fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Parametry obiektywu (ogniskowa) do fotografii mody/reklamowej w studiu
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
a21031979
fotografia cyfrowa
2006-08-29 15:10:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Witam, zwracam się z prośbą o podanie parametrów (ogniskowa, jasność) jakie owinien miec obiektyw do wykonywania zdjęć reklamowych/mody w studiu:

kładę nacisk na ujęcie całej sylwetki (np. para na kanapie, model)

w tej chwili posiadam body canon EOS 350d i KIT-a 18-55 mm.

będę wdzięczna za pomoc, pozdr
fotografia cyfrowa
Quadrifoglio
fotografia cyfrowa
2006-08-29 15:14:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa

żartujesz, prawda ? ;)
fotografia cyfrowa
Magus
fotografia cyfrowa
2006-08-29 15:22:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
LOL

Ale jaks obie życzysz.

Ogniskowa po przeliczeniu powinna być w zakresie 80-140mm
Jasność, im jasniej tym lepiej.


Polecam 85mm f1,8 :D

fotografia cyfrowa
TomiU
fotografia cyfrowa
2006-08-29 15:25:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No tak, ale żeby całą sylwetkę na ogniskowej 85 mm złapać to już "studyjko" nie wystarczy... Na początek polecam 50 mm - niezbędna ;), niedroga i pozwoli zorientować się w potrzebnych ogniskowych...
fotografia cyfrowa
a21031979
fotografia cyfrowa
2006-08-29 15:35:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
pytanie do: Quadrifoglio i Magus
co jest śmiesznego w moim pytaniu?
po co mam kupować cos co mi się nie przyda, tylko po to by wymieniać na inny bardziej odpowiedni?

chyba po to istnieja fora by zasiegnąć porady doświadczonych


niemniej dziekuję za łaskę i odpowiedzi, pozdr

a jesli chodzi o kit-a to nie wstydzę się że go mam, kupiłam body z darmowym obiektywem celem uzupełnienia o lepsza optykę. jak jest darmo to czemu nie ?


fotografia cyfrowa
galex
fotografia cyfrowa
2006-08-29 15:38:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Pewnie ich śmieszy to, że ktoś tak niedoświadczony (wynika to z pytania) bierze się za jedną z trudniejszych dziedzin fotografii, jaką jest moda, myśląc, że wystarczy 'właściwa ogniskowa", by osiągnąć mistrzostwo...
fotografia cyfrowa
a21031979
fotografia cyfrowa
2006-08-29 15:42:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
napisałam fotografia mody przez małe "m" żeby było wiadomo co mam na myśli (fotografia reklamowa, zdjęcia ilustracyjne)
ze stockami sobie radzę teraz stanęłam w martwym punkcie ponieważ potrzebuję dobrać optykę do ujęcia sylwetki modela

żeby było się z czego śmiać więcej - moje prace prosze bardzo - niech się śmieją: http://www.dreamstime.com/Kuleczka_info

pozdr,
fotografia cyfrowa
TomiU
fotografia cyfrowa
2006-08-29 16:33:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
galex -> aby osiągnąć mistrzostwo, trzeba zdjęcia robić. ;)
fotografia cyfrowa
KrisBe
fotografia cyfrowa
2006-08-29 17:13:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Szczerze mówiąc to i mi się uśmieszek pojawił na ustach ;)
Mam przyjaciół którzy prowadzą studio fotograficzne w
Bremen (Niemcy).Zajmują się fotografią od 25 lat zaś reklamową od 9,
tyle że głownie artykuły spożywcze, nie cały rok temu zmodernizowali niemalże całkowicie
studio które teraz jest tak obrzydliwie wyposażone że chyba jest w nimi wszystko
co na dzień dzisiejszy oferuje najnowsza technika fotograficzna, na wyposażeniu między innymi
dwa Hasselblady H2D i jeden model H1D, i teraz strzelają fotki tymi aparatami marchewką i cebulką ;-))
nawiasem mówiąc miałem okazje sobie też trochę nimi popstrykać:)
To jest naprawdę bardzo ciężki temat ze względu na dużą konkurencje i trzeba się świetnie znać na fotografii żeby z nią walczyć.
Dla tego też jak ktoś zadaje takie podstawowe pytania chcąc zajmować się fotografią reklamową mody wydaje się trochę zabawne ;-)



fotografia cyfrowa
.. ... .....
fotografia cyfrowa
2006-08-30 00:06:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
całkiem apetyczne te twoje zdjęcia kuleczko/a21031979
radziłabym popróbować sobie róznych ujęć z tym obiektywem który masz aktualnie, ocenić własne potrzeby i dostosować do nich szkiełko.
tak na prawdę w studio jasność obiektywu nie ma takiego znowu wielkiego znaczenia
fotografia cyfrowa
Lukasz_K
fotografia cyfrowa
2006-08-30 00:23:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Polecam forum użytkowników Canona http://canon-board.info, tam powinnaś znaleźć odpowiedż na Twoje pytanie.
fotografia cyfrowa
a21031979
fotografia cyfrowa
2006-08-30 08:43:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
maniaszewska:
no i właśnie widzę że do pewnych ujęć ten obiektyw się nie nadaje, dlatego szukam konkretnych informacji na temat takiego którym mogłabym się wykonywać zdjęcia sylwetki (nie portrety) w pomieszczeniu zamkniętym.

Lukasz_K:
forum canon-board.info jest faktycznie bogatym źródłem wiedzy ale nie na każde pytanie znajdzie się tam odpowiedź.

nie rozumiem też wypowidzi TomiU - w jaki sposób obiektyw stałoogniskowy, tzn. 50-tka pozwoli mi się zorientować w potrzebnych ogniskowych ?
z tego co wiem to działa tam tylko zoom nożny :)))

pytanie o tę tanią 50-tkę (Canon 50 mm/f1,8) lub droższą, jaśniejszą (Canon 50 mm/f 1,4) - czy jest zauważalna różnica w ostrości zdjęć w porównaniu do KIT-a czy lepiej darować sobie ten zakup i przyjrzeć się droższej optyce? Czy 50-tki znane jako portretówki spełniają swoje zadanie w odniesieniu do całej sylwetki?

pozdr dla wszystkich nie do końca obiektywnych - nasuwa mi się pewna uwaga: ludzie będacy użytkownikami tego forum nie mają prawa oceniać czy dana osoba zadająca proste być może pytanie może robić zdjęcia takie a nie inne tylko odpowiadać na pytania a jak nie chcą to niech nie zabierają głosu
a od krytyki są zamieszczane zdjęcia - tam mozna się wyżyć. z tego co wiem to temat wymian zdań jest problemem na tym forum i ma to ulec zmianie



fotografia cyfrowa
.. ... .....
fotografia cyfrowa
2006-08-30 08:46:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a21031979 zoom nożny to jest bardzo dobry zoom.
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2006-08-30 09:32:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a21031979 50mm niezależnie od światła jest o 10 klas lepszym optycznie szkłem niż kitowe. I to jest podstawa. Dalej pytanie ile chcesz wydać bo to też jest diabelnie istotne. Pytanie czy chcesz robić w studio czy też nie tylko (ciemne pomieszczenia)?? TomiU uwierz mi ze wie co pisze więc warto się posłuchac. :) Zorientujesz się czy potrzebujesz szerszy kąt czy tez większe ogniskowe przy czym 50mm jest powiedzmy najbliższe temu co widzi ludzkie oko, więc w odniesieniu do tego dalej jesteś w stanie kupować, bo raczej nikt Ci tutaj nie napisze gotowego rozwiązania. Sama musisz popróbować i sama stwierdzisz co Ci jest potrzebne. Nitk nie jest w stanie za Ciebie zadecydować bo nawet nie znamy Twoich wizji.
pozdrawiam
A.
fotografia cyfrowa
a21031979
fotografia cyfrowa
2006-08-30 09:51:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
mam na 50-tke 1.8 i na 85-tkę 1.8 na canon-board.info chwalą sobie taki zestaw
nie bede robić w ciemnym pomieszczeniu dlatego 50-tka 1.8 a nie 1.4
do waskich portretów 50-tka ale ja nie zmiarzem robić portretów tylko fotografie takie jak np. : http://www.dreamstime.com/sexybrunette-image873755

dlatego nie wiem czy 50 i 85 czy tylko jedna i ile m trzeba się oddalić przy 85 i 50 zeby objęc całą sylwetkę wysokości 180 cm?
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2006-08-30 10:20:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
im większa ogniskowa tym dalej będziesz musiała odchodzić. wejdż sobie w folio chmulak on tam większość zdjęć Basi robił właśnie 50-ką a dawał całą sylwetkę. pozatym pamietaj że tak naprawde 50mm to tak naprawde jest więcej bo 50x1.6=80mm a 85x1.6 daje Ci już 136mm czyli jedno jest w górnej granicy tego co słusznie napisał Ci magus a drugie w dolnej. Jeżeli nie chcesz stałki a szukasz przyzwoitego szkła za niedużą cenę to polecam Tamrona28-75/2.8 który ma swietny przelicznik jakość/cena i sam na nim teraz robie.
fotografia cyfrowa
a21031979
fotografia cyfrowa
2006-08-30 10:25:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
stałki lepsze ponoć :)


dziekuję andres, pozdrawiam
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2006-08-30 10:30:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
stałki lepsze i owszem ale z drugiej strony zmienne mają troszke większe mozliwości i sa bardziej uniwersalne. Ja osobiście ze stałek robię tylko na 50mm a dwa pozostałe to ww Tamron i sigma 70-200/2.8 przy czym owa sigma prawie jest nieużywana w "studyjnej" fotografii przynajmniej przezemnie.
fotografia cyfrowa
Kuma
fotografia cyfrowa
2006-08-30 11:43:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
co prawda mam mgliste pojęcie o fotografowaniu mody, ale polecam 50tke, na moje oko jak ostatnio robiłem całą postać to musiałem się odsunąć ok 3-4,5 m w zależnosci czy kadr był pionowy czy poziomy.
Nie wiem jak zachowuje się kit Canona, ale robiąc moim kitowym nikkorem 18-70 byłem pod wrażeniem jego ostrości jak kiedyś na niego narzekałem.
Wystarczyło tylko dobre oświetlenie studyjne i już obiektyw pracował inaczej.
Myśle ze zanim poszukasz innego obiektywu niż 50tka to popstrykaj swoim kitem w różnym świetle studyjnym. Myśle ze nie będzie źle.
pozdrawiam
fotografia cyfrowa
a21031979
fotografia cyfrowa
2006-08-30 11:48:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dzięki Kuma, pozdr
fotografia cyfrowa
Magus
fotografia cyfrowa
2006-08-30 13:15:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Kuma a jak Ci mówiłem, że 18-70 to najlepszy kit Nikona to mówiłeś "E-tam"

A2103..... - ciężki masz nick do napisania - śmieszne skojarzenia u mnie wzbudzają osoby, które chca porwac się na modę nie mając pojęcia czym ją fotografować. Kto pyta nie błądzi, racja.
Twój nick (wyglądający na wklepany od niechcenia) sugerował, że to jakaś jawna prowokacja.

Osobiście wolę pracować stałkami które daję eqvi w okolicach 100mm - wtedy z 4,5 metra trzeba mieć za plecami minimum w studio. Do fotografi w plenerze mody Nikorr 85mm jest doskonały.

Mania - jasność ma znaczenie nawet w studio. Ciemnym szkłem tego nie zrobisz np. http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-52193.php
fotografia cyfrowa
a21031979
fotografia cyfrowa
2006-08-30 13:31:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
mój nick to data a nie niechlujnie wpisany :)
jaki nikkor do eosa 350d? albo źle myślę ale nie pasuje do canona :lol

dziękuję za kolejne informacje




fotografia cyfrowa
Magus
fotografia cyfrowa
2006-08-30 13:33:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jizzz..... oczywiście Canon 85 1,8 - to przez Kumę ;)

Miałem go kilka lat i to był muj najlepszy obiektyw ..... do momentu kiedy nie nabyłem zuiko 50mm f 2 :D, ale to inna bajka.
fotografia cyfrowa
a21031979
fotografia cyfrowa
2006-08-30 13:38:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dziękuję :)))
fotografia cyfrowa
Magus
fotografia cyfrowa
2006-08-30 13:46:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Proszę :)

PS. *% 1,8 nazwałbym najlepszym szkłem, mimo atrakcyjnej ceny gdyby nie fakt, że w moim egzemplarzu między soczewkami po roku .... zalągł sie robaczek jakiś mikroskopijny. I jajeczko mi na soczewkę przednią od środka przykleił drań!! Tylko co on tam jadł??

Serwis wyczyścił ponoć szkło, ale to już następnemu właścicielowi bo go sprzedałem z robakiem opuszczając cenę.

Jednak gdybym wszedł ponownie w canona (co sie nie stanie) to szkło byłoby moim pierwszym zakupem.
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa