fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Leniwi, automatyczni, małomówni....
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
piku
fotografia cyfrowa
2007-06-21 15:37:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Witajcie,

SPrawa się już pojawiała, ale problem zamiast się zmniejszać narasta. Chodzi mi o małokostruktywne komentarze... Ja wiem, że najprzyjemniej jest przelecieć w godzine 60 zdjęć wpisująć na zmianę gniot, słabe, gniot, słabe, czasem średnie.. ALE DO DIASKA nie o to chodzi!!! TO SĄ INFORMACJE zupełnie-nie-przydatne...

Konstruktywnie do sprawy podchodząc:

Pomysł 1: Jakiegoś obywatelskiego oporu (jak to brzmi :)) to znaczy piętnujemy słowem i nie-wchodzeniem na obrazki i dopiskami na portfolio delikwenta, któremu się nei chce napisać czegoś więcej. WIem ze to pomysł szalony,ale taką sobie burzę móżgu sprawiłem :)

Pomysł 2: Administrator miły tworzy funkcjonalność, która (moze być tylko dla wersji PREMIUM:) umożliwia np. nie-akceptowanie komenatrzy gdzie jest mniej np. niż 5 słów. WIem, zę wtedy ograniczam sobie ilość punbktów, ale grzeje mnie to... mój wybór.

NO i apel.... jak dla mnie to lepiej jak ktoś wstawi samą ocenę, i nic nei napisze, niż doda jakieś swoje ble-ble. Dziekuje tez tym (sa tacy), któzy wiele pomogli mi w fotografii zrozumiec (swoimi komentarzami, a jakże) . Dzieki Panie i Panowie :)

pozdr piku
fotografia cyfrowa
Rex_XIII
fotografia cyfrowa
2007-06-21 15:48:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja pisalem konstruktywnie pod slabszymi zdjeciami, aby autorzy pojeli jakies podstawy, ale po tym jak kilku z nich srogo sie na mnie oburzylo, zaczelo jechac personalnie i odwetowac - przestalem, niech sie sami ucza. Teraz pisze tylko pod tymi zdjeciami, ktore sa np dobre, albo moglyby byc dobre, ale u osob ktore znam na tyle, zeby wiedziec, ze moja opinia, tudziez spostrzezenie nie bedzie odebrane jako atak.
fotografia cyfrowa
CyBeRmAnTiS
fotografia cyfrowa
2007-06-21 15:56:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zgadzam sie za rexem
wczoraj chiałem komuś zasugerować niezbyt przychylną minę modela na zdjęciu i zostałem odebrany jako osoba która nie rozumie zdjęcia
bo widać taki lekko zidiociały wyraz jest korzystny według autora.
fotografia cyfrowa
Majster
fotografia cyfrowa
2007-06-21 16:08:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jest to sprawa z pewnością dosyć trudna do rozwiązania. Dla przykładu podam, że czasem pisząc kk niektórzy potrafią za nią czasem nawet podziękować, natomiast inni, bez względu na to jak dużo trafnych uwag się wypisze zamiast przyjąć krytykę, ew. polemizować to odwetuja itd itd...

Ja osobiście nowym userom staram się podawać powody, dla których stawiam -1, czy 0.
Pisanie słów słabe, gniot itp w niczym takiej osobie nie pomoże.
fotografia cyfrowa
UncleTom
fotografia cyfrowa
2007-06-21 16:10:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Piku, zgadzam się, że komentarze nie są najlepsze ;), ale Twoje propozycje uważam za mało realne, przynajmniej przy regulaminie, jaki teraz obowiązuje. Przede wszytkim nie ma obowiązku pisania komentarzy w ogóle, może być sama ocena, a komentarz, jeżeli się pojawia, nie musi być konstruktywny, więc sporo userów pisze tylko swoje przelotne wrażenie, typu 'słabe' czy 'podoba mi się'. Ja rozumiem Twoje intencje; sam piszę sporo pod zdjęciami, może nawet za dużo... ;) chyba dopiero ze dwa razy dałem samą ocenę, z pośpiechu. Sądzę jednak, że potrzeba napisania paru konstruktywnych słów nie możę zjawić się na 'trzy... cztery...', z obowiązku; jeżeli ktoś ma przy danym zdjęciu przypływ weny pisarskiej, to lepsze jest wykorzystanie opcji kk; jest mniejsza szansa, że przjdzie niezauważona, a jeszcze można ją wyróżnić plusikami...

Nawiasem mówiąc jest spora grupka userów, którzy piszą świetne kk; z przyjemnością je czytam, chociaż nie dotyczą moich zdjęć.

Natomiast jest inna rzecz; coś, czego w komentarzach absolutnie nie powinno być, to wymiana uwag towarzysko - rodzinnych; do tego są privy, maile i telefony komórkowe. Rzecz, niestety, bardzo częsta, ale nie do zahamowania, mz. To walka z wiatrakami... Na szczęście już mnie to nie rusza, szybko uciekam spod takich wątków, i tyle.
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2007-06-21 16:13:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
piku, nie ilość się liczy, tylko jakość
fotografia cyfrowa
MartaPlatek
fotografia cyfrowa
2007-06-21 16:41:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
hobbes cha cha cha :D....generalnie zgadzam sie z hobbesem, ja tam sie wole uczyc sama bez szkolki i ksiazki ;)
fotografia cyfrowa
mema
fotografia cyfrowa
2007-06-21 16:51:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja wnosze o skreslenie off topikowania pod zdjeciami z listy zarzutow.
uwielbiam off topiki i radosnie sie na nich udziela, jak tylko moge. ;-)
na swoja obrone mam to, ze zasadniczo pisze komentarze przynajmniej kilkuwyrazowe i staram sie powiedziec, co mi sie w danym zdjeciu podoba a co nie. czesto pisze tez kk (roznie to z nimi bywa)
:)
fotografia cyfrowa
piku
fotografia cyfrowa
2007-06-21 17:12:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Szanowni,
Oczywiscie zawsze beda tacy, którzy sfotogrfuja robaczka i licza od razu na same punkty i zero krytyki. To jednak nie mzoe usparwiedliwiac tych oceniajacych, którzy maja w nosie napisanie czegos rzeczowego. Stad moj pomysl aby user sam decydowal, czy "idzie" na punkty i dopuszcza wszytskich lacznie z osobnikami poslugujacymi sie tylko pieczatka "gniot" i czy tez ogranicza liczbe oceniajacych do tych, ktorze w 3-4 slowach (bo przeciez nie chodzi o elaboraty) napisza swoje konstruktywne sugestie.

Rex, Cyber... zapraszam pzrejedzcie się konstruktywnie po moich zdjeciach. Ja tego oczekuje.
Hobbes - ja rozumiem że te uśmieszki mają świadczyć o tym że żartujesz... :)) Sam nie wiem czy mam sie ustosunkowac do tego....

Ja tak rozumiem sens Obiektywnych i wszytskich narzedzi, ktore tu sa zastosowane - aby jak najbardziej konkretnie oceniac wzajemnie swoje zdjecia. Wydaje mi sie że zasada, która wynika ze zwyklej sympatii i otwartosci winna byc taka "masz uwagi, chcesz pomoc piszesz konkretnie... nie masz uwag - po prostu nie pisz. Bo co da że ktos mi pod fotka napisze że "gniot". Tylko negatywne emocje. Ja z tego niewiele wyniose, a oceniajace ewnetualnei jakąs chorą satysfakcję, ze dowalił. I ja na takie "satysfakcje" się nie zgadzam...

Jednym slowem - zamieszczajacy fotki musza miec swiadomosc, ze zostana ocenieni i nieraz zjachani. Jesli to ich oburza to trudno. Ale musza miec tez swiadomosc, ze ta ocena bedzie - znowu to slowo - konstruktywna. Natomaist oceniajacy powinni przyjac do wiadomosci, z e winni napisac cos wiecej, odrobine, 3-4 slowa.

Uwazam, ze takie kryteria sa jasne, czytelne i logiczne. Co innego jak je wprowadzic? Ale to ze nie do konca znamy sposob ich wdrozenia nie powinno powodowac, ze sprawe z gory pzrekreslamy.

dzieki za glosy w dyskusji
pozdrawiam piku
fotografia cyfrowa
TMS
fotografia cyfrowa
2007-06-21 17:23:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
oj znowu się na forum łzy leją...
jak dla mnie to wszystko zależy od "poziomu" osoby krytykowanej, jeśli ktoś coś tam potrafi i zależy mu na tym by swój warsztat rozwijać to nawet kilka słów z komentarza wystarczy, a pieniaczom i "miszczom" nawet obszerna krytyka w stylu "wylać i rozmaźgać" nie starczy, tacy wszędzie zobaczą złośliwość i przytyki.
Tak już jest że jedni tutaj przychodzą pogadać o fotkach a inni po zachwyty... jak ich brak to krew się leje :)
fotografia cyfrowa
naga
fotografia cyfrowa
2007-06-21 17:35:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
może włączyć możliwość zablokowania komentarzy? i tylko kk by została?

/co do szczerego feedbacku od widzów, komentarze/kk w internecie są jedyną znaną mi formą jej otrzymania dostępną powszechnie. nie da się owego dostać via jakiekolwiek książki. a jest ów feedback bezcenny. więc ja piku rozumiem w całości/
fotografia cyfrowa
MartaPlatek
fotografia cyfrowa
2007-06-21 17:38:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
... a ilość słabych zdjec będzie rosła tak jak zwykła kartka papieru złożona zaledwie 43 razy sięgnie z ziemi do księżyca ;D
kto zgadnie dlaczego ?;)
fotografia cyfrowa
tiktak
fotografia cyfrowa
2007-06-21 17:44:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
witam Panie i Panow,
a wiecie co ja wam powiem ...
zgadzam sie z tym wszystkim co zostalo tu napisane ale niektorzy z nas na OB dopiero zaczynaja tak jak ja i sa czetso traktowani jako laicy
pisza komentarz ze jest ladne i sie podoba i ze moze zmieniliby to i tamto co wedlug nich na zdjeciu nie pasuje i zaraz dostaja po dup... bo jakis mistrz fotografi ktory kieruje sie tylko juz dawno utrwalonymi zasadami ktore mozna wyczytac w podreczniku sie z tym nie zgadza
takie zachowanie czasami "odstrasza "mlodych""
a inna rzecz jaka zauwazylem to ze ci ktorzy maja juz jakies pojecie oceniaja czesto tylko zdjecia im rownych a poczatkujacych maja gdzies
...i tak wlasnie sie to rozwija, ci "lepsi" ida w gore, rozwijaja sie, a ci na starcie pozostaja na starcie bo ich zdjecia, jesli w ogole sa oceniane to mniej wiecej tak: ladne, moze byc, ewentualnie gniot i prawie nigdy nie ma przy nich zadnej konstruktywnej krytyki
niech mistrzowie oceniaja mistrzow wystawiajac im ocene i juz, a slabszym piszac komentarz lub krytyke wyjasniajac co jest na zdjeciu do przyjecia co mozna poprawic a co jest beznadziejne, zeby taki slabeusz jak ja mogl sie dalej rozwijac. jak bedziemy sobie pomagac to bedziemy sie rozwijac
mi generalnie nie zalezy na punktach, chetniej poczytalbym jakas krytyke, rade i wcale nie bede sie obrazal jesli mi ktos kulturalnie powie ze mije zdjecie jesz gniotem, bo kiedys, przyjmujac moja wersje, moze sie czegos naucze i te zdjecia beda lepsze.
dajcie nam szanse!
dzieki
pozdrawiam
fotografia cyfrowa
MartaPlatek
fotografia cyfrowa
2007-06-21 17:56:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa














































tiktak podaj liste tych mistrzów to wtedy sie zastanowimy co dalej ;)









fotografia cyfrowa
TMS
fotografia cyfrowa
2007-06-21 18:02:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
tiktak - jak dla mnie to takie portale nie są po to by się uczyć tylko doskonalić, a to już różnica!
kup sobie jedną książkę o zasadach fotografii gdzie będziesz miał co nieco o kadrowaniu, głębi ostrości, pomiarze światła itd. dowiesz się z niej więcej niż z zamieszczanych tutaj komentarzy. Potem wystarczy tylko robić fotki i mieć oczy szeroko otwarte...
wszyscy sie uczą a jakoś o konkrety nikt nie pyta, co najwyżej "litości jestem nowy"
Masz konkretne pytanie to zadaj w komentarzu do zdjęcia i ktoś na pewno odpowie ;)
fotografia cyfrowa
... . .. . .
fotografia cyfrowa
2007-06-21 18:11:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Płatek - co się tak rozpychasz z tym postem :P
fotografia cyfrowa
... . .. . .
fotografia cyfrowa
2007-06-21 18:15:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
3-4 słowa:

bardzo mi się podoba to zdjęcie
ach, wydaje się cudowne
boskie bo Ty jesteś boski :D
fajne to to jest
nie fajne wcale to
tx ziom for this foto
bardzo słaba ta focia ;)
to jest chyba gniot
gniot jakich mało tutaj
gniot lub kicz, nie znam się ale słabe pewnie :DDD

napisać więcej gotowców? można sobie będzie skopiować... :D ;)
fotografia cyfrowa
MartaPlatek
fotografia cyfrowa
2007-06-21 18:18:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no robie miejsce na nowa liste i widze ze specjalisci od list tez juz sie pojawili :D
fotografia cyfrowa
epos
fotografia cyfrowa
2007-06-21 18:25:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
kolejny wątek bez sensu...............pytam się: czy galeria powstała po to aby sie uczyć podstaw fotografowania? kupcie sobie odpowiednią literaturę, róbcie dużo fotek i sami wyciągajcie wnioski (porównujac dobre fotografie w tym portalu a jest co oglądać) a nie zwykły pierwszy czy drugi pstryk w swoim życiu, publikowany jest tutaj, potem jak zbierze negatywne komentarze nastepuje lament i wzajemne obrażanie, zastanówcie sie sami nad sobą co dajecie za wątki (nie dotyczy to tylko tego wątku) bo zamiasat poruszać ciekawe tematy no np. sztuki fotografowania to lamentujecie i płaczecie i pytam sie po co to wszystko?
mnóstwo userów już odeszło i nie dziwię się bo poziom jest coraz niższy....pozdrawiam i bez obrazy
fotografia cyfrowa
... . .. . .
fotografia cyfrowa
2007-06-21 18:28:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
epos - zaczynasz marudzić tym marudzeniem, że marudzą w każdym wątku... :D :P
daj się wygadać nam troszkę - zgorzkniałym i sflustrowanym ludziom... ;)

dla mnie część wątków to fajna zabawa... bawmy się! :D
fotografia cyfrowa
tiktak
fotografia cyfrowa
2007-06-21 18:40:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
epos nauke fotografii z nauka jezyka i wyszloby na to zemozna nauczyc sie jezyka obcego z ksiazek
a poza tym nawet ja juz wie sie to wszystko co nalezy z ksiazek to ona twoich zdjec nie oceni, to jak juz wspomnialem jak z jezykiem, bedziesz rozmawial na zajeciach z innymi uczniami to za przeproszeniem gowno sie nauczysz bo oni wiedza tyle co ty
nauka polega na tym ze trzeba sie uczyc od lepszych...
a jak chcesz podwyzszac poziom to pomagaj innym a powinno byc coraz lepiej
fotografia cyfrowa
... . .. . .
fotografia cyfrowa
2007-06-21 18:47:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
tiktak - a jak rozróżniasz najlepszych... :)
fotografia cyfrowa
Trurl
fotografia cyfrowa
2007-06-21 18:51:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Epos, zamiast marudzić zacznij jakiś wątek nt. sztuki fotografowania. Ciekawe jaki będzie w nim ruch (góra parę osób jak sądzę). Od czegoś (zamist ciągłych nawoływań do kasowania wątków) trzeba by przecież zacząć ;-)
fotografia cyfrowa
MartaPlatek
fotografia cyfrowa
2007-06-21 18:51:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
tiktak jezyka mozna sie nauczyc z ksiazek i to samemu bez zadnych nauczycieli ani szkolek, to samo dotyczy fotografii i kazdej innej dziedziny - trzeba przede wszystkim tego bardzo chciec chciec, ciezko pracowac i miec choc troche talentu
fotografia cyfrowa
... . .. . .
fotografia cyfrowa
2007-06-21 18:57:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
to dopiero teraz mówicie???
ciężko pracować... :(((
i jeszcze ten talent... :(((((

no a co z leniwymi beztalenciami? nie da się jakoś bezstresowo? :) ;)
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2 | 3
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa