fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Portret
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
magdasz
fotografia cyfrowa
2006-01-29 17:21:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dajcie mi kilka porad jak wykonac prawidlowo portret. Bo jak probowalam to mi nigdy, ale to nigdy nie wyszlo :( I jak ustawic aparat zeby uzyskac maksymalna ostrosc na twarzy, czy gdzie tam, a reszte rozmyta i takie tam. Poprostu ustawienia aparatu jak krowce na granicy wytlumaczcie. Żebym wiedziala co i jak. Od czego zaczac etc.
fotografia cyfrowa
.. ... .....
fotografia cyfrowa
2006-01-29 21:35:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A czym zdjęcia robisz?
fotografia cyfrowa
.. ... .....
fotografia cyfrowa
2006-01-29 21:45:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
I jakiego rodzaju efekt chcesz uzyskać?
Jeśli chodzi o ostrość - przyjęło się ją ustawiać tak, by oczy fotografowanej osoby były "jak żylety" ale często, to kwestia pomysłu i zamiarów autora. Operowanie głębią ostrości przy portrecie, to sprawa dobrania ogniskowej, przysłony i odległości od modela. Mała głębia ostrości, obejmująca niewielki wycinek zdjęcia to kombinacja szeroko otwartej przysłony (ja czasem robię przy f/1,8), długiej ogniskowej (zalecane obiektywy portretowe to takie o ogniskowej dłuższej niż standard, zakresy 70 - 135mm, warto tu pokombinować z zoomem, zanim się zorientujesz co ci najbardzi pasuje)
fotografia cyfrowa
magdasz
fotografia cyfrowa
2006-01-30 16:03:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Aktualnie canon A610. Najlepiej maxymalna ostrosc na twarzy i niewidoczne tło, chociaz lekka miękkosc tez czasami sie przydaje. Poprostu mam aparat od niedawna i o ustawianiu czegokolwiek nie mam zielonego pojęcia. Narazie uzywalam trybow fotografowania, ale niestety tryb portret mnie nie satysfakcjonuje
fotografia cyfrowa
.. ... .....
fotografia cyfrowa
2006-01-30 17:00:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Warto poszperac w instrukcji obsługi. Radzę pobawić się z trybem manualnym i dobierać parametry tak, by była poprawna ekspozycja - proponuję - spróbować ustawić zoom na okolice 100-140mm, starać się mieć blisko modela a tło dość daleko. I przysłona w okolicach f/3,5-4 chyba dobrze zagra.
fotografia cyfrowa
matejko
fotografia cyfrowa
2006-01-31 11:47:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
najepiej to miec aparat z manualnym fokusem ... chociaz i tak ja sie na mojego MF wkurwiam ( mam minolte a2 ) .a o AF to juz nie wspomne ; D. ale jak juz jest temat o ustawieniach to hm jak robicie zdjecia "sportowe", bo mi jakos nie wychodzą, zawsze rozmazane : / lub za jasne lub zbyt ciemne , zalorzmy mecz ok 20 przy naswietleniu jupiterami odleglosc od obiektu(np pilkarza) 40metrów , max zoom aparatem 7 , pozdrowka
fotografia cyfrowa
.. ... .....
fotografia cyfrowa
2006-01-31 16:57:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
manualne ustawianie ostrości w kompaktowym aparacie cyfrowym jest zazwyczaj okropnie niewygodne. w lustrzance - ok. co do rozmazanych sportowych - jedna rada - krótkie czasy naświetlania + ciężki aparat. mniej się będzie w rękach telepał :)
fotografia cyfrowa
matejko
fotografia cyfrowa
2006-01-31 20:11:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
najlepiej zenit ; D
fotografia cyfrowa
broken
fotografia cyfrowa
2006-02-03 14:46:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
przydaloby sie znac podstawy funkcjonowania aparatu (chociazby wplyw przyslony na GO) bo bez tego to nie bardzo jest sens tlumaczyc, ze "ustaw sobie tak... to bedziesz miec buzie ostra a reszte rozmyta"
fotografia cyfrowa
kIEP25
fotografia cyfrowa
2006-02-03 23:04:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
chetnie uslysze cos o wplywie przeslony na GO bo ostatnio to stram sie wybadac ale podejrzewam ze moja cyfrowka (s 5500) moze okazac sie za slaba do tego;(:)
fotografia cyfrowa
broken
fotografia cyfrowa
2006-02-04 10:30:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
akurat do wylapania zasad dzialania mechaniki aparatu i jej wplywu na obraz ,to najlepiej miec cos z wzglednie obszerna strefa rejestrujaca obraz... chodzilo mi tu o wspolzaleznosc cyfry przyslony i glebii ostrosci... im cyfra ta nizsza (czyli listki mniej domkniete) tym mniejsza jest glebia ostrosci... (przyklad... dla klatki filmu 35 mm... na szkle 50mm z odleglosci 1m mamy przy f1.8 pole ostrosci = 4cm).. i odwrotnie, no ale wlasnie na cyfrze to widac troche slabiej (jeszcze na lustrze cyfrowym o tyle o ile... moze byc) ale na kompaktach to tak dobitnie tego nie widac
fotografia cyfrowa
TomiU
fotografia cyfrowa
2006-02-08 12:41:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie jestem "członkiem" ;) cyberfoto, ale ostatnio się natknąłem i uważam, że całkiem nieźle napisane:

http://www.cyberfoto.pl/viewtopic.php?t=9938

http://www.cyberfoto.pl/viewtopic.php?t=21410

Pozdrawiam!
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa