fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
przepalone niebo pytanie
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
anka332
fotografia cyfrowa
2007-09-08 20:59:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
mam pytanie poniewaz dopiero zacyznam zabawe z fotografia chiclam sie zapytac straszych kolegow i koelzanki co to znacyz przepalone niebo na zdjeciach kolroych wydaje mi sie ze oznacza to poporstu blade niebo a na czarnobialych? z gory dziekuje za odpowiedz
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2007-09-08 21:09:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
przepalone (cokolwiek) to coś jasnego, co ma zdecydowanie mniej szczegółow, niż daje się zauwazyć w naturze albo niż chcielibyśmy widzieć
a niebo blade, np. zasnute na gładko chmurami typu stratus (wysokie, warstwowe) to przekleństwo pejzażysty

fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-09-08 21:10:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
W fotografii analogowej przepalenia powstają, gdy światło odbije się od tylnej ścianki aparatu i ponownie naświetli film. Łatwo to rozpoznać, bo po odbiciu jest bardziej rozproszone i przez to tworzy nieostrość w miejscu przepalenia. Bardzo ładnie widać ten efekt na tym zdjęciu:

http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-58164.php

Widać w lewym górnym rogu, że światło "wyszło" poza krawędź negatywu (czarna ramka).
fotografia cyfrowa
jacko
fotografia cyfrowa
2007-09-08 21:11:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
przepalone niebo to takie ktore jara 40 dzienie :-)
przeswietlone , na zdjeciu zbyt jasne.
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-09-08 21:11:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
MartaW, ja na swoje potrzeby rozróżniam prześwietlenie (gdy jest źle ustawiona ekspozycja) i przepalenie o którym napisałem wyżej.
fotografia cyfrowa
anka332
fotografia cyfrowa
2007-09-08 21:19:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dziekuje bardzo :)
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2007-09-08 21:20:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja natomiast rozumiem to tak (niezaleznie od mechanizmu powstania i technologii):
prześwietlone - za jasne, ale bez znacznej utraty szczegółów - da się skorygować w postprocessingu (chociaż szkody jakieś moze i będą)
przepalone - utraciło informację - co najwyżej mozna wkleić fakturkę (albo chmurki)
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-09-08 21:34:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Marto... taką definicję dla cyfry stosuję ;) bo tam odbicie od tylnej ścianki aparatu raczej nie jest możliwe ;) ale najważniejsza jest tutaj utrata szczegółów.
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa