fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Poziom zdjęć
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
chodak
fotografia cyfrowa
2006-10-05 22:42:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Od niedawna bawię się z Wami publikowanie i komentowanie zdjęć. Mam jednak wrażenie, że średni poziom zdjęć obniżył się w ciągu ostatniego miesiąca. Coraz więcej gniotów się pojawia. Co więcej (i jeszcze bardziej mnie to niepokoji) wiele gniotów zyskuje wysokie oceny. Gdy widzę zachwyt nad zdjęciem faceta w kombinezonie i masce przeciwgazowej na głowie, zdjęciem, które wygląda jak zrzut ekranu z jakiejś komputerowej gierki to smutno mi się robi. Gdy widzę jak wielu podziwia pomysł rozebrania kobiety i włożenia jej na głowę kominiarki z dwoma wystającymi rurami to zaczynam odczuwać wstyd. Napiszcie, czy to coś ze mną nie tak, czy forum schodzi na psy?
fotografia cyfrowa
czarnobialykwadrat
fotografia cyfrowa
2006-10-05 22:49:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Akurat fota kobiet w kominiarce jest świetna.
fotografia cyfrowa
czarnobialykwadrat
fotografia cyfrowa
2006-10-05 22:49:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
* kobiety
fotografia cyfrowa
Trurl
fotografia cyfrowa
2006-10-05 22:50:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Z tymi dwoma przykładami to akurat trafiłeś jak kulą w płot :-)
Ja bym się w pierwszym rzędzie zajął np. kiczowatymi pejzażami produkowanymi z użyciem HDR i wszechogarniającym banałem: to właśnie kiczowate banały ciągną galerię w dół, tam gdzie światło nie dochodzi.
fotografia cyfrowa
chodak
fotografia cyfrowa
2006-10-05 22:58:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Trurl: Czyli to jednak ja zpierniczałem skoro wam to się podoba. :-( To smutne. Tęsknię jednak do fotografii, które niosą w sobie emocje, ale także pokazują warsztat autora.
fotografia cyfrowa
Trurl
fotografia cyfrowa
2006-10-05 23:01:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Chodak: co dla jedych jest gniotem, dla innych wcale nie.
fotografia cyfrowa
chodak
fotografia cyfrowa
2006-10-05 23:15:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Czyli nie ma czegoś takiego jak obiektywnie wysoki poziom zdjęć? Wszystko jest względne?
fotografia cyfrowa
Trurl
fotografia cyfrowa
2006-10-05 23:21:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tak, istnieje tylko subiektywnie wysoki poziom zdjęć.
fotografia cyfrowa
chodak
fotografia cyfrowa
2006-10-05 23:38:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No to po co się uczyć fotografii? Po co nabierać wpraw, doświadczenia, wyczucia? Po co rozbudzać w sobie wrażliwość? Przecież wystarczy pstryknąć cokolwiek i subiektywnie uznać to za wielkie. Zadowolenie z siebie to chyba najłatwiej dostępny towar na świecie.
fotografia cyfrowa
BartekG
fotografia cyfrowa
2006-10-05 23:53:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Weź pod uwagę że niektórzy zaczynają sie uczyć... :)
fotografia cyfrowa
Trurl
fotografia cyfrowa
2006-10-05 23:54:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ale co ja Ci mogę powiedzieć?
Opracuj metodę dzięki której będzie można obiektywnie określić, że zdjęcie X jest 382 razy lepsze od zdjęcia Y, to zmienię zdanie.
W muzyce najpierw się gra gamy (widoczki z drzewkiem w mocnym punkcie), ale nie można grać gam do końca życia, kiedyś trzeba zacząć grać melodie (nabieranie wyczucia i doświadczenia), a tylko nieliczni będą tę muzykę komponować (wyznaczanie nowych trendów w fotografii)...
fotografia cyfrowa
Trurl
fotografia cyfrowa
2006-10-06 00:01:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dodam jeszcze a'propos: "Przecież wystarczy pstryknąć cokolwiek i subiektywnie uznać to za wielkie. Zadowolenie z siebie to chyba najłatwiej dostępny towar na świecie.".
Jest to stwierdzenie, które doskonale charakteryzuje stan faktyczny w galeriach netowych ;-)
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-10-06 00:11:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Gdyby zadowolenie z siebie było tak łatwo dostępne nie byłoby tutuaj tylu frustratów, odwetowców, histeryków, obrażalskich i dyskutatntów o wszystkim tylko nie o zdjęciach.

-M
fotografia cyfrowa
Trurl
fotografia cyfrowa
2006-10-06 00:15:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Człowiek zadowolony z siebie nie znosi gdy ktoś mu to zadowolenie pomniejsza ;-)
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-10-06 00:20:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
stereotyp
fotografia cyfrowa
Glazer
fotografia cyfrowa
2006-10-06 00:46:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
eh, po prostu dochodzi do konfrontacji swojego samozadowolenia z krytyka. Wtedy zaczyna sie to o czym piszesz photoM.
Co do tematu watku. Wakacje sie skonczyly, bedzie wysyp wakacyjnych obrazkow, milionowego drzewa, tysiecznej gorki itd, normalne, jak co rok :) Osobiscie wole to zdjecie z maska, z ciekawym klimatem, moze nawet faktycznie troche komputerowym, dobra technika i intrygujacym cieniem niz 1000000000000 ujecie Czerwonych Wierchow ;) To z kominiarka mi nie przypasowalo za bardzo, ale rozumiem, ze kogos moze intrygowac.
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-10-06 09:47:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Glazer - jeżeli ktoś ma wysoką samoocenę to zawdzięcza ją poczuciu własnej wartości, na które nie mają wpływu czynniki zewnętrzne. Ludzie poddający się zewnętrznej kontroli statysycznie rzecz biorąc nie mają wysokiek samooceny. Są uzależnieni od opinii innych i będą się bronić przed negatywnym jej wpływem.
Rzecz do dokładnego zbadania ;)

-M
fotografia cyfrowa
Bernard
fotografia cyfrowa
2006-10-06 09:49:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
E tam, kolejna dyskusja bez sensu. Gdyby to byla elitarna galeria dla artystow z gornej polki to jeszcze bym rozumial, ale tak...
fotografia cyfrowa
Glazer
fotografia cyfrowa
2006-10-06 12:52:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
photoM: No nie pisze o wysokiej samooceniae, tylko o samozadowloeniu z tego co wstawia sie do galerii. Poza wyjatkami ludzie wystawiaja tutaj zadjecia, ktore sami uznali za dobre, warte pokazania i domyslnie licza na w miare wysokie oceny. Kiedy zderzaja sie z opiniami, ktore znaczaco odbiegaja od oczekiwanych przez autora, to zaczynaja czesto zachowywac sie tak jak opisales. Dla mnie to objaw niedojrzalosci emocjonalnej, albo nadwrazliwosci...ale moge sie mylic :))
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-10-06 13:14:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Glazer, albo niskiej samooceny ;)
Poza tym oki ;)

-M
fotografia cyfrowa
tataOskara
fotografia cyfrowa
2006-10-06 14:59:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
:: nie jest tak zle, w ciagu dnia trafia sie 2 do 3 dobrych zdjec :)
mam nadzieje ze ten stan sie nie pogorszy.
fotografia cyfrowa
PREZES_KGT
fotografia cyfrowa
2006-10-06 15:55:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Witam. Nadużywanie wysokich not pod fotkami, które nie przedstawiają wysokiej wartości artystycznej i technicznej, jest nie tylko nieobiektywnym podejściem do tematu ale również wysoce krzywdzącym dla ich autorów. Z drugiej strony należy zadać sobie pytanie Jakie kryterium musi być spełnione by taka fotka dostała –1 lub 5, bowiem każdy użytkownik kieruje się własnymi doznaniami porównując dane zdjęcie do swojej „twórczości”.
fotografia cyfrowa
PREZES_KGT
fotografia cyfrowa
2006-10-06 16:15:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A najlepszą receptą na te przypadłość, wydaje się być wstrzemięźliwość w stawianiu ocen, wszystkich ocen.
fotografia cyfrowa
galex
fotografia cyfrowa
2006-10-06 16:17:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tylko, jeśłi będziemy wszyscy wstrzemięźliwi, portal umrze...
fotografia cyfrowa
PREZES_KGT
fotografia cyfrowa
2006-10-06 16:20:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
nie umrze, będzie zył własnym zyciem:) tu ocena powiększa konto uzytkownika, jak bedzie się wysoko oceniało gnioty to tych gniotów bedzie przybywało:)
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa