fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
JAKI MONITOR DO 2000ZŁ?
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
amroz
fotografia cyfrowa
2006-08-31 19:32:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
doradzcie mi jaki kupić monitor lcd do max 2000zł. siada mi już mój stary wysłużony szklany LG i bardzo szybko potrzebuję pomocy. szukałem trochę w necie ale jest tam tyle wszystkiego że już sam nie wiem o co chodzi. potrzebuję go w 90% do programów graficznych, przeglądania zdjęć i internetu. wiem że to nie są pieniądze na monitor do grafiki ale może ktoś zna lub posiada coś co choć trochę go zastąpi.
fotografia cyfrowa
amroz
fotografia cyfrowa
2006-08-31 19:35:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
myślałem o LG i NEC -u bo ponoć mają gwarancję piksela ale jeśli jest coś lepszego...
fotografia cyfrowa
Gerard
fotografia cyfrowa
2006-08-31 22:51:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Polecam monitor firmy Belinea LCD 20'' - Cena dużo niższa niż u konkrencyjnych znanych marek, solidne wykonanie. Gwarancja 3 lata. Zdarzaja sie felerne egzemplarze z dead pixelami - ale mozna wymienic.
http://www.sirius.pl/komputery/towar_wyszukaj_0_belinea+102035w___/towar_karta_17433/Belinea_LCD_20_102035W.html
fotografia cyfrowa
everyman
fotografia cyfrowa
2006-08-31 23:09:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja mogę śmiało polecić Eizo... mam od kilku miesięcy M1700-K black (17", obecna cena ok. 1500zł) i spisuje się znakomicie... jego odpowiednik 19" mieści się jeszcze w twoim budżecie...
jeśli chcesz używać głównie do grafiki możesz również popatrzeć na te z nieco niższym czasem reakcji - z tego co pamiętam mają lepsze inne parametry... i Eizo daje 5 lat gwarancji :)
fotografia cyfrowa
Trurl
fotografia cyfrowa
2006-09-01 20:49:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Eizo FlexScan L768, 1280x1024, 19", na początku roku był po jakieś 2200zł.
Jest też szybsza wersja M1900, różni się tylko elektroniką ("dopalacz" zmniejszający czas reakcji matrycy).

IMHO to najtańszy monitor jaki w ogóle nadaje się do amatorskiej pracy ze zdjęciami, ponieważ:
1) Ma wewnątrzną, regulowaną w zakresie 1.8-2.6, 10-bitową korekcję gamma,
2) Presety temperatury barwowej w zakresie 4000-9300K są skalibrowane fabrycznie,
3) Prawdziwe 16M kolorów, z palety miliarda kolorów (10bit gamma) a nie jak np. w niektórych Samsungach "16M kolorów uzyskane metodą ditheringu/FRC"...
4) Matryca PVA o dostatecznie szerokim kącie widzenia, tak że nie trzeba usztywniać szyi.
5) Filtry sRGB (naprawdę sRGB).
6) Gwarancja: do 15000h pracy w czasie do 5 lat.
7) Oczywiście DVI, także sterowanie parametrami z PC przez USB.

Warto trochę wybulić: zapomnij o Samsungu, LG a zwłaszcza szitach w rodzaju Belinei i o innych taniochach.
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa