fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Nikon D70S czy D80 - co kupić?
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Kuma
fotografia cyfrowa
2006-09-16 09:53:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a nikonowy kit - jest naprawde świetny w swojej klasie... wystarczy spojrzec na zdjecia TomiU
fotografia cyfrowa
Bicki
fotografia cyfrowa
2006-09-16 10:00:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@Kuma - bo do profesjonalnej kosztują kiladziesią tys a na te już mnie nie stać.
fotografia cyfrowa
Kuma
fotografia cyfrowa
2006-09-16 10:11:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
nie tylko Ciebie :)

moje myslenie jest poprostu takie... ze jesli mam wydać 3350 na d70s i ewentualnie dokupić jakieś szkło które i tak pewnie większosc czasu będzie leżeć w torbie wole dołożyć 900 i kupić coś ... może nie tyle lepszego co bardziej funkcjonalnego dla mnie.
Z d80 bez zbędnych ceregieli wstawiam fote na format A2 i daje do druku, i nie przejmuje się niczym. Z d70 był to spory problem bo foto musiało byc naprawdę zyleta zeby móc jeszcze z nim kombinować.

Ogólnie rzecz biorąc jestem pierwszy raz zadowolony z wyboru, a obiektyw... no cóż... uzbieram to może kupie sobie lepsze szkło, choć napewno nie szybko to nastąpi... bo teraz zbieram kase na oswietlenie studyjne.
A w studiu kit sprawdza się świetnie
fotografia cyfrowa
Bicki
fotografia cyfrowa
2006-09-16 10:14:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Widzisz..u mnie sprawa wygląda zgoła inaczej (canon).

Mam kita który wart jest tyle co mandat za przekroczenie prędkości o15km.

Mam obiektyw makro który jest dobry = do makro.

Brakuje mi dobrego i jasnego (2.8) szerokiego np 17-70, potem portretówki 50 tki (1.8 lub 1.4), spacerowego tele (np jakieś 70-200) i tele do fotosnajpy (np. 100-400L lub 400L). Te cztery tysie pozwoliły by mi przynajmniej na 2 z tych szkieł...

Ale nie ma tak dobrze... ;(
fotografia cyfrowa
Willow32
fotografia cyfrowa
2006-09-16 10:19:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Karez czy miałes już w rękach Olympusa E-400?? Ile zdjęć nim zrobiłeś?? Jak można pisać o czymś czego się na oczy nie widziało i to w taki skrajnie negatywny sposób?? Weź sie chłopie zastanów!! Ktoś z Olympusa Ci jakąś krzywdę kiedys zrobił??
fotografia cyfrowa
Kuma
fotografia cyfrowa
2006-09-16 10:23:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
nie od razu kraków zbudowali :D

ja bym poszedł narazie w strone manuali, bo taniej :)

poza tym... u mnie jest o tyle lepiej, ze mnie tam tele nie potrzebne, bo mnie nie ciągnie do foto przyrodniczego... choć czasem jak siedze na rybach to by sie przydało... ale tak jak pisałem wyżej... ja tego nie wykorzystam wiec po co mrozić kase na coś co bedzie w torbie... lepiej kupić gripa, lampe czy tam coś...
ja sam sie okresliłem co chce fotografić :) bo na poczatku kupowałem soczewki do makro, statywy, duperele...
ale ciągnie mnie do portretu, glamour... więc mam stałke nikkora 50stke... w pipe manualnych obiektywów, i nowego kita 18-70..
starcza ze aż nadto :)

zresztą... to sa takie moje dywagacje ...
fotografia cyfrowa
Zlloty
fotografia cyfrowa
2006-09-16 12:34:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ten nieszczęsny Krarów to do tej pory budują....
fotografia cyfrowa
guina
fotografia cyfrowa
2006-09-16 14:40:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
co do D70s wiem że jest nie wart swojej ceny..o D80 nie mam pojęcia..ale jak się dowiadywałam o d70 i d70s to radzili mimo wszytsko d70..więc.. :))
fotografia cyfrowa
rex rex
fotografia cyfrowa
2006-09-21 19:46:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
moim skromnym zdaniem wydałbym tą kasę na szkło...mam D-50 nie narzekam próbowałem 80 kitowym 17-50 ta sama ekspozycja te same ustawienia ..róż nicy nie widziałem ..mam dobre LCD..może w innych bardziej ekstremalnycz warunkach było by lepiej ale nie próbowałem ...ale za to kupiłem lustro F 75 i nawet na tematycznym progr.. fotki o niebo lepsze od cyfry .....ale wracając do tematu ja wydałbym tą kasę na szkło..właśnie zastanawiam się nad tokiną 28-210 3.5-5.6 ewentualnie sigma 28-135 3.8-5.6 ..a do portretów szukam jakigoś stało ogniskowego..tylko nie wiem jeszcze jakiego jak ktoś może coś poradzić..???
fotografia cyfrowa
1 | Strona 2
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa