fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Post, którego powinno nie być.
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
galex
fotografia cyfrowa
2006-08-30 17:31:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Niigdy nie przypuszczałem, że kiedykolwiek napiszę coś w _tym_ w forum...
Nie, nie dlatego, że uważam moje zdjęcia za tak dobre, iz nie mogą zostać wymoderowane (co już kilka razy się zdarzyło) - szanuję punkt widzenia moderatorów i nigdy do głowy by mi nie przyszło podważać ich decyzję. Ba - sam jestem zwolennikiem dość mocnej moderacji, z różnych przyczyn. No właśnie, przyczyny...
Moje zdjęcie:
http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-50203.php
zostało poddane moderacji. OK - mogło sie nie podobać, nie dyskutuję ("De gustibus...").
Kiedy jednak przeczytałem uzasadnienie, moja wiara w kompentencje moderatorów została zachwiana. Zachwiane zostało również moje poparcie do idei moderacji. Bo jeśli mylą się w takim przypadku, to...
Oto uzasadnienie:
"Niestety, ale w tym zdjęciu przesadzono z obróbką w programie graficznym lub metodami tradycyjnymi."
Panowie, nie ośmieszajcie się, bo ośmieszacie nie tylko siebie (anonimowo, więc nie boli), ale cały portal...
fotografia cyfrowa
Bernard
fotografia cyfrowa
2006-08-30 18:02:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Uo matko!!! Ale kicha...
To ja dodam od siebie, ze mi wszystkie prywatne wiadomosci ze skrzynki wymoderowalo. Ja wiem, ze to nie ten watek, ale skoro o moderacji mowa...
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-08-30 18:06:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Mi też, więc to chyba jakiś błąd ;)

-M
fotografia cyfrowa
galex
fotografia cyfrowa
2006-08-30 18:13:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A już myślałem, że to za karę za zwrócenie na (nie)kompetencję modów ;-)
fotografia cyfrowa
Rollerskate
fotografia cyfrowa
2006-08-30 18:18:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Mi wymoderowali
http://www.obiektywni.pl/uzytkownik/index.php?pokaz=zdjecie&id_zdjecia=36961
i niech tak bedzie, bo mocna moderacja jest potrzebna wlacznie z moimi zdjeciami.
ALE: Nawet wiadomosci nie dostalem z uzasadnieniem.
Jezeli Obiektywni nie wskaza bledow, uwag, wskazowek - to jakie mam szanse na uzyskanie rad, aby nastepne zdjecie bylo lepsze?
MODERATORZY - napiszcie dlaczego - a wyrok przyjme z szacunkiem.
fotografia cyfrowa
galex
fotografia cyfrowa
2006-08-30 18:20:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Kliknij napis 'w portfolio', tam jest uzasadnienie. mam nadziejęże bardziej... rzeczowe, niż u mnie ;-)
fotografia cyfrowa
Rollerskate
fotografia cyfrowa
2006-08-30 18:24:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Powody przesunięcia zdjęcia z galerii do portfolio:

(Nie zdefiniowano żadnych powodów)
fotografia cyfrowa
galex
fotografia cyfrowa
2006-08-30 18:26:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Brawo!!
fotografia cyfrowa
Rollerskate
fotografia cyfrowa
2006-08-30 18:27:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie bawiac sie w polityke ale - nawet niektorzy maturzysci zdali mature w tym roku. Bez uzasadnienia.
fotografia cyfrowa
Bernard
fotografia cyfrowa
2006-08-30 18:33:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja przy jednym z pieciu zdjec zobaczylem uzasadnienie: Zdjecie niewatpliwie posiada wartosc, ale jest ona dostrzegalna tylko dla autora.
Czy cos w tym stylu.
Chyba jakis makromaniak pisal ;D
fotografia cyfrowa
Piciu
fotografia cyfrowa
2006-08-30 18:57:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Moje wiadomości w skrzynce także przepadły.
fotografia cyfrowa
Zlloty
fotografia cyfrowa
2006-08-30 19:06:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Hmm.. tak się zastanawiam - czy lepiej wymoderować 9 zdjęć dobrych i jedno złe, czy lepiej zostawić 9 złych, by nie wymoderować 1 dobrego?...
Jak myślicie?
fotografia cyfrowa
galex
fotografia cyfrowa
2006-08-30 20:51:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@zlloty: to nie tak. Moderować, ale robić to z uwagą.
ATSD - gdzieś tam było napisane, że że decyzję o moderacji podejmuje 2 moderatorów, _którzy_się_nie_znają_. Zawsze myślałem, że _nawzajem_...
;-)
fotografia cyfrowa
Zlloty
fotografia cyfrowa
2006-08-30 21:07:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wiecie, dopóki moderacją będą się zajmowały 2 - 3 osoby, to zawsze będzie jakieś "ale". Wg mnie moderacja powinna być procesem zautomatyzowanym z jasno określonymi regułami - np. moderacji podlegają zdjęcia z min. 10 ocenami i średnią poniżej 1,5. Sprawa jasna, klarowna, a wpływ na moderację mają wówczas wszyscy członkowie portalu. (spoko, spoko, onego czasu wymoderowano mi najlepsze zdjęcie, które jako jedyne miało średnią powyżej 3:).
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-08-30 21:18:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
moderacja powinna zachodzić w głowach użytkowników

-M
fotografia cyfrowa
vodek4791
fotografia cyfrowa
2006-08-30 21:28:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dac mu vodki, bo dobrze gada.....
fotografia cyfrowa
Zlloty
fotografia cyfrowa
2006-08-30 21:40:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Mimo wszystko uważam, że powinno być coś takiego, jak moderacja. Galeria reprezentuje poziom portalu, a wrzucić do galerii można wszystko - fotkę z imienin cioci, plamę, cokolwiek. Osobiście polubiłem ten portal i chciałbym żeby wiązał się z nim określony poziom.
fotografia cyfrowa
Kuma
fotografia cyfrowa
2006-08-30 23:48:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
np jaki ten poziom ? taki -> http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-50082.php
moze najlepiej niech zostana tylko ci co są w Vox dei ?
a nas reszte trzeba wywalic.

Portal powstał z myslą o tym zeby rozmawiac o fotografii, z tymi lepszymi i gorszymi autorami zdjęć.
Wszystko zalezy od nas samych.
Poza tym @-M napisał wszystko co trzeba bylo napisac.

pozdrawiam
fotografia cyfrowa
Zlloty
fotografia cyfrowa
2006-08-30 23:55:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Kuma >> ależ czy ja mówię, że moje zdjęcia winny zostać w galerii?.. :> Ale skoro uważasz, że moderacji nie powinno być w ogóle, to czemu nie? Mnie bardziej interesuje konstruktywna krytyka od złotych laurów.
fotografia cyfrowa
Kuma
fotografia cyfrowa
2006-08-30 23:59:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a czy ja napisalem ze nie powinno byc moderacji ??
mnie rowniez interesuje konstruktywna krytyka a nie oceny. choc one w jakis sposob oddzialywuja na wyobraźnię.
Tylko mnie załamuja texty o wysoklim poziomiew galerii, ludzi takich jak miedzy innymi ja - ktorzy mają mierne pojecie na temat fotografii.
Stąd moje oburzenie
fotografia cyfrowa
Zlloty
fotografia cyfrowa
2006-08-31 00:15:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Mierne, powiadasz? W takim razie ja jestem na etapie ustalania, co to jest aparat fotograficzny ;)
A na poważnie - może wprowadzenie klas zdjeć, uzależnionych od średniej - od -1 do 1 klasa piąta, od 1 do 2 klasa czwarta, od 2 do 3 klasa trzecia, od 3 do 4 klasa druga i od 4 do 5 klasa pierwsza.
Może to zwyczajnie kwestia odpowiedniego posortowania coraz większej ilości zdjęć?
Poza tym Kuma śmiem twierdzić, iż na Obiektywnych są zdjęcia wysokich lotów, jak np. pana, co dystrybucją vodki zawiaduje ;)
fotografia cyfrowa
Kuma
fotografia cyfrowa
2006-08-31 00:58:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
taaa...

tyle ze on jakos sie nie burzy o wyzszy poziom galerii...

ide spać...
pozdrawiam
fotografia cyfrowa
Zlloty
fotografia cyfrowa
2006-08-31 07:52:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Widzisz, jest drobna różnica pomiędzy "podwyższmy poziom", a "nie dopuśćmy do obniżenia poziomu". Ludzi na Obiektywnych jest coraz więcej, coraz więcej zdjęć jest wrzucanych do galerii, więc siłą rzeczy winien być przesiew.
fotografia cyfrowa
mariush
fotografia cyfrowa
2006-08-31 08:24:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
hehehe, obróbka??? Dobre... Mam propozycję - może do Wielkiej Siódemki Moderatorów wartoby dołożyć kolejna Piątkę (aby liczba byłą szczęśliwa) bo obecny chyba podchodzą do swojej misji zbyt automatycznie...
Lustereczko, powiedz przecie - kto jest najbardziej bystrym Moderatorem w powiecie? ;-))

PS. Poza tego typu wpadkami jedyne co mogę zarzuić Moderacji to to, że jest zbyt pobłażliwa. Poza tym działa bez zarzutów.

PS2. Podpisuję się pod listą społeczną popracia dla przywrócenia tego zdjęcia do galerii,
fotografia cyfrowa
Bernard
fotografia cyfrowa
2006-08-31 09:08:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
To ja sie rowniez podpisze pod ta lista.

A ten tekst mnie rozwalil:

"Wiecie, dopóki moderacją będą się zajmowały 2 - 3 osoby, to zawsze będzie jakieś "ale". Wg mnie moderacja powinna być procesem zautomatyzowanym z jasno określonymi regułami - np. moderacji podlegają zdjęcia z min. 10 ocenami i średnią poniżej 1,5. Sprawa jasna, klarowna, a wpływ na moderację mają wówczas wszyscy członkowie portalu. (spoko, spoko, onego czasu wymoderowano mi najlepsze zdjęcie, które jako jedyne miało średnią powyżej 3:)."
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2 | 3 | 4
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa