fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Słabe prace..
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
TomS
fotografia cyfrowa
2006-08-12 23:18:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Przez ostatnie kilkanaście dni zauważyłem ze pojawiło się bardzo dużo nowych użytkowników na OB. no i związku z tym wrzycanych jest masa słabych prac, prawie 30-40% zdjęc nadaje się do wyrzucenia. Myśle że Admin ob. to zauważył.... nie chciał bym i wy tez napewno żeby ta galeria była na niskim poziomie. Powiem jedno kiedys było lepiej, mz trzeba wprowadzić ostrzejsze zasady ! chcemy w końcu żeby ten portal był w miare na wysokim poziomie. Pozdrawiam
fotografia cyfrowa
bartpat
fotografia cyfrowa
2006-08-13 00:53:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jak ktoś niedawno zauważył (nie pamiętam kto) - moderatorzy najwyraźniej są na urlopie :)
fotografia cyfrowa
Palfot
fotografia cyfrowa
2006-08-13 00:53:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja jestem jednym z nowych użytkowników i patrząc na oceny, które uzyskuję, pewnie nigdy nie umieściłbym tutaj żadnego zdjęcia, gdyby kryteria zostały zaostrzone. Nie oznacza to oczywiście dla mnie końca świata :-)
Jednak, przeglądając zdjęcia i czytając komentarze "obiektywnych" nie trudno oprzeć się wrażeniu, że większość ocen bazuje na doświadczeniu i wiedzy bardzo subiektywnej i często emocjonalnej, czy to do autora czy też do jego zdjęcia. Fotografia to dzieło sztuki, które powinno właśnie w taki sposób być oceniane. Nie wiem, jakie kryteria chciałbyś stosować, ale obawiam się, że byłoby to mniej sprawiedliwe niż jest obecnie, kiedy to wszyscy użytkownicy mają wpływ na to co oglądają lub omijają z daleka. Zamykanie się w wąskim gronie, nie jest dobrym rozwiązaniem, natomiast być może warto o wiele mocniej akcentować wybitne zdjęcia, chociaż uważam, że portal obiektywni.pl pod tym względem jest bardzo dobrze zorganizowany. Pozdrawiam
fotografia cyfrowa
bartpat
fotografia cyfrowa
2006-08-13 01:18:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Palfot, spokojnie, moderacja tu polega tylko na tym, że wymoderowane zdjęcie dostępne jest tylko w portfolio, a nie jest widoczne w galerii - nie ogranicza to zatem możliwości publikacji, choć niewątpliwie drastycznie ogranicza oglądalność takiego zdjęcia. Owszem, zgodzę się, że niektórych prac nie należy moderować zbyt szybko (moderatorzy też ludzie i zdarza się, że po prostu nie zrozumieją zamysłu twórczego autora), niemniej jest też wiele prac, których wymoderowanie mówi autorowi "zastanów się, czy to zdjęcie faktycznie jest na tyle dobre, aby je publikować?" :) Polecam lekturę kącika (http://www.obiektywni.pl/forum/watek-987.php) :)

A co do obiektywności - zgadzam się w pełni! :) Czasem piszę "moim zdaniem..." - to już wskazuje na subiektywizm... Poza tym raz oceniam stronę techniczną, innym razem wrażenia artystyczne a jeszcze innym razem - poświęcenie/zaangażowanie autora w zrobienie zdjęcia... ale są też sytuacje, gdy staram się zobiektywizować moje patrzenie - to głównie w sytuacji słabych zdjęć osób, które np. znam osobiście - zazwyczaj to "zobiektywizowanie" patrzenia kończy się zaniżeniem oceny itd. itd. możnaby o tym długo i też było to dyskutowane w wielu wątkach tego forum
fotografia cyfrowa
bartpat
fotografia cyfrowa
2006-08-13 01:26:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Co do wypowiedzi TomS, to jeszcze jedno: kwestia poziomu a kwestia ilości nowych użytkowników to 2 różne rzeczy. Na pewno część nowych osób to początkujący, ale nie krzywdźmy ich tylko dlatego, że są "nowi"... "starzy" też wystawiają czasem jakieś gniotki, choć nieraz uchodzi im to na sucho z racji TWA ;) Ponownie przytoczę więc tu kwestię tego, o czym już gdzieś pisałem - po co pokazywać ilość punktów obok nicka? To nieraz powoduje odgórne szufladkowanie użytkowników "dużo punktów - dobry, mało - słaby", a można znaleźć wiele przykładów tego, że to nieprawda, bo są przecież osoby, które są bardzo doświadczone, a publikują tu np. swoje pierwsze zdjęcia, więc punktów mają niewiele... i nie mówię tu o znanych postaciach z innych portalów, bo równie dobrze mogą to być osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z publikacjami w Internecie
fotografia cyfrowa
czarna_mamba
fotografia cyfrowa
2006-08-13 08:47:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Po prostu własnym świńskim oczkom nie wierzę! Piszecie o zbyt pobłażliwej (urlopoującej się...) moderacji! No proszę...
fotografia cyfrowa
loki_p
fotografia cyfrowa
2006-08-13 09:33:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Proponuje zmniejszyc limit publikacji. Im czesciej mozna publikowac tym nizszy jest poziom kazdej galerii. Wydaje mi sie ze 3 zdjecia na 7 dni dla kazdego to zbyt wiele. Myle ze dwa na tydzien bylo ok.
fotografia cyfrowa
TomS
fotografia cyfrowa
2006-08-13 09:55:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Popieram :)
fotografia cyfrowa
TomS
fotografia cyfrowa
2006-08-13 09:56:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
loki_P
fotografia cyfrowa
Robertus
fotografia cyfrowa
2006-08-13 10:06:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jest jeszcze taka sprawa ktora mnie czasem irytuje..... mamy teraz dowolnosc godziny i dnia wrzutki .... niby fajnie ale .... czesto zdarza sie ze ktos wykorzystuje swoj limit wrzucajac 3 zdjecia na raz i tym samym inni leca szybko w dól.
Mam wiec propozycje ...

Moze zachowujac aktualny system dodac licznik ktory pozwolil by publikowac nast. swoje fot dopiero np. po godzinie od poprzedniego ?
fotografia cyfrowa
tadam
fotografia cyfrowa
2006-08-13 12:20:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
slaba propozycja
fotografia cyfrowa
Bernard
fotografia cyfrowa
2006-08-13 12:24:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja tylko odnoszę wrażenie, że ktoś tu dziury w całym szuka. Jeśli ktoś uważa, że poziom tej galerii jest niski to prawdopodobnie nie zna głównej zasady, którą kieruje się obiektywni.pl
fotografia cyfrowa
tadam
fotografia cyfrowa
2006-08-13 13:01:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
poziom jest przeslaby, ale za to wiele osob umie zrobic wszedzieostre zdjecia, po za tym oszczedza sie na ksiazkach.... :> taki juz urok tego serwisu
fotografia cyfrowa
NAH
fotografia cyfrowa
2006-08-13 16:02:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jestem tu zupełnie nowa i w fotografii dopiero raczkująca. Może dlatego jestem bardzo zdziwiona stwierdzeniem, że poziom jest tu niski. Jakkolwiek by jednak było, wypowiedzi w stylu "za dużo tu nowych, zamknijmy się we własnym, wybitnym gronie" wydają mi się krzywdzące dla tych, którzy tu trafiają, żeby się czegoś od lepszych nauczyć. A czy świetne prace nie wyglądają tym lepiej na tle słabszych? Czy nie obronią się same? Myślę, że nikt dobry nie powinien być nami zagrożony. Tak mi się jakoś przykro zrobiło, jak rafiłam na ten wątek.
fotografia cyfrowa
TomS
fotografia cyfrowa
2006-08-13 16:11:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
chodzi mi głównie o ostrzejszą selekcje zdjęć, a następna rzecz to "lizanie dupy" stawianie wysokich ocen do słabych prac co powszechne jest na DIGART :)
fotografia cyfrowa
tataOskara
fotografia cyfrowa
2006-08-13 16:13:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
:: TomS: tutaj, na Ob lizanie dupy jest jeszcze bardziej powszechne,
jest prawie tak powszechne jak ser zolty :)

pamietaj, kto nie lize z nami, lize przeciwko nam :P
fotografia cyfrowa
Oza
fotografia cyfrowa
2006-08-13 16:17:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dzisiaj to tu wybitnie nie ma czego lizac.... ;)
fotografia cyfrowa
tataOskara
fotografia cyfrowa
2006-08-13 16:21:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
:: juz dzisiaj bylo lizane, az slina chlapala na lewo i prawo :)
fotografia cyfrowa
Oza
fotografia cyfrowa
2006-08-13 16:23:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja znalazlam narazie jedno fajne zdjecie;) masakra;)
fotografia cyfrowa
barteq
fotografia cyfrowa
2006-08-13 16:33:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
swoje ;P buehehehe!
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-08-13 16:36:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Kot z Was nie lize niech pierwszy rzuci kamieniem buahahahahahaha ;))
fotografia cyfrowa
tataOskara
fotografia cyfrowa
2006-08-13 16:39:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
:: ja nie :))) kamieniem nie rzuce, ale moge splunac w zamian :)))
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-08-13 16:41:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Przypomnial mi sie kawal apropo = Facet z skwasniala mina przychodzi na posterunek i mowi, ze zostal napadniety - policjant pyta:
- I co napastowali pana ?
- Nieeee.......na sucho pojechali

:))))
fotografia cyfrowa
galex
fotografia cyfrowa
2006-08-13 16:42:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No i nielizanie wymaga mocnych nerwów, łatwo dać się sprowokować do jakiejś pyskówki, gdy urażony autor czuje sie niedolizany ;-)
fotografia cyfrowa
Oza
fotografia cyfrowa
2006-08-13 16:45:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
barteq - a wlasnie ze nie - Lady33;))) Ide Ja jeszcze troche polizac ;P ;)))
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2 | 3 | 4
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa