fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Jest szansa na.....................
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
fotografix
fotografia cyfrowa
2006-05-13 12:35:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Opublikowałem zdjęcie z dziedziny fotografii użytkowej ( do przewodnika ) bez żadnej korekty, tylko w takiej formie jak sobie życzył wydawca [ http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-24361.php ], chcąc usłyszeć opinie innych na temat tej dziedziny fotografii, a przeczytałem awanturę kilku osób najwyraźniej się nie lubiących. Co jest dziwne żadna z tych osób nie rozpoznała w tym zdjęciu że ta fotografia to użytek do publikacji, no może poza jednym który w krytyce napisał że to zdjęcie pocztówkowe, ale zaraz dodaje że zdjęcie nie oddaje rysu autora ( a które zdjęcie pocztówkowe oddaje rys autora ). Czy osoba która tak jak ja zajmuje się fotografią użytkową ma szanse na rzetelną ocenę zdjęcia, czy lepiej dać sobie spokój z publikowaniem ( moje zdjęcia zawsze będą trochę inne bo są przeznaczone do konkretnych celów, a może zacząć robić zdjęcia makro robaczków ). Jakie jest wasze zdanie na ten temat.
fotografia cyfrowa
hofman1989
fotografia cyfrowa
2006-05-13 12:37:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
rob jak chcesz ;)
fotografia cyfrowa
motyw
fotografia cyfrowa
2006-05-13 12:39:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wiesz jednego usera co się sprzeczał już niema i chyba pod innymi zdjęciami też już nie będzie kłutni, sam osobiście nie umiem się wypowiedzieć na temat tego typu zdjęć i może dla tego mnie tam nie ma. Napewno są osoby którym sie tego typu zdjęcia będą podobać. Kontunuj dalej
fotografia cyfrowa
.. ... .....
fotografia cyfrowa
2006-05-13 12:43:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
rób swoje. może zamiast sprzeczek o aparatach wyciągniesz jeszcze coś, co pomoże ci robić 'swoje' lepiej (jeśli oczywiście tego tu szukasz)
pozdr.
fotografia cyfrowa
fotografix
fotografia cyfrowa
2006-05-13 12:47:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Właśnie tego tu szukałem ale znalazłem np. komentarz do zdjęcia typu "kiepsko wyszło", tylko autor kom. zapomniał napisać co kiepsko wyszło, może gotował akurat obiad i przypalił kotlety.........
fotografia cyfrowa
motyw
fotografia cyfrowa
2006-05-13 12:49:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Albo być może nie zrozumiał przekazu zdjęcia i go poprostu nie zrozumiał. Ale tak jest czasami.
fotografia cyfrowa
.. ... .....
fotografia cyfrowa
2006-05-13 12:50:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jest pewna ilość osób która ci napisze, że zdjęcie jest be, i nic ci nie wytłumaczy więcej. ale są osoby które coś konkretnego ci powiedzą. czasem między wierszami;-)
fotografia cyfrowa
teodork
fotografia cyfrowa
2006-05-13 13:53:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Hmm, napisalem tam swoja opinie i zgadzam sie z nia. Niestety chyba nikt z osob wydajacych opinie nie mial pojecia ze to zdjecie uzytkowe (jak ja wystawialem komentarz to nigdzie nie bylo o tym mowy), wiec bym sie na ten argument nie powolywal.
Co do uzytkowego wykorzystania- to nie oszukujmy sie- wydawcy i gazety czesto biora zdjecia niezbyt odkrywcze i takie, ktore zostalyby zmieszane z blotem przez krytyke. Sam raczej rzadko pokazuje w sieci swoje zdjecia, ktore byly publikowane w prasie, bo wiem ze te wybrane przez fotoedytora to zazwyczaj te gorsze, ale z duza iloscia twarzy.

Co do komentarzy- rzeczywiscie czasami wkurzajace sa takie lakoniczne komentarze, ale lepsze one niz nic. Podobnie z komentarzami typu "dobre" i ocena np. +2- pewnie tworca wolalby wiedziec co jest dobre na zdjeciu, a jaki element nie uzmowliwil dostania np +3 czy +4. Pomijam te zdjecia z gornej polki, ktore sa tak dobre, ze komentarza nie wymagaja.
fotografia cyfrowa
fotografix
fotografia cyfrowa
2006-05-13 14:28:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
"teodork" - Ty jako jedyny dobrze zinterpretowałeś to zdjęcie i dlatego powołałem się na twoją krytykę, chodzi tylko o to że próbuję się zorjentować dla kogo przeznaczony jest ten portal, czy tylko dla grupy ludzi znających się i robiących określony rodzaj zdjęć, czy dla wszystkich którzy zajmują się fotografią. O przeznaczeniu zdjęcia nie pisałem ( może to był błąd i powinienem zaznaczyćjakie było przeznaczenie zdjęcia ) licząc na znajomość różnych dziedzin fotografii przez oceniających i ocenę podobną do Twojej - typu na pocztówkę się nadaje ale bez głębszej treści, a pod zdjęciem mam nieciekawą sprzeczkę o tym czy Nikon sam zrobi zdjęcie czy nie. Mnie osobiście bardziej od cyferki ( oceny - ona też jest ważna ze względu na ilość miejsca na zdjęcia ) interesuję komentarz jak osoba która patrzy na zdjęcie je odbiera. Jeżeli zdecyduje się jeszcze publikować cokolwiek chyba zacznę pisać o przeznaczeniu fotki, zobaczymy jak wtedy będzie.
fotografia cyfrowa
Chrup
fotografia cyfrowa
2006-05-13 14:29:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Hehe, z dyskusji pod zdjęciem dowiedziałem się, że Nikony same robią świetne zdjęcia - mam 3 Nikony :)))
A poważnie - nie przejmuj się komentami. A jeżeli chcesz, by komentującu odpowiedzieli na Twoje pytania to je zadaj - w Twoim komentarzu do zdjęcia. Tam również możesz napisać, czemu zdjęcie ma służyć itd. - to może ukierunkować trochę krytyków...

Jeszcze taki trochę OT - często używa się tu określenia 'pocztówka' - nie do końca rozumiem myśl komentującego, chyba użycie słowa 'pocztówka' ma lekko pejoratywne przesłanie - a ja tymczasem lubię pocztówki i wiem, że wcale niełatwo jest dobrą pocztówkę zrobić. Zresztą większość bardzo wysoko ocenianych pejzaży (żeby nie było wątpliwości - większość całkowicie zasłużenie) to właśnie po prostu świetne pocztówki... A za moich studenckich czasów 'pocztówką' nazywano po prostu format 10x15...
fotografia cyfrowa
teodork
fotografia cyfrowa
2006-05-13 14:48:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Mysle, ze tekst o Nikonach mozna uznac za ironiczny i bez sensu traktowac go serio.

A co do grupy ludzi, ktora tu siedzi, to mam nadzieje, ze nie ogranicza sie ona do fanow makro, przyrodnicznych czy portretow. Mam nadzieje, ze serwis nie pojdzie w slady wielu innych, gdzie pojawiaja sie zdjecia typu "moj pierwszy strzal z komorki", "wiem, ze kupa, ale co o niej sadzicie", "tak se pstryknalem zdechla muche, ale moze sie okaze, ze jestem samorodnym talentem, a te zdjecia to Sztuka". Niestety na wielu serwisach (tutaj zreszta tez w pewnym stopniu) pojawiaja sie osob, ktore nie dosc, ze pozbawione sa samokrytycyzmu, to jeszcze nauczone sa przez zycie/rodzicow/szkole, ze wszystko co robia jest cacy (bo lepiej dopingowac corke/ucznia do robienia kiepskich i zenujacych jakosciowo zdjec, niz zeby zaczal cpac). Takie osoby najlepiej zniechecac szczera krytyka. I albo sie obraza i sobie pojda nie zasmiecajac serwisu, albo wezma rady do serca i beda wrzucac juz wartosciowe obrazki.

Na Twoim miejscu nie wrzucalbym zdjec pod zamowienie, chyba ze sa rzeczywiscie dobre (co czasami sie zdarza, gy uda sie polaczyc wymagania nabywcy z inwencja wlasna, ale to ciezkie zadanie) i w jakis sposob oryginalne. Nie beda dobrze ocenione, a po co sie denerwowac. Lepiej brac kase od zleceniodawcy i preznaczyc ja na sprzet, aby robic zdjecia pod "siebie".
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-05-13 14:53:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wszyscy wiedzą, ze Olympusy robią lepsze zdjęcia niż Nikony, a mężczyźni lepsze niż kobiety :)))))
-M
fotografia cyfrowa
krim
fotografia cyfrowa
2006-05-13 15:00:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@fotografix

obiektywnie patrząc, zastanawiam sie gdzie tam była ostrość, gdzie kolory? nawet kadr do końca nie był poprawny

wystawiając oczekujesz oklasków ochów i achów?

masz dokładnie napisane co jest nie tak (jako architektura do skorygowania dodatkowo geometria - dystorsje i perspektywa - bo to jest podstawa w fotografii architektury)

sam dobrze wiem jakie zdjęcia trafiają do gazety, bo nie raz byłem przy selekcji

zdjęcie jak na gazetę jest ok, ale jako architektura to przepraszam bardzo
fotografia cyfrowa
krim
fotografia cyfrowa
2006-05-13 15:02:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja jeszcze dodam co napisałem i co jest oczywiste dla każdego kto fotografia się zajmuje

a szczególnie użytkownika d70:


"wiadomo ze aparat sam zdjec nie robi, trzeba ustawić takie rzeczy jak

ISO, WB, ekspozycja, ostrość co jest b.ważne (pośrednio - pomiar swiatla, przeslona, ogniskowa czas naświetlania itp. itd)

ale to pomijam, bo to oczywiste"
fotografia cyfrowa
fotografix
fotografia cyfrowa
2006-05-13 16:37:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@ krim - ja nie oczekuję ani ochów ani achów, za długo pracuję w tym zawodzie ( w fotografii szkolnej robie blisko 20 lat ) żeby się obrażać i wcale się nie obrażam. Zastanawiam się tylko z jakiego powodu jesteśmy na tym portalu. Ja miałem przede wszystkim nadzieję na dobrą zabawę i polemiki na temat fotografii, a mam wrażenie że odbywa się tu walka o życie. Czy w komentarzach nie może być trochę więcej luzu i zastanowienia. Przytoczyłeś przykład swojego łabędzia, obejrzałem go i ja bym spokojnie wystawił ocenę pozytywną ( jeszcze nie mogę bo nie mam punktów ), nie interesuje mnie ani nieciekawe tło ani trochę brak głębi, zdjęcie jest fajne ( dla mnie ) i koniec. Natomiast Ty bardzo ostro reagujesz tam na jakąkolwiek krytykę, fotografia jest jednym z najpiękniejszych zawodów ( nawet tak monotonne zajęcie jak fotografowanie w szkołach ma swoje plusy i zalety ) jakie można wykonywać więc może wrzućmy na luz i cieszmy się z tego co robimy.
fotografia cyfrowa
asiencja
fotografia cyfrowa
2006-05-13 16:51:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@fotografix- witaj, ja od siebie dodam , ze należałoby brać nieco udziału w życiu portalu...masz pretensje dotyczące komentarzy pod Twoimi pracami, z tego co sie zorientowałam otrzymałes 58 komentów do 3 fotek...a sam wystawiłeś 3 komentarze z tego 2 pod własnymi fotkami :)) wiec wszystko mówi samo za siebie, po prostu więcej sie udzielaj :)) zamiast pisać posty na forum pokomentuj trochę fotek :)) pozdrawiam
fotografia cyfrowa
fotografix
fotografia cyfrowa
2006-05-13 17:01:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
W portalu jestem od kilku dni, ocen jeszcze nie mogę wystawiać bo nie mam punktów a moje komentarze będą się pojawiać tylko i wyłącznie pod tymi zdjęciami gdzie będę miał coś konstruktywnego do powiedzenia, na pewno nikt z was nie otrzyma ode mnie kom. typu "kiepsko wyszło" bo to nie jest ocena tylko puste słowa. Ja się nie obrażam, nie wiem czemu tak myślicie ( nikomu nie napisałem że jestem obrażony bo nie jestem i na pewno nie będę ) staram się tylko zrozumieć jakie kryteria kierują tymi co oceniają pracę.
fotografia cyfrowa
asiencja
fotografia cyfrowa
2006-05-13 17:07:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
wiesz, nie każdy tutaj jest zawodowym fotografem...to portal dla amatorów bardziej lub mniej zaawansowanych, wszyscy się tutaj uczymy :)) ja choćbym bardzo chciała to nie jestem w stanie wystawić komentarza co do strony technicznej fotek, bo po prostu sie na tym nie znam do końca, więc mogę jedynie napisać czy zdjęcie mi sie podoba czy nie, oraz jakie na mnie wrazenie wywarło... tym właśnie się kieruję oceniając fotki...pzdr :)
fotografia cyfrowa
Kuma
fotografia cyfrowa
2006-05-13 17:12:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Asiencja... cóż za skromnosc :D
A te 3457 pkt to skąd ?? :))
chyba ze masz taki aparat co sam robi i od razu obrabia :P

@fotografix... ja osobiscie calkowicie zgadzam sie z Asiencją... udzielaj sie... pisz co myslisz.. nawet jeździj po plecach... Mnie osobicie konstruktywna krytyka bardziej mobilizuje do pracy...
czego efekty chyba są zauważalne...
Poza tym musisz wziąć pod uwage... ze zawsze będzie tyle zdan ile jest osob...

Pozdrawiam
fotografia cyfrowa
krim
fotografia cyfrowa
2006-05-13 17:15:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja powiem jedno, moja ostatnia praca idzie na wystawę, dostała 2 wyróżnienia, ale nie będę robił z tego afery jak inni ją oceniają

chociaż serce mi się kraja jak ludzie wystawiaja 2, z drugiej strony nie każdemu to zdjęcie musi się podobać

to jak kto je ocenia i komentuje świadczy o osobie i rozeznaniu w fotografii

Druga rzecz to to, że ludzie nie patrzą na tytuł, tylko na samo zdjęcie, na opis też bardzo rzadko co mnie razi.

dobra koniec tego płaczu i lamentowania, proponuję żeby skończyć ten temat

EOT

ja trochę wyluzuję fotografix i będę czekał aż coś dobrego zamieścisz, bo potencjał masz

wielkie pozdroo i respect!
fotografia cyfrowa
asiencja
fotografia cyfrowa
2006-05-13 17:37:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Kumaaaaa- hehe, te punkty to oczywiście po znajomosci ...no i dzięki Tobie też - Ty wiesz ;)) pzdr
fotografia cyfrowa
fotografix
fotografia cyfrowa
2006-05-13 19:03:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Po ostanich wypowiedziach myśl o niepublikowaniu tutaj zdjęć zostaje porzucona, dajcie mi tylko ze dwa tygodnie bo mam dużo roboty przy zdjęciach w szkołach, robota niezbyt twórcza ale zarobić na niej można całkiem nieźle. Asiencja jeżeli Ty nie znasz się na technice fotografowania to masz wyjątkową intuicję, tylko pozazdrościć. Krim to że niektórzy słabo oceniają to ostatnie zdjęcie to się nie dziw może nie są w stanie rozpoznać że to okno z rozbitą szybą, a swoją drogą trzeba mieć oko żeby takie okno wypatrzeć i ciekawie sfotografować. Dobra to kończymy.
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-05-13 20:01:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Krim: Ciekawe jakie by były oceny, gdybym wystawił pracę, która została najbardziej doceniona jeżeli chodzi o konkursy :)
-M
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-05-13 20:03:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Konkursy to jury
Jury to ludzie
Ludzie to gusta
Reszte znacie
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-05-13 20:40:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
:))))
-M
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa