fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Sigma 18-125 3,5-5,6 DC za około 700 pln
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Karez
fotografia cyfrowa
2006-08-25 11:03:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no właśnie szybka piłka do CANONierów i nie tylko, brać czy nie za taką kaskę?
fotografia cyfrowa
lilliwashere
fotografia cyfrowa
2006-08-25 11:06:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A jaki masz aparat ?
Symbol DC znaczy, że oiektyw jest przeznaczony dla aparatów o matrycy niepełnoklatkowej.
Jak się przesiądziesz z czasem na pełna klatkę to możesz ten obiektyw komuś podarować :)
Nie lepiej odłozyć na coś solidnego ?
fotografia cyfrowa
Karez
fotografia cyfrowa
2006-08-25 11:11:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zapomniałem ...350D i chcę uniwersalny obiektyw, który bedzie lepszy od szKITOWCA :). Prosze zwrócic uwagę na cenę tej sigmy
fotografia cyfrowa
Karez
fotografia cyfrowa
2006-08-25 11:13:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Przy tym co robię póki co nie przewiduję przesiadania się jako, ze kupiłem 350tkę 3 tyg temu :-). Traktuje ta lustrzankę jako jedno z narzedzi potrezbnych do tego co robię no i czasem do zwykłej fotografii ale raczej bez sprzetowego onanizmu na razie. Jak bede chciał coś super to trzepnę fotę na analogu i srednim i dam do skanu.
fotografia cyfrowa
lilliwashere
fotografia cyfrowa
2006-08-25 11:46:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No chyba że tak :)
Z drugiej strony dobry obiektyw to dobry obiektyw.
za 1500 maż już spory wybór. To aż albo tylko 2 x więcej :) np. 28-200 Canona, sigma 24-135 f/2.8-4.5 itd... :)
fotografia cyfrowa
Karez
fotografia cyfrowa
2006-08-25 11:51:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wiem ale obecnie nie mam kasy a mimo wszytsko chciałbym zmienić kitowca na coś lepszego, i tak przewiduję w przyszłości jakąś porzadniejszego SLRa
fotografia cyfrowa
Lukasz_K
fotografia cyfrowa
2006-08-25 12:12:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jeśli nie będziesz go używać do portretu to bież śmiało, konstrukcja nienajnowsza ale optycznie jest ponoć przyzwoity, dużo lepszy od KIT-a
fotografia cyfrowa
Karez
fotografia cyfrowa
2006-08-25 12:19:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Portret sporadycznie, raczej nie studyjny, a okolicznościowy bez ambicji na dzieło :-)
fotografia cyfrowa
Nawrot
fotografia cyfrowa
2006-08-25 12:22:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jeżeli nowka z gwarancją to bierz. Słyszałem że bardzo winietuje przy granicznych ogniskowych i że ma głośny AF, ale chyba za taką cenę cudów nie należy wymagać. Ale porównując do kit'a: dużo lepsza jakość obrazu (chyba największa dla 50mm), może nie najlepiej spisuje się w wyższych ogniskowych ponad kitowymi, ale przynajmniej je ma, sigma nie jest dużo większa od kita, a przy tym lepiej wykonania.

Tak na marginesie... Jak Ci sie nie spodoba (co mało możliwe) przecież zawsze masz możliwość sprzedania. Przy tej cenie wyjdziesz jeszcze z delikatnym plusem. Pozdr
fotografia cyfrowa
KrisBe
fotografia cyfrowa
2006-08-25 12:32:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Co do ceny trudno mi cos powiedzieć, ale tu
http://www.optyczne.pl/index.php?test=obiektywu&test_ob=11
jest dość dobry i wydaje się obiektywny test, być może on pomoże podjąć Tobie
decyzje.
fotografia cyfrowa
Lukasz_K
fotografia cyfrowa
2006-08-25 12:54:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jeśli portret "bez ambicji na dzieło" to będzie ok. Do pejzażu, architekturek i zdjęć typu "napamiątek" jest w sam raz, do takich zastosowań jasność porównywalna z KIT-em nie powinna być specjalnym problemem. A cena jak za to szkło jest zachęcająca, rynek wtórny "spacerówek" dedykowanych pod cropa jest jeszcze dość mało rozwinięty i ciężko trafić coś ciekawego.
fotografia cyfrowa
Karez
fotografia cyfrowa
2006-08-25 13:13:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dzieki, łyknę w takim razie!
fotografia cyfrowa
Chrup
fotografia cyfrowa
2006-08-25 13:23:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Łykaj, chyba nic lepszego w tej cenie nie znajdziesz, a jako spacerzoom będzie ok
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa