fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
skala ocen
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
BlueDun
fotografia cyfrowa
2007-08-26 00:11:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
czy ktoś wczytał się w treści wpisane czym charakteryzuje się fota , jeżeli dostaje konkretną ocenę ?
ja poczytałem i dla mnie lepiej dostać 2 ! a najlepiej 3 !!! hehe
pod 2 jest lepszy komentarz ( dla autora ) niż pod 4 i 5 :)
a 3 to naprawdę wyróżnienie bez żadnego gdyby, czy ale !!!
hehe może tak ma być ???
fotografia cyfrowa
wowa
fotografia cyfrowa
2007-08-26 00:16:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Blue - masz rację. Uważam, że bardzo zasadne byłoby np. zamienienie 2 i 3. Ale przypomnę to, co napisałem już kiedyś:
Administratorzy zaproponowali skalę ocen, która nie jest na pewno precyzyjna, nie uwzględnia wszystkich elementów wpływających na przedstawienie jakości fotografii, ale pomaga określić czy i jak bardzo zdjęcie SIĘ PODOBA. Bo to jest istota komentowania fotografii. Wszyscy komentujemy i krytykujemy SUBIEKTYWNIE tylko te zdjęcia, które ZWRACAJĄ NASZĄ UWAGĘ. Większość po prostu omijamy, ale to wynika z indywidualnych preferencji, wrażliwości, wyczucia koloru, ruchu, poczucia humoru, a nawet chwilowego nastroju. Dlatego niektóre zdjęcia "odkrywamy" po kilku dniach, tygodniach, a nawet miesiącach. A ponieważ nie zawsze jesteśmy w stanie powiedzieć, co i dlaczego nam się podoba (lub nie), cyferki nam w tym pomagają. Wyrażają emocje i zwalniają z "obowiązku" ich uzasadniania. "Bo tak!" - jak mówi stary dowcip o gotowaniu zupy w siedmiu garnkach. ;o)
fotografia cyfrowa
CyBeRmAnTiS
fotografia cyfrowa
2007-08-26 00:35:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
skala ocen jest taka, że pozwala na dość sporą interpretacje i indywidualne podejśćie
ale czy to waźne?
to tylko punkty
fotografia cyfrowa
BlueDun
fotografia cyfrowa
2007-08-26 00:41:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
widzicie i tu pojawia sie problem :) z tą ocena własnie - sprawiedliwie by było jakby oceniający nie miał wgladu w dane o zdjęciu poza komentarzem autora , a juz przynajmniej o krytykach jakie były wczesniej , bo niektórych czytanie wczesniejszych ocen moim zdaniem demoralizuje :)
ja nie mówie ,ze cyferki sa złe , powinna byc jaks rywalizacja ale zdrowa !
zauważyłem ,że - mówie za siebie :) schlebiałobymi otrzymać słowny komentarz z pod 2 a juz super z pod 3 i tylko tyle :)
fotografia cyfrowa
vodek4791
fotografia cyfrowa
2007-08-26 01:08:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
mozna wlaczyc opcje
fotografia cyfrowa
Bicki
fotografia cyfrowa
2007-08-26 11:38:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
:D Zawsze rozbawia mnie ta obserwacja. Większość osób nie włącza blokady oceniania ( w tym ja ). Natomiast, b. często przy takich jak wyżej dyskusjach, ktoś w końcu pisze, że to mało istotne, że to tylko puste punkty i tak dalej...

Przypomina mi się tekst mojego kierownika, który na naszym 1 pracowniczym spotkaniu, zaczął do nas w ten sposób " Ja nie jestem despotą!"

Czy ktoś kto nie jest, musiałby o tym mówić ?

;D Pod rozważanie - obiektywni :))
fotografia cyfrowa
BlueDun
fotografia cyfrowa
2007-08-26 12:05:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@bicki mi chodziło tylko w tym watku o semantyczna wartość komentarzy przy ocenach :)
o nic wiecej , co do blokady oceniania , to ja staram sie nie wypowiadac przy takich zdjęciach bo po co ?
a co do punktów hehe jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kase ( czytaj punkty ) dla niektórych to pewno bardzo ważne , i ja to szanuję
pozdrawiam
fotografia cyfrowa
corazon
fotografia cyfrowa
2007-08-26 12:13:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
punkty smyrają podniebienie, a że się nimi chlasta bez umiaru to inna inszość...
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2007-08-26 12:18:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
bez punktów i komentarzy prawie nie przyrasta przestrzeń konta przeznaczona na publikowanie zdjeć...
fotografia cyfrowa
CyBeRmAnTiS
fotografia cyfrowa
2007-08-26 12:31:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
bicki przy blokadzie oceniania, duźo mniej osob wchodzi
niestey niechce się im albo coś

dlatego nie lubie uźywać owej blokady :)
fotografia cyfrowa
rrudy
fotografia cyfrowa
2007-08-26 12:37:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@BlueDun: dla mnie stale pod zdjęciami pojawia się info:

Oglądasz galerię w widoku standardowym z widocznymi wszystkimi danymi o zdjęciu, ocenach, komentarzach i autorze. Jeżeli chcesz ukryć te informacje, aby nie wpływały na Twoją ocenę zdjęcia zmień ustawienia w swoim profilu: Mój profil / Ukrywanie autorów
fotografia cyfrowa
... . .. . .
fotografia cyfrowa
2007-08-26 22:13:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
setny post, że opis ocen jest totalnie niedopracowany...
i tak będzie bez echa...
stawiam 1000$, 5:1

;)
fotografia cyfrowa
corazon
fotografia cyfrowa
2007-08-26 22:15:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
VanKert: na urlopie jakimś byłeś ?
fotografia cyfrowa
... . .. . .
fotografia cyfrowa
2007-08-26 22:25:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ano... :)
cieplej było...
i jakoś tam milej niż w Polsce... :/

może dlatego, że inni w większości dokoła też w celach rekreacyjnych... ;)

bo tu na OB to znowu będziemy walczyć... o cokolwiek... ;)))
fotografia cyfrowa
BlueDun
fotografia cyfrowa
2007-08-26 22:38:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@martaw , że co ? , przyrasta powierzchni na koncie od tych punkcików ?
ja chyba ignorant jestem bo nie czytałem informacji od adminów ( a ktoś czyta ? :) )
to juz jasne jest dla mnie te przykładne punktowanie makrofociarzy :) hehe dobrze zintegrowane towarzystwo :)
taka samopomoc motylarska hihi , to pewno jest dzieciarska , portreciarska , sklejaczy fotowych, a potem podkategorie dla dzieci , dorosłych , albo modraszki i inne , i bluedun ni przyszył ni przyłatał :)
to co tu sie czepiać ? 5 dawać i nie bić piany , aby polska rosła w siłę i wszystkim żyło sie bogato !!! haha :)
pozdrawiam
fotografia cyfrowa
corazon
fotografia cyfrowa
2007-08-26 22:43:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
to nie jest tak, od dawna bajty przyznawane są za komentarz, nie za gołą ocenę, możesz wstawić ;-) i przybędzie Ci 2 kb, ale jak wstawisz gołą ocenę, to przybędzie Ci jeno satysfakcji...
fotografia cyfrowa
BlueDun
fotografia cyfrowa
2007-11-02 23:36:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ale ja oceniam bardzo solidnie , zgodnie ze swoim sumieniem , i logiczną treścią przy ocenach nie ich cyfrowym zapisem :)
fotografia cyfrowa
... . .. . .
fotografia cyfrowa
2007-11-03 01:08:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a ja... a ja idę spać...

dobranoc ;)
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa