fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Bezcieniowo, ale jak?
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
anton
fotografia cyfrowa
2007-01-16 14:18:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Witam

Mam mozliwosc fotografowania obraczek(pozniej rowniez innej bizuterii), mam namiot bezcieniowy oswietlam go 3-ma halogenami (niestety na lepsze oswietlenie narazie mnie niestac). Moze ktos doradzi mi jak najlepiej jest je ustawic zeby efekt bylby jak najlepszy, tak aby jak najmniej bylo cieni i zeby jak najlepiej obraczki byly oswietlone, a do tego jakie tlo najlepiej jest zastosowac i z czego?

Poki co musze na takim zestawie bazowac, a co wazniejsze chce z niego wyciagnac jak najwiecej sie da, od tego zalezy czy uda mi sie podlapac taka robtke a wtedy bede mogl pomyslec nad czyms lepszym.

Z gory dzieki za pomoc

Pozdrawiam Anton
fotografia cyfrowa
piotrrodzoch
fotografia cyfrowa
2007-01-16 14:34:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
tło zalezy na tle czego chcesz :P :) mozesz na czarnym tle wtedy masz mniej roboty ze cieniem. na bialtym i jasnych bedzie wiecej zabawy. masz wiele mozliwosci ustawienia majac 3 lampy, np tylko 2 od dolu i od gory.... a co do balansu bieli to rob definiowany zrobionym zdjeciem i ustaw w takiej samej odleglosci co obraczki od obiektywu 100% BIAłą kartke i ustaw WB.
fotografia cyfrowa
piotrrodzoch
fotografia cyfrowa
2007-01-16 14:35:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
do tego pamietaj ze przed kazda sesja, musisz bizuterie umyc przy uzyciu plytki SILVER STAR - kosmiczna technologia :D mozna ja dostac podobno w mango gdynia :D
fotografia cyfrowa
anton
fotografia cyfrowa
2007-01-16 14:44:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
O mycie i czyszczenie sie nie martwie bo to niemoja dzialka :D

Tlo raczej bedzie biale, lub blekitne, WB zdefiniowalem jak napisales.

Ja ustawilem lampy tak: 1 z gory centralnie i dwie po bokach troche z przodu.

Pisząc o cieniach mialem na mysli cienie występujace na oraczce i chcialbym zeby plama(cien) od wejscia do namiotu odbijajaca sie w obraczce byla jak najmniejwidoczna. Widzialem takie zdjecia na ktorych w ogole tego nie widac, tylo nie wiem jak sie to robi.
fotografia cyfrowa
tran
fotografia cyfrowa
2007-01-19 12:22:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
to już w PS-ie :)
fotografia cyfrowa
Kuma
fotografia cyfrowa
2007-01-19 12:27:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
przede wszystkim ustaw poprawnie balans bieli i nie stawiaj halogenów bardzo blisko namiotu bo raz ze stopisz namiot a dwa swiatło sie nie rozłozy rownomiernie.
Spróbuj postawić lampy ok 30-40 cm od namiotu, ustaw aparat na optymalne doświetlenie i przysłone min 5,6. Jesli wyjdzie Ci za jasne to nie kombinuj czasem tylko dalej przysłoną.
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa