fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
A może zamiast Obiektywni zrobić Obrażalscy? ;)
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-04-06 19:02:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Czasami autor uznaje, że się pomylił i wystawił fotę, do której podszedł zbyt emocjonalnie.
fotografia cyfrowa
seamoon
fotografia cyfrowa
2006-04-06 20:12:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
mozna jasniej bo nie wiem o co chodzi?...;)
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-04-06 20:15:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Czasami autor podchodzi do foty bardzo emocjonalnie (bliscy, ukochany kot/pies, wyjatkowy moment rodzinny,itp) i przez to jego obiektywna ocena zdjecia jest mocno zachwiana - widz z boku bez tego obciazenie moze pokazac braki, ktorych normalnie tworca by nie widzial
Tyle
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-04-06 20:18:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
w końcu autor moze zmienic zdanie, stwierdzić, że nie chce jednak pokazywać danego zdjęcia, że faktycznie nie jest ono tego warte - tak samo jak ma prawo je pokazać, tak samo ma prawo je usunąć. Czasami tylko szkoda, gdy ktoś usuwa wartościowe zdjęcie kierując się jednym niegatywnym komentarzem - zbyt emocjonalnie.
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-04-06 20:21:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja przyznam sie, ze usunalem jedno zdjecie jak dotychczas - probe portretu
fotografia cyfrowa
Bernard
fotografia cyfrowa
2006-04-07 08:38:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Skoro już mówimy o tak wstydliwych rzeczach... Też jedno usunąłem. Następnego dnia jednak zastąpiłem je tym samym, tylko po delikatnych poprawkach! To też się liczy? :)
fotografia cyfrowa
vodek4791
fotografia cyfrowa
2006-04-07 09:35:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja tam nie usuwam, mam w folio pare takich z minusami, ale zostawilem, zeby inni mogli sie uczyc na moich bledach....
fotografia cyfrowa
.. ... .....
fotografia cyfrowa
2006-04-07 10:38:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja w którymś momencie usunęłam większość swoich zdjęć, ale nie żebym się na kogoś obraziła, po prostu wystawianie tych samych staroci w kilku miejscach na raz wydało mi się bez sensu... no ale niektóre z tych staroci uwielbiam... ;)
fotografia cyfrowa
zec
fotografia cyfrowa
2006-04-08 01:56:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A ja usunalem bardzo duzo zdjec i usuwam systematycznie dalej. Kieruje sie iloscia otwarc. Ma to bardzo luzny zwiazek z ocenami i np zdjecie ktore jest na drugim miejscu w rankingu najczesciej ogladanych, zostalo ocenione na 1punkt. Wyprzedza nawet zdjecia, ktore byly na stronie glownej.
Nie widze sensu trzymanie tutaj zdjec, ktorych nikt nie oglada, a moje portfolio jest moja wlasnoscia i chce, zeby tak wygladalo jak ja sobie zycze.
Sa tez zdjecia, ktore juz w momencie publikacji przeznaczone sa do usuniecia, uwazam bowiem, ze tez mam prawo do eksperymentow i do sprawdzenia odbioru pewnych efektow.
Kurczowe proby publikowania tylko takich zdjec, ktore maja szanse na wysoki wynik punktowy, prowadzi do tego, ze niektorzy autorzy boja sie jak ognia odejsc od sprawdzonych tematow i efektow i powielaja sie w nieskonczonosc. Moze wiec zamiast ciulac pracowicie punkty powinnismy wicej czasu i energii poswiecic poszukiwaniom - probowac nowe techniki i nowe tematy, liczac sie z tym, ze czesc naszych zdjec nie bedzie dobrze przyjeta??
fotografia cyfrowa
gregsk
fotografia cyfrowa
2006-04-08 06:35:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zgadzam się z zecem. Ciągle próbuję nowe tematy (albo inaczej próbuję przedstawić tematy "oklepane") a efekty staram się przedstawiać (róznie to wychodzi). Jednym się spodoba, innym nie, ale właśnie o to chodzi, aby zdjęcie nie przechodziło nie zauważone.
fotografia cyfrowa
adamski
fotografia cyfrowa
2006-04-08 11:08:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
niektorzy zamieszczaja zdjecie, bo maja miejsce i limit, a nie dlatego, ze jest dobre. Konczy sie to czesto usunieciem fotki.
Gdyby autorzy zdjec byli bardziej samokrytyczni nie zamieszczaliby slabych prac, co przy okazji nie obnizaloby poziomu calej galerii, nie musieliby ich tez pozniej usuwac.
fotografia cyfrowa
zec
fotografia cyfrowa
2006-04-09 02:05:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja bym poszedl dalej w tym usuwaniu jeszcze i zrobil cos takiego, ze kazdy po dodaniu 10 zdjec, musi 5 usunac. Moznaby to zroznicowac i np. osoby z roznorodnym portfolio musialyby wyrzucic tylko 2, a tacy monotematycy jak Adamski - 8 ;-) To na pewno podnioslo by poziom.
W eksperymentowaniu nie chodzi o to, zeby slabe fotki wstawiac, ale zeby wstawiac trudniejsze w odbiorze fotki, ryzykujac utrate ewentualnych kozysci punktowych. "Obiektywni", jak kazda taka galeria z reszta, maja swoja specyfike. Fotki pewnego rodzaju ocenia sie tutaj wysoko, inne nisko. Na innym portalu te same zdjecia beda ocenione odwrotnie. Powoduje to, ze wielu poddaje sie tej presji i galeria staje sie monotonna dosc.
PS. Adamski, mam nadzieje, ze nie wziales tego serio ;-D
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-04-09 10:33:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
W sumie zec masz rację, idę do portfolio usnunąć 20 najgorszych zdjęć.
-M
fotografia cyfrowa
1 | Strona 2
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa