fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Studio fotograficzne - koszty ???
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Komornick
fotografia cyfrowa
2006-09-11 10:02:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Witam, jestem nowym użytkownikiem i zastanawiam się ile kosztowałby wyposażenie studia fotograficznego w którym możnaby robić zdjęcia ślubne, dowodowe itp ? Nie mówie o ekstremalnym sprzęcie. Ale co byłoby potrzebne i ile by to kosztowało ? Jeśli ktoś będzie tak miły może podać kilka wariantów ;-)

Pozdro i czekam na odpowiedzi
fotografia cyfrowa
abcd
fotografia cyfrowa
2006-09-11 10:07:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
okolo 150 tys zlotych
fotografia cyfrowa
abcd
fotografia cyfrowa
2006-09-11 10:08:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
bez aparatow i obiektywow zapopminalem dodac, o te zakladam juz masz.
fotografia cyfrowa
Zlloty
fotografia cyfrowa
2006-09-11 10:17:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
abcd >> ee.. a jeśli budynek już stoi?... ;)
fotografia cyfrowa
fotografix
fotografia cyfrowa
2006-09-11 10:19:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
abcd - nie zniechęcaj Komornicka - 150 tyś zł to kwota na naprawde ekstremalny sprzęt. W czercu robiłem wstępną wycenę na podobne studio bo od stycznia napewno takie uruchomię i na początek kwota 20000 - 25000 zł jest w zupełności wystarczająca. Jest to cena za 4 lampy z podstawowym wyposażeniem typu softbox'y, parasolki, tuby + system zawieszenia tła. Lampy bez systemu sufitowego zawieszenia tylko statywy na kółkach. Dość drogie są tła scenkowe ale na początek nie trzeba ich dużo kupować. Ta kwota może być jeszcze mniejsza przy kupowaniu przynajmniej w części sprzętu używanego. Nie wliczałem w tą wycenę aparatu z obiektywami i sprzętu komputerowego bo taki posiadam......................
fotografia cyfrowa
fotografix
fotografia cyfrowa
2006-09-11 10:20:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zlloty - fajny dowcip, pozwolisz że będe go czasami powtarzał :)
fotografia cyfrowa
abcd
fotografia cyfrowa
2006-09-11 10:24:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zlloty a jezeli bez budynku to inna sprawa- patrz wypowiedz fotografix, jezeli z budynkiem patrz wypowiedz abcd

:)
fotografia cyfrowa
Kuma
fotografia cyfrowa
2006-09-11 10:24:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zawsze mozna na poczatku skorzystac z dużo tańszych rozwiązań >>> www.funsports.pl
po co od razu kupowac lampy Bowensa.
na moje oko zamkniesz sie w 7-10 tys. w dodaktu kupisz już w tej cenie system zamocowania teł elektryczny.

Zarobisz to kupisz lepsze.
oczywiscie nie licze aparatu i budynku... :)
fotografia cyfrowa
Zlloty
fotografia cyfrowa
2006-09-11 10:24:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
fotografix >> na zdrowie :)
fotografia cyfrowa
fotografix
fotografia cyfrowa
2006-09-11 10:29:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Kuma dobrze prawisz, robie na lampkach z 'funsport' w szkołach, ale tu jest mowa o ślubach, więc lampy powinny być trochę lepsze jakościowo, tamte mają problemy z powtarzalnością błysku, ale na początek też by wystarczyły, ja kupiłem teraż dwa Bowensy 125 ( używane ), dziś odbieram i już nie mogę się doczekać :)
fotografia cyfrowa
Kuma
fotografia cyfrowa
2006-09-11 10:29:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jednoczesnie chciałbym Cie uczulic na 2 podstawowe rzeczy...

1. wbrew pozorom bardzo mało ludzi chodzi do fotografa. (no chyba ze mieszkasz w małym miasteczku gdzie trzeba do fotografa jechac 30km)
2. w dużych miastach działają "mafie" które zaniżają cene i zbierają wszystkie śluby i imprezy.

Więc zanim wydasz 10-25 tys zł... zastanów sie czy Twoj "warsztat", wiedza, miejsce są wstanie sciągnąć klientów - zrób analize rynku we własnym zakresie...
fotografia cyfrowa
abcd
fotografia cyfrowa
2006-09-11 10:30:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a tak na serio to poprostu myslalem o wpelni wyposazonym studio tzn. od dobrych lamp, poprzez skanery (dobry a nie plustek) do slajdow, ciemnia, jak nie ciemnia to i tak potrzebna maszyna- a to duuza maszyna :) do drukowania zdjec i maszyna do wywolywania i wydruku standardowych zdjec z filmu (nie orjetuje sie czy istnieje combo obslugujace i klisze i zarazem cyfrowe odbitki. wiec same te maszyny kosztuja oj kosztuja, ploter do wiekszych wydrukow itd
fotografia cyfrowa
Kuma
fotografia cyfrowa
2006-09-11 10:31:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
3 rzecz...

chyba ze wygrałeś w totolotka i chcesz mieć najlepsze studio, nie zalezy Ci na zarobku, chcesz sie bawić samemu,
masz super koleżanki z dużymi oczami ... w dodaktu masz wiedze i "warsztat"
i chcesz studio traktować typowo jako hobby....
fotografia cyfrowa
Kuma
fotografia cyfrowa
2006-09-11 10:32:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
abcd... w takim razie te 150 tys to musisz pomnożyć przez minimum 4
lab kosztuje 400 tys...
fotografia cyfrowa
fotografix
fotografia cyfrowa
2006-09-11 10:33:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
abcd - to podałeś zdecydowanie za małą cenę, sama maszyna cyfrowa to wydatek ponad 100 tyś, a tak na marginesie każda maszyna cyfrowa ma skaner do negatywów :)
fotografia cyfrowa
Kuma
fotografia cyfrowa
2006-09-11 10:34:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
do tego dołóż zatrunienie pracownika - bo sam nie jesteś w stanie tego obrobić... nie ma szans... chyba ze doba miałaby 48h
fotografia cyfrowa
abcd
fotografia cyfrowa
2006-09-11 10:35:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no i sami widzicie jak malo policzylem :]

fotografia cyfrowa
Kuma
fotografia cyfrowa
2006-09-11 10:37:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
poza tym maszyny nie opłaca sie kupowac za gotówke,
rata leasingu wyniesie pewnie ze 2-3 tysiące...
więce policz ile musiałbys zdjęć robić w labie zeby zarobić na rate.... odbitka 9x13 u mnie kosztuje 0,30 groszy....
co daje przy kwocie 3000 zł - 10 tysięcy odbitek!!!!
a gdzie zysk ???

na moje oko przez rok bujasz sie z maszyną a po roku zabiera Ci ją komornik... jak nie masz kapitału
fotografia cyfrowa
abcd
fotografia cyfrowa
2006-09-11 10:37:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
fotografix ale tak mysle, ze jezeli nie jest wymagajacy klient a miejscowosc mala, na tyle, ze jest czas na prace przy komputerze, to w ostatecznosci dobra drukarka i cos tam da sie wydrukowac bez tej szafy za 100tys. ale to bardzo bardzo bardzo ostateczna propozycja- juz lepiej gdzies zawiezc do wydruku.
fotografia cyfrowa
fotografix
fotografia cyfrowa
2006-09-11 10:39:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Chyba się zagalopowaliśmy z tymi cenami i wyposażeniem, chodziło o niewielkie studio więc pozostańmy między wyceną Kumy i moją tj. od 10000 do 25000 :)
fotografia cyfrowa
Kuma
fotografia cyfrowa
2006-09-11 10:40:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
na drukarce to mozna drukować zdjecia dowodowe i paszportowe... nic wiecej sie nie opłaca...
jeden wydruk to koszt ok 1,2 zł przy cenach rynkowych takich jak pisałem wyżej...

fotografia cyfrowa
abcd
fotografia cyfrowa
2006-09-11 10:40:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
fotografix a ta maszyna sredni format skanuje???


bo tutaj mowa o studio wiec sredni format do prodesjonalnych zdjec portretowych, do reklamy hmm chyba potrzebny no chyba ze cyfrowy sredni format 8tys funtow bez obiektywu chyba :))

fotografia cyfrowa
Kuma
fotografia cyfrowa
2006-09-11 10:41:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
chyba ze będziesz chodzil w Zakopanem na Krupówkach i robił zdjęcia.
A drukarke przewiesisz przez ramie...

choć podejrzewam ze zaraz jakiś góral Cie ciupagą prześwięci...
fotografia cyfrowa
fotografix
fotografia cyfrowa
2006-09-11 10:42:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zależy jaki model, ja tylko na jednym modelu miałem okazję pracować i tamta skanowała ale są i takie które robią tylko mały obrazek ..........
fotografia cyfrowa
abcd
fotografia cyfrowa
2006-09-11 10:43:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
kuracja nie przesadzajamy z tymi cenami 10tys-25tys o.k

ale warto jak ktos mysli, o profesjonalnym studio aby wiedzial jaki koszty go czekaja a to juz uuuuuuuu grubo ponad 150 tys.

ja to wole (mieszkam w londynie) wypozyczac studio place za to do 140funtow za caly dzien i do tego otrzymuje pomocnika,
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2 | 3
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa