fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
RAW i photoshop
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
superfly
fotografia cyfrowa
2006-02-02 08:31:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Witam wszystkich, mam pytanie czy jest mozliwość otwierania RAWu w photoshopie 7.0 ale 6.0?
fotografia cyfrowa
gryllus
fotografia cyfrowa
2006-02-02 08:59:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Spróbuj po prostu znaleźć (w sieci albo w nowszych wersjach Photoshopa) i skopiować do katalogu ?:\Program Files\Adobe\Photoshop CS\Plug-Ins\File Formats plik Nikon NEF Plugin.8Bi lub/i Camera Raw.8BI. W wersji 6.0 PS może go nie być domyślnie... Powinno pomóc, choć nie wiem jak zachowają sie te pluginy w 6.0 i starszych wersjach...

Pozdrawiam.
fotografia cyfrowa
anton
fotografia cyfrowa
2006-02-02 13:42:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja wiem ze jak mialem PS-a CS to plugin do RAW-ow z KM D5D nie chcial dzialac, dopiero zadziala jak skombinowalem sobie PS CS2
fotografia cyfrowa
gryllus
fotografia cyfrowa
2006-02-02 14:14:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Trzeba spróbować. Popełniłem małą gafę, bo pisałem tylko o nikonowskim pluginie...
Okazało się jednak, że też masz, Superfly, Nikona... :D
I też D70 zdaje się, prawda? :)
fotografia cyfrowa
kIEP25
fotografia cyfrowa
2006-02-02 16:34:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
syperfly jak sie nie myle da sie ale musisz odpowiednia wtyczke wyszukac;) ale lepiej se skoluj najnowsza wersje PS:]
fotografia cyfrowa
superfly
fotografia cyfrowa
2006-02-02 17:28:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a jaka jest najnowsza wersja?
fotografia cyfrowa
matejko
fotografia cyfrowa
2006-02-02 18:22:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
najepiej daj link
fotografia cyfrowa
bolas
fotografia cyfrowa
2006-02-03 15:11:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
czołem,
najnowsza wersja to Photoshop CS2 (chyba to w kolejności wersja 8 albo 9) - można sobie ściagnać wersje testówą, którą niekomercyjnie można używać przez jak dobrze pamietam 30 dni ...

link do stroy producenta z opisem produktu:
http://www.adobe.com/products/photoshop/main.html
fotografia cyfrowa
epos
fotografia cyfrowa
2006-02-03 21:35:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Witam
Nie ma możliwosci otwierania plików RAW w PS 7.0 nie mówię już o 6.0. Dopiero od wersji CS.2 .Sam posiadam 7.0 PL i wiem najplepiej Najlepszym rozwiązaniem jaki mogę polecić to profesjonalny program to Capture One PRO 3.7.1 lub RawShooter premium 2006. Wiem że są to drogie programy ale efekty są wyśmienite. Nie wiem czy teraz są jeszcze lepsze programy do RAW_ów. Bawienie sie jakieś w pluginy to szkoda czasu. Pozdrawiam
fotografia cyfrowa
gryllus
fotografia cyfrowa
2006-02-06 10:11:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Epos -> a widziałeś plugin do NEF'ów do PS CS i CS2?
Bo mam wrażenie, że nie wiem o czym piszesz.
Jeśli twierdzisz, że "bawienie się w pluginy to szkoda czasu" to wyjaśnij przynajmniej mniej zorientowanym dlaczego...

Pozdrawiam. :)
fotografia cyfrowa
lonely_wolf
fotografia cyfrowa
2006-02-07 08:05:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
oryginalne pluginy, przynajmniej w CS2 spisuja sie calkiem dobrze, w przypadku Nikona D200 daja mi minimalnie bardziej kontrastowe zdjecia niz wywolywane w Nikon Capture (bez korekt ma sie rozumiec). W przypadku Canona 20D w 90% jest ok ale jest rodzaj zdjec, z ktorym CS2 zle sobie radzi, podobnie zreszta jak RAWshooter i tam uzywam softu Canonowskiego, tyczy sie to glownie zdjec robonych przy resztkach wieczornego swiatla, nie mam pojecia dlaczego.
fotografia cyfrowa
adam_twardy
fotografia cyfrowa
2006-02-08 00:12:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja mam CS 2 i canona 350D i nie chcia mi sie otworzyć RAW-y czy dlaczego tak jest?? powienienem zaistalowąc jeszcze pluginy ?? czy one sa na płycie z programem PS i sie nie zainstalowały czy szukac w necie??
fotografia cyfrowa
lonely_wolf
fotografia cyfrowa
2006-02-08 09:16:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
CS2 nie obsluguje 350ki, 350ka jest po prostu nowsza od CS2

sciagnij plik ze strony adobe
http://www.adobe.com/products/photoshop/cameraraw.html


wrzuc tam gdzie trzeba (jest w opisie na stronie) i bedzie ok
fotografia cyfrowa
Grzybu
fotografia cyfrowa
2006-02-11 13:54:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Mam pytanie.Wyczytałem w necie, że plugin do RAW'ów do PS 7 potrzebuje dziedzicznego nr'u seryjnego ze starszych wersji PS'a. Gdzie można go znaleźć?? Próbowałem zainstalować ten plugin i faktycznie wywala mi komunikat że potrzebuje nr ze starszej wersji.
fotografia cyfrowa
adam_twardy
fotografia cyfrowa
2006-02-11 17:31:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
mam cs 2 i cs i nie mogę na żadnym otowrzyc RAWa częsc suportów jest niedostępna na stronie adobe... trzeba podac hasło i ID. mam 350D i jaki suport bedzie dobry do tych programów. wiem że sa one inne dla każdego z nich... obojętnie zeby tylko sie otwierało. chyba że jakiś inny program polecicie mi do RAW
fotografia cyfrowa
marcin_z
fotografia cyfrowa
2006-02-11 19:23:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
CS2 obsługuje RAW Canona 350.Przynajmniej mój.Za to nie chce gadać z MRW bez dodatkowej wtyczki.Dlatego ja używam Capture One PRO.Świetny,szybki i bardzo prosta obsługa.Z darmowych ponoć najlepszy jest Rawschutter (chyba tak się pisze)
fotografia cyfrowa
lonely_wolf
fotografia cyfrowa
2006-02-11 20:07:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zostaw maila Adam to Ci posle wersje do CS2

moje dane w info
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa