meczów piłkarskich ograniczyła możliwość kontaktu kibiców przeciwnych drużyn na stadionie. Związane z tzw. chuliganami stadionowymi i animozjami pomiędzy fanklubami różnych drużyn sportowych - najczęściej piłkarskich. Ustawki są umawiane wg różnych kryteriów:

Liczby uczestników - np. 5 na 5, 20 na 20 czy po 40, bądź też wg podziału 'banda na bandę' (w tego typu ustawce może brać udział nieograniczona liczba chuliganów).
Narzędzi dozwolonych w trakcie walki - np. na kije, łomy, łańcuchy, noże, kastety.
Wieku uczestników - nieraz udział w ustawce uzależniony jest od wieku chętnych.
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2009-03-12 18:13:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
mimosa - w definicji masz rację. Mnie również nazwa oraz zasady nie odpowiadają, ale nie krytykuję, bo może za jakiś czas wyklaruje się z tego coś co będzie mi pasować i wtedy może nawet się przyłączę. W takiej sytuacji lepiej milcząco obserwować, niż bić pianę dla samego bicia. Rok temu proponowałem coś w tym stylu, ale bez efektu, a buddabar się zawziął i dopiął, więc chwała mu za to. Ja czekam na dalszy rozwój wypadków. Z pozdrowieniami.
fotografia cyfrowa
vodek4791
fotografia cyfrowa
2009-03-12 21:33:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
aha
fotografia cyfrowa
stare_wino
fotografia cyfrowa
2009-03-12 21:59:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
To gdzie są te wyniki ustawki,w końcu szarpnęłam się na dwa polecenia!
fotografia cyfrowa
buddabar1
fotografia cyfrowa
2009-03-13 01:20:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Svolken zaskoczony jestem twoja opinią. Dziekuje. Nie jest łatwo :(
fotografia cyfrowa
marekmarian
fotografia cyfrowa
2009-03-13 02:48:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
buddabar
2009-03-12 08:12:53
inicjujesz i popychasz tutaj ciekawe rzeczy, nie psuj tego prywatnymi wycieczkami do userów, to szkodzi samej idei, która mz jest ciekawa. Szkoda ją sprowadzac do animozji jej inicjatora
fotografia cyfrowa
mimosa
fotografia cyfrowa
2009-03-13 04:46:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no wiesz, teraz trudno przełknąć to, że ktoś z trzeciej niezapowiedzianej ekipy miał większą pałę.

proponuję nazwę ustawki zmienić na bardziej twórczą, np "ustamilcząduszaśpiewa" i nie ograniczać tego do współzawodnictwa cyfra-analog bo to nie jest już żaden wykładnik jakości gdy wszystko sprowadza się do 210 kb. no chyba że chcecie żebym wam zrobił to samo ujęcie Mamiyą na filmie a później cyfrowym backiem?niedługo będziecie mogli się zgłosić po porównania.

proponuję referendum w tej sprawie w temacie zmiany nazwy ustawki na inną. chodzi mi o to, że każdy średnio(w załączniku)inteligentny po zajrzeniu na portal gdzie na pierwszych stronach będzie grzmiało USTAWKA i do tego będzie to promowane przez administrację, to pomyśli - o tu jest dopiero bagno i zniknie. a chyba szanowni Kierujący tego nie chcą?Co powie na to Corporative Service gdy dowie się, że pracownicy działają na szkodę systemu?

no ale teraz budda się obrazi i wypnie się na cały świat.

fotografia cyfrowa
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | Strona 13 | 14
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa