fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
no żesz....
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
nameless
fotografia cyfrowa
2006-09-19 21:40:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-59034.php

ok 16 pkt, średnio 2,3

???
fotografia cyfrowa
czarnobialykwadrat
fotografia cyfrowa
2006-09-19 22:15:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
co to akwizycja?:>
fotografia cyfrowa
nameless
fotografia cyfrowa
2006-09-19 22:19:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
nie, seryjnie poszlo ;) po prostu tego jeszcze bardziej niz tamtego, wtedy jeszcze liczylam sie z taka ewentualnoscia, w tym przypadku to juz w ogole nie wiem, o co chodzi ;)
fotografia cyfrowa
czarnobialykwadrat
fotografia cyfrowa
2006-09-19 22:24:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
chodzi o to, aby język giętki powiedział to, co pomyśli głowa ;)
fotografia cyfrowa
nameless
fotografia cyfrowa
2006-09-19 22:47:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dobrze, ale może na temat... ;)
fotografia cyfrowa
czarnobialykwadrat
fotografia cyfrowa
2006-09-19 23:00:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no fota taka sobie imho
fotografia cyfrowa
nameless
fotografia cyfrowa
2006-09-19 23:45:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
tylko że w tym serwisie jest wiele takich sobie fotek (albo i gorzej, niż takich sobie...) niewymoderowanych, ba, nawet wysoko ocenianych...
fotografia cyfrowa
czarnobialykwadrat
fotografia cyfrowa
2006-09-20 06:26:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
shit happens ;)
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2006-09-20 14:56:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Pozwolę sobie coś napisać, mając nadzieję, że zakładając taki wątek oczekujesz szczerej opinii, a nie współczucia i wspólnego narzekania na moderatorów.

Wiemy, że zdjęcie było robione wieczorem. Od tego w aparacie są możliwości ustawiania czasu, przysłony i balansu bieli, zeby skompensować niedostatki oświetlenia zastanego. Jeżeli pomiar zawalił, automatyka się nie wyrobiła zawsze jeszcze pozostaje dodatkowa obróbka programowa w celu dociągnięcia zdjęcia do takiej jakości, którą oko odbiera z przyjemnością. Obejrzyj sobie histogram tego zdjęcia i wyciągnij odpowiednie wnioski.

Druga sprawa to kadr. W tym przypadku obiekt stanowiący temat zdjęcia zajmuje pewnie mniej niż połowę kadru, co nie znajduje żadnego uzasadnienia. Obcięcie połowy góry powoduje wrażenie większej zwratości kompozycji, a jasny pasek nieba przestaje być tak bardzo konkurencyny w stosunku do kwiatów.

Trzecia - i chyba najważniejsza - sprawa, to sam dobór tematu. Kępka rumianku wybrana do uwiecznienia niczym MZ na ten zaszczyt nie zasługuje. Płatki są nierówne, powyginane, na dodatek jakieś nieostre badyle weszły na pierwszy plan i powodują wrażenie brudu.

Reasumując: słaba jakość techniczna, słaby kadr i źle dobrany temat. Mnie przynajmniej decyzja modów absolutnie nie dziwi...
fotografia cyfrowa
nameless
fotografia cyfrowa
2006-09-20 15:10:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dzięki jpk, o to mi chodziło :) prawdę mówiąc, mój zamysł był trochę inny (widać mi nie wyszło...) - chodziło mi właśnie raczej o oddanie klimatu wzgórza tuż po zmierzchu - sam rumianek nie miał być najważniejszy i celowo nie poprawiałam kontrastu ani kolorów...
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa