fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I UPRZEJMOŚCI
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Bicki
fotografia cyfrowa
2006-08-28 16:02:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Moi kochani parafianie.

Z przykrością śledzi się ostatnio wymiany zdań, opini i innych tekstów na obiektywnych.

Przydał by się chyba jeden dzień zadumy nad swoimi komentarzami, tak często-gęsto okraszanych zjadliwymi ironiami i wyszukanymi kpinami...

Wytwarzamy wokół coraz bardziej mętną atmosferę, pełną podejżeń, oskarżeń, wzjajemnych odszczekiwań i tym podobnych. Cofamy się w rozwoju kulturalnym moi mili. Praktycznie wszyscy.

Myślę że dobrze by było by choć na jeden dzień, poskromnić swoje języki, i pomimo nie chęci do autora/pracy/komentarza/ksywki/moderatora/administratora - odnieść się do siebie z NIEKŁAMANĄ życzliwością, a jeśli to niemożliwe - z szacunkiem.

Pomysł oczywiście utopijny, zostanie zaraz albo zbyty, albo zingorowany.

Nie mniej - dla ludzi którzy przez chwilę pomyślą po przeczytaniu tego - szacunek.

Jak i dla całej reszty.

Naiwnie wierzę w ludzi. Jak i w ich wirtualne odpowiedniki.

Pochwalony

O D Z

aka

bicki
fotografia cyfrowa
adminjk
fotografia cyfrowa
2006-08-28 16:10:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Bicki: bardzo trafne uwagi.
Administracja wypowiadała się na podobny temat już kilka tygodni temu. Przypominamy - w tym serwisie nie ma miejsca dla chamstwa, prowokacji i zaczepek. Ostatnio byliśy zmuszeni zablokować kilka kont; dzisiaj trzeba było wysłać ostatnie ostrzeżenia do kolejnych użytkowników.
Krótko rzecz ujmując, celem twórców tego serwisu nie było stworzenie największej galerii, ale miejsca, gdzie można o fotografii RZECZOWO I Z KULTURĄ... I tego będziemy nadal pilnować.
fotografia cyfrowa
Karez
fotografia cyfrowa
2006-08-28 16:24:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Bicki taka jest mentalnośc naszego narodu, a co za tym idzie specyfika każdej polskiej galerii internetowej. Póki wstawiasz fotę i widzisz "wyślij" a nie "upload" sytuacja się nie zmieni - nie wierze w to...
fotografia cyfrowa
Kuma
fotografia cyfrowa
2006-08-28 16:33:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
co prawda naleze do osob porywczych, ale dzisiaj starałem sie łagodzić ostre starcia..
bo faktem jest ze nie da sie wytrzymac w takiej atmosferze...

jestem za tym aby bezwględnie banować takie zachowania... pierwszy ban na tydzien. drugi dozywotnio
nawet jesli ja przegne to jestem za tym aby mnie na tydzien przystopować.

pozdrawiam
fotografia cyfrowa
Bicki
fotografia cyfrowa
2006-08-28 16:53:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Karez. Przemawia przez Ciebie doświadczenie z kilku portali, i tym bardziej smuci mnie Twoja wypowiedź, choć nie sposób odmówić Ci racji.

Ale - patrząc na to z drugiej strony - jeśli wszyscy przyjmiemy za "usprawiedliwienie" - naszą dotychczasową "mentalność" to nic i nigdy się nie zmieni. Czy to w galerii, czy to w piłce nożnej ;-)

Wiem Karez... znam powiedzenie o nadziei, i matce....

ale... każdą matkę trzeba kochać.

a nasz naród - prócz takich cech jak wieczne narzekanie, miał zawsze jedną jeszcze ważną cechę.


Nigdy się nie poddawał.

fotografia cyfrowa
Karez
fotografia cyfrowa
2006-08-28 17:00:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zgadzam się i tak jak Ty chciałbym aby tak było ale niestety trzeba być realistą...albo stworzyć własny portal i przesiewać niemiłosiernie :-). Rozumiem Cię ale mocno się zastanawiam nad tym wszystkim. Robię nową stronkę www gdzie bedę miał normalny panel adm i bede mógł sobie wstawiac pracki spokojnie i pytanie czy nie ograniczyć się już tylko do tego...
fotografia cyfrowa
Zlloty
fotografia cyfrowa
2006-08-28 17:01:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No dooooobrzeee... Ale przyznacie, że czasami szczypta ironii nadaje kolorów życiu towarzyskiemu na portalu ;) W końcu nie jest to portal czysto techniczny..

No dobra, dobra! Wszystko w granicach rozsądku.
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2006-08-28 17:03:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
problem w tym że częśc userów nie wyłapuje ironii i niestety doprowadzi to do tego że trzeba będzie zaniechać całkowicie żartów, a inni z tą ironią presadzają (tak wiem ja również)
fotografia cyfrowa
Karez
fotografia cyfrowa
2006-08-28 17:25:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no wiesz ludzie maja różne poczucie humoru
fotografia cyfrowa
Bicki
fotografia cyfrowa
2006-08-28 17:39:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Albo wcale ;o)
fotografia cyfrowa
Karez
fotografia cyfrowa
2006-08-28 17:52:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jo
fotografia cyfrowa
eM_Ha
fotografia cyfrowa
2006-08-28 18:02:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Cóż, jeśli o poczucie humoru tudzież jego brak idzie, to od siebie dodam, że ludzie jak to ludzie - są różni... Jedni okrągli, inni zaś podłóżni ;-)

Ale to tak żartem, rzecz jasna. A całkiem poważnie rzecz biorąc to w zupełności zgadzam się z Tobą, Bicki. Masz rację, przydałby się i tu, i gdzie inidziej również, dzień bez obrzucania się inwektywami i złośliwościami.
A może, po prostu, pamiętajmy, że po drugiej stronie monitora również siedzi osoba, niejednokrotnie wrażliwsza od nas samych. Zatem traktujmy innych tak, jak sami chcemy być traktowani.
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2006-08-28 18:05:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Karez, akurat w dyskusji na temat kultury wypowiedzi to ja na Twoim miejscu byłbym bardzo ostrożny.

A jeśli chodzi o meritum wątku, to uważam, że ironia - celna i dowcipna - jest jak najbardziej na miejscu. Jeżeli tak potraktowanemu autorowi nie starcza inteligencji na chwycenie pointy, to już jest jego problem. Byle by nie przekraczać granicy dobrego tonu.
fotografia cyfrowa
Bicki
fotografia cyfrowa
2006-08-28 18:13:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ironia ironią. Ale teksty zaczepno-prowokacyjne można by sobie niejednokrotnie darować - @jpk

Za prowokacyjny (bo zmierzający do wywołania niekoniecznie zdrowej wymiany poglądów na temat kultury) można by już uznać Twój ostatni post, odnoszący Kareza. Nie mówię że nie masz racji. Ale czasem można pokusić się o ugryzienie się w język. Tak dla zasady. Mowa jest srebrem..
fotografia cyfrowa
eM_Ha
fotografia cyfrowa
2006-08-28 18:13:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A ja bym z tą ironią nie przesadzała. Nie od dziś wiadomo, że słowo pisane w dwojaki sposób można odczytać czy zinterpretować. Nie każdy musi znać się na żartach lub wiedzieć, że autor postu czy opini ma dosyć specyficzne poczucie humoru. Często bywa tak, że nasze żarty bywają odebrane właśnie jako ironia, co nierzadko bywa błędną interpretacją czytanych słów, a tym samym prowadzi do konfliktów.
fotografia cyfrowa
Bicki
fotografia cyfrowa
2006-08-28 18:15:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
święte słowa eM_Ha....
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2006-08-28 18:20:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No cóż, bicki, niewątpliwie w tym przypadku masz rację.

Biję się w piersi... :-)
fotografia cyfrowa
Bicki
fotografia cyfrowa
2006-08-28 18:26:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Sam to se możesz. Daj pejczyk, to wychłostam pożądnie, a nie takie samo sobie :D
fotografia cyfrowa
eM_Ha
fotografia cyfrowa
2006-08-28 18:35:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Brutale... ;-)
fotografia cyfrowa
Skipper
fotografia cyfrowa
2006-08-28 19:27:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Niestety, macie rację, emoticony nie wystarczą, że by nadać swojej wypowiedzi
odpowiedni charakter...
Ironia na granicy dobrego smaku możę niektórych na prawdę wyprowadzić z równowagi.
Ale zdarza się też jednoznaczne chamstwo, i to trzeba tępić w zarodku...

"Zero tolerancji"
(...tak Gulliani posprzątał Nowy York, choć niektórzy spisali już to miasto na straty...) ;-)

Ja też przeniosłem się tutaj ze względu na "rzeczowo i kulturalnie"...
Jak do tej pory nie stałem się ofiarą ataków, próby stłumione zostały w zarodku
przez Administrację, (za co serdeczne dzięki), tak więc motto portalu funkcjonuje.

Tak trzymać, liczba użytkowników i wstawianych fotek rośnie, będzie co raz trudniej,
ale mam nadzieję, że sobie poradzicie...

;-)
fotografia cyfrowa
Bicki
fotografia cyfrowa
2006-08-28 19:36:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
chyba "poradzimy" :-) @Skipper..
fotografia cyfrowa
Dundee
fotografia cyfrowa
2006-08-28 20:28:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Przecie ż mamy gotowe formularze
- Fatalna fotografia.
Nie nadaje się do publikowania i powinno stąd zniknąć. Nie niesie żadnych walorów artystycznych ani technicznych.
Autor wykazał się zupełnym brakiem samokrytycyzmu.
Słabe, autor usiłował coś powiedzieć, ale nie za bardzo mu to wyszło.
Może być. Można powiedzieć, że w tej fotografii jest coś co zasługuje na uznanie.
Niezła fotografia. Wyróżnia się spośród innych. Przemyślana i ciekawa pod względem artystycznym. Technicznie też dobra.
Podoba mi się. Jest to fotografia, którą ogląda się z przyjemnością. Widać solidny warsztat techniczny i zmysł artystyczny autora.
Bardzo dobra fotografia. Zasłużyłaby na maksymalną ocenę, gdyby nie...
Doskonałe. Według mnie perfekcyjne dopracowanie w każdym calu. Nie zmieniałbym już niczego

copy/paste i z kulturą :)
fotografia cyfrowa
czekoludek
fotografia cyfrowa
2006-08-28 20:36:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dundee tyle że niejednokrotnie autorzy nawet o takie stwierdzenie smiertelnie się obrażają.
fotografia cyfrowa
Bicki
fotografia cyfrowa
2006-08-28 20:40:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ekhm....tia...ten tego.. @czeko....

teraz leżę i kwiczę.... ciekawe czy Ty już też, czy jeszcze zgadujesz :D

bez komentarza ;-)
fotografia cyfrowa
Dundee
fotografia cyfrowa
2006-08-28 20:42:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja bym się nie obraził gdyby ktoś mi napisał
"Doskonałe. Według mnie perfekcyjne dopracowanie w każdym calu. Nie zmieniałbym już niczego"
:)))

Moim zdaniempowinno się unkać kometarzy godzących w godność "artysty" Wystarczy wtedy wystawić ocenę bez kometarza.
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa