fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Nie bardzo obiektywni
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Bucho
fotografia cyfrowa
2006-08-21 01:48:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie wie dlaczego ale ale zdjęcie pt. Tritek w niewoli zostało przeniesione do portfolio i usunięte z galerii. Wcześniej znajdowalo sie w kategorii Portret. Zastanawiające jest to że zostałem poinformowany że jego jakość jest niewystarczająca by widniało w galerii a z komentarzy ludzi wynikało zupełnie co innego. Otrzymałem za nie większość ocen 3 i chyba dwie 2. Zauważyłem również że w galerii znajdują się zdjęcia które nie obrażając nikogo można by nazwać pospolitymi gniotami ponieważ ich jakość techniczna leży na całej lini. A utrzymują się dlatego bo są to np portrety mniej lub bardzie ładnych kobiet.
Czegoś tu nie czaję.

Może moglibyście odwiedzić moje konto i odpowiedzieć mi czy to ze mną jest coś nie tak czy może z moderatorami?

Z góry dziękuję.
fotografia cyfrowa
Bucho
fotografia cyfrowa
2006-08-21 01:51:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie wiem też czy dotyka to tylko początkujących jak ja np. czy może doświadczonym użytkownikom też się zdaża??
Może to taka forma "FRYCOWEGO"???
fotografia cyfrowa
vodek4791
fotografia cyfrowa
2006-08-21 02:09:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
nie wiem czy to forma frycowego, czy nie, ale na pocieszenie powiem ci ze niedawno tez mi wymoderowali zdjecie pomimo sredniej 3.2, link do foty http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-47986.php chyba o frycowe nie chodzilo, bo jestem tu od baaardzo dawna ;-)
fotografia cyfrowa
marddor
fotografia cyfrowa
2006-08-21 02:33:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Bucho mnie też wymodernowali mój zachodzik,pewnie nie spodobał sie modernatorą bo to oni mają ostatnie słowo i nic na to nie poradzimy
fotografia cyfrowa
loki_p
fotografia cyfrowa
2006-08-21 08:33:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie zebym bronil moderatorow ale nie zawsze jakosc techniczna jest wazna. Srednia ocen jest tez malo wazna bo sa one malo adektwatne do wartosci fotografi. Ba na tym portalu oceny sa strasznie zawyzone w wiekszosci przypadkow. Czesto jest tak ze cala srdnia zalezy od pierwszej otrzymanej oceny. Jest dobra to zdjecie jest wybitne. Pierwszy oceniajacy zjedzie fotke to raczej niewielu sie narazi zeby dac inna ocene. Ot taki "owczy ped" :) Mozna to latwo rozwiazac ukrywajac oceny dla ogolu i pozostawiajac wglad tylko autorowi fotografii. Zmniejszyloby to tez liczbe odwetowych odwiedzin...
fotografia cyfrowa
jacek_k
fotografia cyfrowa
2006-08-21 09:47:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zgadzam sie z lokim, pierwsza ocena zawsze ma wplyw na dalsze
a jeszcze dodajac do tego niska ocene jakiegos popularnego autora z duza liczba punktow porazka zdjecia gwarantowana
UKRYC OCENY
fotografia cyfrowa
galex
fotografia cyfrowa
2006-08-21 09:49:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Temat bumerang...
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-08-21 10:00:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Albo tak jak pisalem juz dawno - wlaczyc mozliwosc blokowania ocen i po klopocie.....
fotografia cyfrowa
galex
fotografia cyfrowa
2006-08-21 10:26:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Calme - zablokowanie oceniania to zablokowanie idei tego portalu - rankingi, punkty, wyższa emerytura;-) i przede wszystkim - kB.
Rozwiązanie (też o tym nie raz już pisałem): ukrycie otrzymanych przez dane zdjęcie ocen/punktów do momentu wystawienia oceny. Nie oceniasz - nie widzisz 'wartości' zdjęcia.
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-08-21 10:33:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tzn ale ocena widoczna tylko dla Ciebie po ocenieniu juz - a caly czas do konca nie widoczna dla nieoceniajacych jak rozumiem ?
fotografia cyfrowa
galex
fotografia cyfrowa
2006-08-21 10:35:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tak - nie oceniam, nie widzę, jak ocenili inni. Po wystawieniu oceny - widzę wszystko.
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-08-21 10:39:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jestem ZA - tylko zeby nie bylo tak jak kiedys, ze trzeba bylo klikac na kazdego oddzielnie..
fotografia cyfrowa
.. ... .....
fotografia cyfrowa
2006-08-21 10:41:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
administrajca może utajniać nicki oceny i wszystko... ale to jak będzie wyglądała galeria, jak bardzo obiektywny będzie ten portal zależy tylko od nas... czy raczej od każdego z nas z osobna.
fotografia cyfrowa
tomay
fotografia cyfrowa
2006-08-21 10:48:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
pomijajac sprawe ukrycia ocen (przyda sie zdecydowanie) to ja apeluje o wiecej kultury, samokrytyki i przyjecia do wiadomosci ze komus moze sie to nie podobac i ma on prawo ocenic zdjecie tak jak on uwaza...
fotografia cyfrowa
galex
fotografia cyfrowa
2006-08-21 10:51:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
mania - masz oczywiście rację, ale nikt nie jest idealny. Proponowane rozwiązanie 'wymusiłoby' większą obiektywność (przynajmniej uniemożłiwiłoby sugerowanie się - nawet nieświadome - ocenami innych)
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-08-21 10:52:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dokladnie - zalozenia Maniany sa dobre ale zbyt idealistyczne
fotografia cyfrowa
Tips_Senior
fotografia cyfrowa
2006-08-21 11:22:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Bodaj na PLfoto jest ciekawy, jakby kompromisowy mechanizm. Oceny za zdjęcie są widoczne dopiero, gdy oceni je już przynajmniej trzech "userów". Pomaga to na niewątpliwie istniejacy mechanizm samopowielania się ocen. Ale chyba proponowane rozwiązanie "nie oceniłeś, nie widzisz jak oceniali inni" jest jeszcze lepsze. Ciekawe tylko, co na te sugestie powiedzą programiści?
fotografia cyfrowa
obruno
fotografia cyfrowa
2006-08-21 11:29:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
O ukryciu ocen i komentarzy przed wystawieniem całkiem nowej pisałem już dawno..http://www.obiektywni.pl/forum/watek-892.php .Cieszę się, że pomysł ów znajduje coraz więcej sympatyków
fotografia cyfrowa
galex
fotografia cyfrowa
2006-08-21 11:34:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@obruno: cieszyć się nie ma za bardzo z czego - podyskutowaliśmy sobie, doszli nawet o jakichś konkluzji a admini milczą jak grób :-((
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-08-21 11:42:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Admini juz raz przypominam wprowadzili cos podobnego - proponuje sobie odszukac watek na forum i wielkie HALO jakie powstalo po tez mianie - nie bede pokazywal palcami kto najglosniej darl sie, ze zmiany sa do dupy.....

Takze wcale sie teraz nie dziwie, ze nikomu do zmian sie nie pali jak ma byc znowu zadyma - o ile pamietam to wtedy po zmianach nawet jednej doby to nie trwalo.....
fotografia cyfrowa
galex
fotografia cyfrowa
2006-08-21 11:46:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
...tylko, że tamta zmiany na czym innym polegała, na ukrywaniu nicków OIDP
fotografia cyfrowa
.. ... .....
fotografia cyfrowa
2006-08-21 11:53:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
fakt, było wprowadzone ukrywanie ocen, i sam pomysł był bardzo dobry, niestety dość koszmarne rozwiązanie było zastosowane przy ich odkrywaniu.
sama jestem za tym by oceny wczytywały się osobno (jak jest na plfoto chociażby) a widoczne były - zarówno one jak i średnia dopiero po oddaniu głosu.

ale w tym momencie - dla uczciwości - powinno się zrezygnować z vox populi... jesteście na to gotowi?

no i jeszcze kwestia - jakiś tam procent userów portalu zawsze będzie niezadowolony z przyjętego rozwiąznia. i będą powstawały nowe wątki pełne oburzenia.
idealistyczne rozwiązania są całkiem fajne, choć trudne do wprowadzenia - jesteś niezadowolony z tego jak ocenia się na tym portalu? jak komentuje ? sam świeć przykładem. im więcej takich osób tym lepiej dla portalu.
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-08-21 11:56:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No pomysl z rezygnacja z Vox Populi pewnie dla wielu bolesny by byl - ja jestem ZA
fotografia cyfrowa
PREZES_KGT
fotografia cyfrowa
2006-08-21 11:58:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
wow popieram manię w całości:) wypowiedzi ma się rozumieć:)
fotografia cyfrowa
Iness
fotografia cyfrowa
2006-08-21 12:00:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Temat stary i aktywny na wszelkich forach... Wiele zależy od tego kto i jak oceni jako pierwszy. Bo na przykład fota przeciętna a po znajomości dostaje 4 na początek... Kto się wyłamie i zejdzie poniżej 3?
Albo fota ciekawa, innowacyjna... Jeden z autorytetów stwierdzi, że widzi d... nie innowację. I kto da więcej?
Ludzie chcą być przede wszystkim lubiani... a dopiero po drugie odważają się na obiektywność.
Jak się przyglądałam portalowi z zewnątrz- nie jako user, znalazłam sobie sposób na brak rozczarowania charakterystycznymi dla każdej galerii zasadami
obiektywni wzięło się od posiadaczy obiektywów ;)
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2 | 3
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa